1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn Güzel Bebek MasallarıKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Sinek İle Karınca

Sinek İle Karınca
Sinek İle Karınca

Sinek İle Karınca Hikayesi Oku

Not: Bu Hikaye İçerisinde Ölüm Kelimesi Yer Almaktadır.

Sinek ile karınca; “Sen mi daha değerlisin ben mi daha değerliyim?” diye aralarında tartışmaya başlamışlar. Sinek kendi kendine söylenmiş:

“Nasıl olur da yerde sürünen bir böcek kendisiyle beni bir tutar? Kendini beğenme hastalığı bu yaratığı kör etmiş herhalde.”

“Ben saraylara bile girer çıkarım. Senin sofranda yemek yerim, adına kesilen kurbanların tadına önce ben bakanım.

Karınca öyle mi ya? Zavallının evine götürdüğü sadece bir saman çöpüdür.

İlgili Makaleler

Bir kralın, bir imparatorun, bir güzelin başına konduğun olur mu hiç senin? Benim olur. İpek saçlar üzerinden geçer oynarım. Sen yine tutup kafamı şişirerek ambarlarınla övün.”

Sinek sözünü bitirince “Bitti mi söylediklerin? O gezdiğin saraylarda sana lanet okunduğunu bilmez misin sen? Her yere burnunu sokarsın da ne olur? Evet biliyorum.

Kralların da üstlerine konarsın eşeklerin de fakat konmanla birlikte çoğu kez öldürülmen bir olur. Sarayla övünme boş yere demiş.

“Saraydan sinekleri süpürüp atıyorlar. Soğuktan halsiz düşüp şapır şapır dökülür, ölürsünüz.

Bense o zaman yaşamın tadını çıkarınım Emeklerimin meyvesini o zaman yerim. Dağlara, bayırlara çıkmam. Ne rüzgar ne de yağmuru umursarım.” demiş.

“Gamsız, kedersiz, yaşamımı sürdürürüm. Bırak ben işime gideyim. Dırdır etmekle ne ambarım dolar ne de dolabım.” diye yanıt vermiş.

Ders Verici HikayelerDede Korkut Hikayeleri8 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!