Rakun Kunkun Hikâyesi

Rakun Kunkun Hikâyesi

Abone Ol google news

Rakun Kunkun masalları, çok sevdiği kırmızı arabasına binip tüm gün gezmeyi çok sever, sabah erkenden arabasına atladığı gibi gece geç saatlere kadar arabasıyla gezer eğlenirmiş. Ancak Rakun Kunkun’un çok kötü bir özelliği varmış. Kunkun, her sabah arabası ile komşuları, kedi, köpek ve maymunun evlerinin önünden geçer, geçerken de sürekli kornaya basarmış. Tüm mahalleyi korna basa basa geçtiği için herkesi rahatsız eder ve sabah çok erken saatlerde mahalleliyi uykusundan uyandırırmış.

Ancak Rakun, eve çok geç geri döndüğü için kimse onu gün içinde göremez ve bu konuda onu uyaramazmış. Yine bir gün mahalleden kornasına basa basa geçerken, komşuları her sabah olduğu gibi uykularından sıçrayarak uyanmış, bu da yetmezmiş gibi yavruları da bu ses ile uyanıp oldukça korkarak ağlamaya başlamış.

Her gün yaşadıkları bu duruma bir dur demek isteyen ve yavrularının artık korkmasını istemeyen kedi, köpek ve maymun aynı anda evlerinden çıkarak sokağa çıkmış. Ancak rakun Kunkun’un arabası o kadar hızlıymış ki onlar çıkana kadar Kunkun çoktan mahallenin sonuna gelmiş ve yine konuşamamışlar.

Sabah çok erken gittiği için Rakun Kunkun’u yakalayamayacaklarını anlayan kedi, köpek ve maymun, komşularının gece eve geleceği saate kadar sokakta bekleyip onunla konuşmaya karar vermiş. Tüm gece Rakun Kunkun’u bekleyen komşuları, beklerken sokağın ortasında uyuya kalmış. Kunkun çok geç bir saatte eve geri dönmüş ve sokakta komşularının uyuduklarını görüp arabasından inmeden onlara bir şaka yapmak istemiş ve kornaya uzun uzun basmış.

Korna sesiyle korkup havaya sıçrayan kedi, köpek ve maymun, ne olduğunu anlamaya çalışırken, Rakun Kunkun kahkaha atmaya başlamış. Ardından onlara;

-Komşularım, gecenin bu saatinde sokakta ne arıyorsunuz? Bir de uyuyakalmışsınız. Ben de sizi uyandırmak için kornaya bastım ama çok korktunuz galiba

-Demek sonunda gelebildin Kunkun

Demiş kedi. Ardından devam etmiş;

-Biz de tüm gece seni bekledik ama uyuyakalmışız. Seninle önemli bir konuda konuşmamız lazım.

-Hayırdır komşum sorun ne?

Ardından kedi, köpek ve maymun hep bir ağızdan başlamışlar anlatmaya. Yaptığı şeyin onları çok rahatsız ettiğini ve artık korna basmaması gerektiğini söyleyip ona çok kızmışlar. Rakun Kunkun ise pek anlam veremese de “peki madem öyle olsun” diyerek evine girmiş. Tam sıcacık yatağında uykuya dalıyorken, bir anda yoldan korna çalarak geçen bir arabanın sesini duymuş.

Ardından yaptığı hatanın farkına varan Rakun Kunkun, bunun ne kadar rahatsız edici olduğunu anlamış ve bir daha arabası ile mahalleden geçerken asla kornaya basmamış. Komşuları ile mutlu mutlu yaşamışlar.

 

Rakun Kunkun Hikâyesi
Rakun Kunkun Hikâyesi

Rakun Kunkun Hikayesinin Konusu Nedir?

Rakun Kunkun konusu, arabası ile her sabah korna çalarak mahalleyi rahatsız eden Kunkun’un bu hatasını geç de olsa anlamasıdır.

Rakun Kunkun Hikayesinin Ana Fikri Nedir?

Masal oku Rakun Kunkun hikayesi ana fikri, kişilerin bilmeden veya bilerek başkalarını rahatsız etmesinin ne kadar kötü bir durum olduğudur.

Rakun Kunkun Hikayesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Başkalarını rahatsız edebilecek davranışlardan kaçınmamız ve bir davranış gösterirken çevremizdeki insanları da düşünmemiz gerektiği dersini çıkarabiliriz.


Benzer İçerikler

Balıkçı ve Karısı
Balıkçı ve Karısı Hikayesi
Güzel ve Çirkin Hikayesi-Oku
Güzel ve Çirkin Hikayesi
Don Kişot Masalı
Don Kişot Hikayesi
Elma Ağacı Ve Çiftçi Hikayesi
Elma Ağacı Ve Çiftçi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.