Sevimli Güneş Hikayesi

Sevimli Güneş Masalı

Abone Ol google news

Sevimli Güneş masalı, güzel bir yaz günü güneş doğarak güne merhaba demişti. Güneş yüzünü aydınlatmaya başlatmıştı. Güneşin her yeri esip kavurmasıyla birlikte kuşların cıvıltıları ve kuzuların meledikleri sesler etrafı yaymaya başlamıştı. Hayvanların çıkarmış olduğu sesiyle uyanan çocuk, uyanır uyanmaz hemen koşarak güneşe el sallamaya başlamış.

Güneşte çocuğa karşılık veriyormuş gibi sıcaklığını daha da fazla şekilde arttırarak yanıt veriyormuş. Çocuklar ile güneş arasında çok güzel bir bağ varmış. Çocukları çok sevdiğinden dolayı yalnızca onlara el sallayıp onlarla konuşuyormuş. Akşam olup ta batmaya başlayıncaya kadar çocuklar konuşmaya devam ediyormuş.

Çocuklar her zaman olduğu gibi bugün güneşe bakarak yeniden el sallayarak ‘’merhaba’’ demişler. Güneş onlara havanın çok sıcak olduğunu ve isterlerse serinleme konusunda yardımcı olabileceklerini söylemiş. Çocuklar bunu duyduktan sonra mutlu olmuş ve hep bir ağızdan serinlemek istemiş olduğunu söylemişler.

Çocuklar güneş ile birlikte keyif duyulacak zamanlar geçirirken, çocukların her bir isteği de güneş tarafından geri çevrilmeyerek yerine getiriliyormuş. Günlerden bir gün Ömer tek başına kasabada kaldığı bir gün kendisini yalnız kalmaya devam etmiş. Tek kalan Ömer, birden karşısında güneşi gördüğü esnada çok fazla mutlu olur. Çünkü o gün kasabada olmayıp tek kalmış olduğundan dolayı güneşin kendisine arkadaşlık edebilecek olduğunu düşünmeye başlar. Güneş, Ömer’e seslenerek ‘’ neden burada yalnız şekilde oturuyorsun? Bak diğer arkadaşların az ötede oyun oynuyor. Yanına gitmek istemez misin?’’ diye sorar.

Güneşin bu sorusuna karşılık Ömer, onların yanına gitmek istemediğini söyler. Güneş burada bir terslik olduğunun farkındadır ve Ömer’in canını sıkan şeyin ne olduğunu öğrenmek ister. Bu sorunun üzerine Ömer’de babasının kendisine bir bisiklet almadığını ve eski bisikletinin artık kullanılamaz bir halde olduğunu söyler.  Güneş, Ömer’i can evinden vuracak soruyu sorar. ‘’ Peki babanın yeni bir bisiklet alacak parası var mı? ’Ömer’de babasının parası olup olmadığını bilmediğini ve üç haftadan beri hasta olduğundan dolayı yattığını söyler.

Güneş bunu duyduktan sonra babasının keyfi bir durumdan bisiklet almadığını ve hasta olduğundan dolayı çalışamadığı için bisiklet almamış olduğunu da güzel bir dille ifade eder. Ömer, güneşi dinledikten sonra söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladı ve eve giderek babasından özür dilemesi gerektiğini söyledi. Güneş her gün çocuklarla ilgilenerek onlarla devamlı olarak güzel bir bağ kuruyordu. Aralarında güzel bir bağ olduğundan dolayı bu durumdan çocuklarda çok fazla memnun oluyordu.

Sevimli Güneş Masalı
Sevimli Güneş Masalı

Sevimli Güneş Masalı Konusu Nedir?

Sevimli Güneş Masalı konusu, Güneş’in çocuklar ile güzel bir arkadaşlık içerisinde olarak onlara her konuda yardım etmesini ele alır.

Sevimli Güneş Masalı Ana Fikri Nedir?

Sevimli Güneş Masalı ana fikri, Güneş’in yarar sağlayacağı doğru bilgiler Ömer’in gerçekleri görmesine neden olmuştu. Bazen üçüncü bir gözden destek almak faydalıdır.

Sevimli Güneş Masalı Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Sevimli Güneş Masalı çıkartılabilecek dersler, bir şeye kızmadan, darılmadan önce onun neden olmadığını ya da yerine getirilmediğinin altında yatan sebeplere bakılmalıdır.


Benzer İçerikler

Güvercin ile Karınca Masalı
Güvercin ile Karınca Hikayesi
Akıllı Manda
Akıllı Manda Hikayesi
Dipsiz Kuyu Masalı
Dipsiz Kuyu Hikayesi
Çakmak Gözün Yardım Severliği Hikayesi
Çakmak Gözün Yardım Severliği Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.