2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarMasallarModern MasallarPrens ve Prenses MasallarıTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Prenses Anastasia Masalı

Prenses Anastasia masalı, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde, büyük bir imparatorluk varmış. Bu imparatorluğun kral ve kraliçesi, bir çocuk sahibi olmayı çok istiyorlarmış. Bu istekleri bir gün gerçek olmuş ve kraliçe bir kız çocuğu dünyaya getirmiş. Anastasia adını verdikleri bu küçük kız çocuğunu, tek çocuk olduğu için hep el üstünde büyütmüşler ve çok fazla şımartmışlar.

Bu yüzden Prenses Anastasia, büyüdükçe çok huysuz, hiçbir şeyi beğenmeyen, kimseyle arkadaş olmayan bir kız haline gelmiş. Günlerden bir gün, bu krallığa misafir olarak komşu krallığın kral ve kraliçesi gelmiş. Çok güzel bir sofra kurulmuş ve misafirler ile kral ve kraliçe keyifli bir sohbete dalmış.

Misafirlerin geleceğinden haberdar olsa dahi odasından çıkmayıp misafirlere selam vermeyen Prenses Anastasia, karnı çok acıktığı için yemek yemek için kral ve kraliçelerin bulunduğu odaya girmiş. Hiçbir şey söylemeden bulduğu koltuğa oturmuş ve henüz yemek yenmeye başlanmasa dahi Prenses Anastasia önündeki tabağı yemeye başlamış.

Kral ve kraliçe kızlarını ne kadar uyarsalar da huysuz prenses onları dinlememiş ve misafirlerin sorularına cevap dahi vermeden yemeğini yiyip ardından kalkıp tekrar odasına dönmüş. Kral ve kraliçe kızları adına misafirlerinden özür dilemiş.

Kral, kızının bu halinden oldukça rahatsızmış ve onun artık iyi bir insan olabilmesi için bir ceza vermeye karar vermiş. Bir gün kızının odasına gidip ona;

İlgili Makaleler

-Seni krallığımızın en ücra köşesindeki inek besleyen bir genç ile evlendireceğim ve bundan sonra orada yaşayacaksın.

Demiş. Bunu duyan Prenses Anastasia, ne yapacağını bilememiş ve babasına yalvararak onu o kişiyle evlendirmemesini söylemiş. Yalvarışları çare etmeyince bu zamana kadar tüm yaşadıklarını ve yaşattıklarını düşünerek çok pişman olmuş ve babasının haklı olduğunu düşünerek artık itiraz etmemeye başlamış.

Ancak artık kimseye huysuzluk yapmıyor, insanlarla sohbet ediyor ve onlara çok iyi davranıyormuş. Misafirlerle ilgileniyor ve asla onlar yemeğe başlamadan yemek yemiyormuş. Kral ve kraliçe, kızlarının hanım hanımcık bir hale bürünmesinden çok memnunmuş. Kral, aslında evlendirmeyeceği ancak kızının aklının başına gelmesi için söylediği yalanı artık sonlandırmaya karar vermiş.

Prenses Anastasia’ya seni onunla evlendirmeyecektim zaten sırf sen hatalarını anla diye yaptım demiş ve ardından kızının beğendiği bir prens olup olmadığını sormuş. Prenses Anastasia, çok beğendiği ancak ailesine çok kötü davrandığı için vazgeçtiği komşu krallığın prensinden hoşlandığını söylemiş.

Bu haberi ileten kral, tekrardan komşu krallığı misafirliğe davet etmiş ve bu sefer Anastasia tüm güler yüzüyle ve ilgisiyle kral ve kraliçenin gönlünü mest etmiş. Ardından prens de Anastasia’yı çok beğenmiş ve bu iki aşık büyük bir şölenle evlenip bir ömür mutlu olmuş.

Prenses Anastasia Masalı
Prenses Anastasia Masalı

 

Prenses Anastasia Masalının Konusu Nedir?

Prenses Anastasia masalı konusu, çok şımarık, huysuz, aksi ve herkese kötü davranan bir prensesin, istemediği biriyle evlendirileceğini öğrendikten sonra tüm yaptıklarından pişman olup hanım hanımcık bir prensese dönüşmesi ve sevdiği kişiyle evlenmesidir.

Prenses Anastasia Masalının Ana Fikri Nedir?

Prenses Anastasia masalının ana fikri, kişilerin insanlarla iyi ilişkilere sahip bir birey olduklarında her zaman sevilip saygı duyulacaklarıdır.

Prenses Anastasia Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Prenses Anastasia masalından çıkartılabilecek dersler içerisinde, huysuz, şımarık, umursamaz ve kötü davranışlara sahip olunmaması, iyi bir insan olunması gerektiği yer almaktadır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
2 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu