Polis Hikayesi

Polis Masalı

Abone Ol google news

Polis masalı, Bir varmış bir yokmuş. Herkesin mutlu bir şekilde yaşadığı küçük bir kasaba varmış. Bu kasaba da yer alan polis karakolundaki polisler ise burada yaşayan kişilerin güvenliğini sağlamak için her akşam kasabayı dolaşarak kötü bir durumun yaşanmamasını sağlarlarmış.

Bunu yaparken de karakoldan çıkarken ceplerine doldurdukları çikolatalar ile kasabada güvenliği sağlamak için gezdikleri sırada parkta, bahçede gördükleri her çocuğa bir çikolata vererek onları mutlu ederlermiş.

Çocuklar da bu polisleri çok sever ve her akşam polis amcalarını görüp onlardan çikolata alabilmek için bahçede beklerler, polisleri görünce koşa koşa yanlarına giderek onlarla sohbet eder ve çikolatalarını alıp evlerine geri dönerlermiş.

Bu huzurlu ve sakin kasabaya bir gün iki tane hırsız gelmiş. Bu hırsızlar, her gece bir evin bahçesine girerek çocukların bisikletlerini çalmaya başlamış. Her gün farklı bir çocuk bisikletini bulamadığını polislere anlatmış ve bunu duyan polisler, kasabada hırsız olduğunu anlamış.

Çocuklar oldukça üzgün bir şekilde her akşam sokakta dolaşan polislerin yanına gidip ağlayarak bu durumu anlatınca, polisler, bir an önce çocukları üzen bu hırsızları yakalamak için bir plan hazırlamışlar. Polisler, kasabada henüz bisikletleri çalınmamış tüm çocukların evlerinin bahçesinde saklanarak, hırsızın gelmesini bekleyeceklermiş. Çocuklara da başlarına kötü bir şey gelmemesi için akşam dışarı çıkmamalarını söyleyip her evin penceresine çocukların çikolatalarını bırakmışlar.

Gece olmuş ve polisler tüm bisikletli evlerin bahçesinde gizlenerek hırsızları beklemeye başlamışlar. Hırsızlar da günlerdir yakalanmamış olmalarının özgüveniyle ellerini kollarını sallaya sallaya evlerden birine girip çocuk bisikletini gördükleri gibi çalmak için yanına gitmişler. Tam da bu sırada, o evin bahçesinde saklanan polis bir anda kendisini göstererek;

-Polis! Sakın kıpırdamayın! Hemen yere diz çöküp ellerinizi kaldırın ve teslim olun!

Diyerek onları yakalamış ve diğer polis arkadaşlarına da haber vererek bu hırsızları karakola götürmüşler. Hırsızlara bu yaptıkları şeyin suç olduğunu ve hemen çaldıkları bisikletlerin yerini söylemelerini istemişler. Çok korkan ve yaptıklarından pişman olan hırsızlar hemen bisikletleri sakladıkları yeri söylemişler ve polisler tüm bisikletleri bulup karakola getirmişler.

Hırsızları cezaevine gönderdikten sonraki gün çok üzülen çocuklara bu mutlu haberi bir sürpriz yaparak vermek ve bisikletlerini onlara tekrardan buluşturmak için harika bir fikir bulmuşlar. Hemen bisikleti çalınan çocukların evlerine giderek haber vermeden bisikletlerini bahçelerine geri yerleştirip üzerlerine de bir çikolata koymuşlar.

Sabah bahçeye çıktıklarında bisikletlerini gören çocuklar, büyük bir mutluluk yaşamış ve bisikletin üstündeki çikolatayı görüp, bisikletlerini çalanları polislerin yakalayıp bisikletlerini geri aldıklarını anlamışlar. O akşam tüm çocuklar sözleşip, çiçekler, resimler ve çikolatalar ile polis karakoluna giderek polislere teşekkür etmişler. Polisler de hep bir ağızdan;

-Biz sizleri ve ailenizi korumak için buradayız ve bu bizim görevimiz. Siz yeter ki hep mutlu olun.

Diyip çocuklarla kucaklaşıp çok mutlu bir an yaşamışlar.

Polis Masalı oku için sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Diğer birbirinden güzel masallarımızda görüşmek üzere.

 

Polis Masalı
Polis Masalı

Polis Masalının Konusu Nedir?

Masal oku Polis Masalı konusu, küçük bir kasaba da çocukların bisikletlerini çalan hırsızları yakalayarak çocukların üzüntüsüne son veren polislerdir.

Polis Masalının Ana Fikri Nedir?

Polis masalının ana fikri, polislerin bizleri korumak ve huzurlu olmasını sağlamak için görev yapan kişiler olmaları ve bu yüzden polisleri sevmek gerektiğidir.

Polis Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Polis masalından çıkarılacak dersler çocukların polisleri sevmesi ve saygı duyması gerektiği, polislerin çocukları korumak için görev aldığıdır.


Benzer İçerikler

Sevgi Perisi Masalı
Sevgi Perisi Hikayesi
Papatya Masalı Oku
Papatya Hikayesi
Aydedenin Gözlüğü
Aydedenin Gözlüğü Hikayesi
Huysuz Kirpi
Huysuz Kirpi Hikayesi

Yorumlar

  1. İbrahim şık says:

    Sevgilime 1 kere okudum alıştı artık her gece okuyorum o istesin ömrümün sonuna kadarda okurum Güzel gözlüm ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.