Sihirli Asa Hikayesi

Sihirli Asa Masalı

Abone Ol google news

Sihirli asa masalı uzak bir yerlerde yaşam süren periler varmış. Bu periler birbirleri ile uyum içerisinde yaşamaya devam edermiş. Şehirde yaşam süren çocuklar yılbaşı olduğu esnada hemen bir araya gelerek harika zamanlar geçirmeye başlarmış. Beraber musmutlu şekilde yaşam sürmeye devam ederken Periler tarafından sorulan sorulara doğru şekilde cevap veren çocuklara da dilek sorulur ve hangi dileği varsa da yerine getirilirmiş.

Bir yılbaşı akşamı, arkadaşlar bir arada toplanmışlar. Lara tüm arkadaşlarını yılbaşı gününde evine davet ederken, annesinin hazırlamış olduğu birbirinden güzel atıştırmalıkları denemişlerdir. Annesi eve gelen çocukları çok güzel şekilde ağırlamış ve onların yeni yılını kutlamış. Gecenin talihli olanı kim olacak diye sormuş.

Yılbaşı günü eve peri gelmiş ve onlara gecenin talihlisine bu gün karar verilecek demiş. Çocukların hepsi bu durum karşısında keyiflenmiş ve olan biten her şeyi öğrenmek istemiş Peri tarafından sorulan sorular meraklı gözler ile bir an önce duyulmak istenmiş. Bunu diyen çocuklar bir an önce peri tarafından sorulan sorulara odaklanmışlar.

Peri soru sorma konusunda bir türlü karar veremezken eline hemen bardak almış. Eline almış olduğu bardağı göstererek ben bu bardağı elime alıp bırakırsam, bu bardağın düşmesine sebep olan şey ne diye sormuş. Diğer çocuklar sorunun cevabını aramaya devam ederken, Lara hemen ‘’yerçekimi’’ diye cevap vermiş.

Lara’nın bu cevabı üzerine Peri ona dönerek doğru bildin. Peki şimdi dileğin ne? onu söyle bize bakalım demiş. Lara periden elindeki asayı istemiş. Şey asa mı? diyerek şoka girmiş. Bu asayı koruyamazsa devlerin esiri olacağını söylemiş. Tüm bu söylenenleri Lara’nın iyi bir şekilde dinleyerek yerine getirmesi gerektiğini belirtmiş ve asayı vererek oradan uzaklaşmış.

Lara ve arkadaşları asanın arttık yanından hiçbir şekilde ayrılmaması gerektiğini söyleyerek bu duruma üzülmüştü. Lara’da asanın kaybolmaması için beze sararak yanındaki her yere götürüyormuş. Perinin elinde sihirli bir asa olduğunun haberini alan devlerden biri de asayı alabilmek için yola koyulmuş-. Kızın çantasının içerisinde yer alan sihirli küreyi alarak oradan hızlı adımlarla uzaklaşmış.

Sihirli asanın kaybolmasından sonra hemen orman içerisinde yaşam süren yaşlı nineye giderek kürenin geri alınmasını ve eğer alamazsa perileri yok olacağını söyler. Yaşlı nine bu durum karşısında yapacak bir şey yok demiş. Lara, tüm bu sorunu kendi çözmeye karar vermiş. Gizlice asanın olduğu yere gelmiş ve asayı alacağı sırada yakalanmış. Dev ona asayı mı çalıyorsun diye sorarken, Lara’da çalmadığını zaten kendisine ait olduğunu söylemiş. Daha sonrasında asayı aldıktan sonra perinin yanına giderek vermiş. Peri bu erdemli davranıştan dolayı kendisine teşekkür etmiş

Sihirli Asa Masalı
Sihirli Asa Masalı

Sihirli Asa Masalı Konusu Nedir?

Sihirli asa masalı konusu, Lara ve arkadaşlarının peri yarışmasına katılmasını ve Lara’nın dileğini gerçekleştirmek için perinin elindeki asayı istemesiyle kendini bir kabusun içerisinde bulmasına neden olur.

Sihirli Asa Masalı Ana  Fikri Nedir?

Sihirli asa masalı ana fikri, perinin elindeki asayı göz diktiğinde karşısında zorlu bir süreç çıktı. Bu durumda başına dert olmasına yol açtı.

Sihirli Asa Masalı Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Sihirli asa masalı çıkartılabilecek dersler, bir dilek hakkı olduğunda daha güzel şeylere kullanmalı ve dilek şansı tanıyan kişinin elindekine göz dikmemelidir.


Benzer İçerikler

Kurt İle Çoban
Kurt İle Çoban Hikayesi
Ummadığın Taş Baş Yarar Masalı
Ummadığın Taş Baş Yarar Hikayesi
Keloğlana Babasının Nasihati Hikayesi
Keloğlana Babasının Nasihati Hikayesi
Zıp Zıp Tavşan Masalı
Zıp Zıp Tavşan Hikayesi

Yorumlar

  1. Zeynep Yılmaz says:

    Çok sağolun çok güzel bana çok yardımcı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.