Pijamaskeliler Hikayesi

Pijamaskeliler Hikayesi

Abone Ol google news

Pijamaskeliler hikayesi,  birbirleriyle çok iyi arkadaş olan 3 hayvanın hikayesidir. Baykuş kız, kedi çocuk ve kertenkele ismindeki bu 3 arkadaşın bir de gece adında düşmanı varmış. Üç arkadaş birbirleriyle çok eğlenceli zamanlar geçirir aynı zamanda yardıma ihtiyacı olan insanların yardımına koşarlar varmış.

Gece sürekli onların kötülüğünü istemekte olup kötü planlar yaparak bu 3 arkadaşı zor duruma düşürmek istermiş.

Bir gün yine gece haince bir plan yaparak baykuş kız, kedi çocuk ve kertenkeleyi zor duruma düşürmeye çalışmış. Herkesin yardımına koştuğunu bilen bu 3 arkadaşı yardıma ihtiyacı varmış gibi yanına çağıran gece onlar için oldukça kötü bir plan hazırlamış.

Üç arkadaş Gece’ye yardım etmek konusunda tereddüt yaşasalar da herkese yardım ettikleri için onun da yardıma ihtiyacı olduğunda yardım etmeleri gerektiğini düşünerek evine gitmişler. içeriye girdiğinde baykuş kız çok gürültülü bir ses ile uzağa fırlamış.

Bu sırada baykuş kıza yardım etmek isteyen kertenkele çocuk ise hızla içeriye girdiğinde bir ağa takılmış. arkadaşlarını kurtarmak isteyen kedi çocuk ise akıllıca bir plan yaparak içeriye girmemiş ve Gece’nin nerede olduğunu bulmak için etrafta aramaya başlamış.

Bu sırada Gece saklanarak arkadaşları tuzağa düşürmenin mutluluğu ile eğlenmeye başlamış. Gece’yi bulamayacağını anlayan kedi çocuk ise arkadaşlarını kurtarmak için geri dönmüş. Hemen süper gücü olan görünmez ışığını arkadaşlarının bulunduğu odanın içine tutmuş. Tüm tuzakların yerini belirleyen Kedi çocuk tuzaklara yakalanmadan arkadaşlarına ulaşabilmek için plan yapmış.

İlk önce baykuş kızı dışarıya çıkan kedi çocuk daha sonra arkadaşını yakalayan ağı keserek kertenkele çocuğu da odadan dışarı çıkarmayı başarmış. Yavaş yavaş kendisine gelen Baykuş kız ne olduğunu sorunca arkadaşları Gece’nin hain planını ona anlatmış.

Üçü birlikte Gece’ye bir ders vermek için plan yapmışlar. Onu kendi tuzakları ile yakalayacaklarmış. Kedi çocuğun görünmez ışığı ile tuzaklara dikkat ederek içeri girmişler ve yakalanmış gibi yaparak Gece’yi beklemeye başlamışlar. Gece ise eğlencesinin keyfine birazda yakaladığı arkadaşları görerek devam etmeye karar vermiş ve evine gitmiş.

Üç arkadaşı da tuzaklara yakalanmış olarak bulan Gece kahkaha atarak dalga geçmeye başlamış. Bu sırada tüm tuzakları kapattığını düşünürken Baykuş Kızın birini sistemden ayırdığını fark etmemiş bile. Odaya girer girmez tuzağa yakalan Gece ise şaşkınca etrafa bakmaya başlamış.

Baykuş Kız ise gülerek “ bizim iyiliğimizi kullandın ancak kendi yaptığın tuzağa kendin düştün” demiş ve üç arkadaş eğlenerek oradan uzaklaşmışlar.

 

Pijamaskeliler Hikayesi

Pijamaskeliler Hikayesi Masalının Konusu Nedir?

Pijamaskeliler Hikayesi masalının konusu kötülük yapmak ve tuzağa çekmek için pijamaskelileri kandırması ancak daha sonra kendi tuzağına kendisinin düşmesidir.

Pijamaskeliler Hikayesi Masalının Ana Fikri Nedir?

Pijamaskeliler Hikayesi Masalının ana fikri ise kötülük yapmak isteyen Gece’nin kendi kötülüğü ile karşlaşarak tuzağa düşmesidir.

Pijamaskeliler Hikayesi Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Pijamaskeliler Hikayesi masalından çıkartılabilecek dersler ise bir başkasına kötülük yapmak için plan yaparken bir gün o kötülüğün bizimde başımıza gelebilmesidir.


Benzer İçerikler

Orası Muştur Hikayesi
Orası Muştur Hikayesi
Altın Yumurtlayan Kaz
Altın Yumurtlayan Kaz Hikayesi
Köpek Pati ve Sınıfı
Köpek Pati ve Sınıfı Hikayesi
Aslan ile Civciv Masalı
Aslan ile Civciv Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.