3 Yaş Masalları2 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Sihirli Asa Masalı

Sihirli asa masalı uzak bir yerlerde yaşam süren periler varmış. Bu periler birbirleri ile uyum içerisinde yaşamaya devam edermiş. Şehirde yaşam süren çocuklar yılbaşı olduğu esnada hemen bir araya gelerek harika zamanlar geçirmeye başlarmış. Beraber musmutlu şekilde yaşam sürmeye devam ederken Periler tarafından sorulan sorulara doğru şekilde cevap veren çocuklara da dilek sorulur ve hangi dileği varsa da yerine getirilirmiş.

Bir yılbaşı akşamı, arkadaşlar bir arada toplanmışlar. Lara tüm arkadaşlarını yılbaşı gününde evine davet ederken, annesinin hazırlamış olduğu birbirinden güzel atıştırmalıkları denemişlerdir. Annesi eve gelen çocukları çok güzel şekilde ağırlamış ve onların yeni yılını kutlamış. Gecenin talihli olanı kim olacak diye sormuş.

Yılbaşı günü eve peri gelmiş ve onlara gecenin talihlisine bu gün karar verilecek demiş. Çocukların hepsi bu durum karşısında keyiflenmiş ve olan biten her şeyi öğrenmek istemiş Peri tarafından sorulan sorular meraklı gözler ile bir an önce duyulmak istenmiş. Bunu diyen çocuklar bir an önce peri tarafından sorulan sorulara odaklanmışlar.

Peri soru sorma konusunda bir türlü karar veremezken eline hemen bardak almış. Eline almış olduğu bardağı göstererek ben bu bardağı elime alıp bırakırsam, bu bardağın düşmesine sebep olan şey ne diye sormuş. Diğer çocuklar sorunun cevabını aramaya devam ederken, Lara hemen ‘’yerçekimi’’ diye cevap vermiş.

Lara’nın bu cevabı üzerine Peri ona dönerek doğru bildin. Peki şimdi dileğin ne? onu söyle bize bakalım demiş. Lara periden elindeki asayı istemiş. Şey asa mı? diyerek şoka girmiş. Bu asayı koruyamazsa devlerin esiri olacağını söylemiş. Tüm bu söylenenleri Lara’nın iyi bir şekilde dinleyerek yerine getirmesi gerektiğini belirtmiş ve asayı vererek oradan uzaklaşmış.

İlgili Makaleler

Lara ve arkadaşları asanın arttık yanından hiçbir şekilde ayrılmaması gerektiğini söyleyerek bu duruma üzülmüştü. Lara’da asanın kaybolmaması için beze sararak yanındaki her yere götürüyormuş. Perinin elinde sihirli bir asa olduğunun haberini alan devlerden biri de asayı alabilmek için yola koyulmuş-. Kızın çantasının içerisinde yer alan sihirli küreyi alarak oradan hızlı adımlarla uzaklaşmış.

Sihirli asanın kaybolmasından sonra hemen orman içerisinde yaşam süren yaşlı nineye giderek kürenin geri alınmasını ve eğer alamazsa perileri yok olacağını söyler. Yaşlı nine bu durum karşısında yapacak bir şey yok demiş. Lara, tüm bu sorunu kendi çözmeye karar vermiş. Gizlice asanın olduğu yere gelmiş ve asayı alacağı sırada yakalanmış. Dev ona asayı mı çalıyorsun diye sorarken, Lara’da çalmadığını zaten kendisine ait olduğunu söylemiş. Daha sonrasında asayı aldıktan sonra perinin yanına giderek vermiş. Peri bu erdemli davranıştan dolayı kendisine teşekkür etmiş

Sihirli Asa Masalı
Sihirli Asa Masalı

Sihirli Asa Masalı Konusu Nedir?

Sihirli asa masalı konusu, Lara ve arkadaşlarının peri yarışmasına katılmasını ve Lara’nın dileğini gerçekleştirmek için perinin elindeki asayı istemesiyle kendini bir kabusun içerisinde bulmasına neden olur.

Sihirli Asa Masalı Ana  Fikri Nedir?

Sihirli asa masalı ana fikri, perinin elindeki asayı göz diktiğinde karşısında zorlu bir süreç çıktı. Bu durumda başına dert olmasına yol açtı.

Sihirli Asa Masalı Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Sihirli asa masalı çıkartılabilecek dersler, bir dilek hakkı olduğunda daha güzel şeylere kullanmalı ve dilek şansı tanıyan kişinin elindekine göz dikmemelidir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!