Şirin Kedi Minnoş Hikayesi

Şirin Kedi Minnoş Masalı

Abone Ol google news

Şirin kedi minnoş masalı, Artık yaz mevsiminin son demine gelinmesi ile birlikte okulların da tatil olması an meselesi haline gelmişti. Tatil olmasının ardından Almira ve onunla birlikte olan ablası Nilgün tatilde nereye gideceklerini araştırmaya başlamışlardı.

Annesi çocuklara nereye gideceklerinin sürpriz olduğunu söylemişti. Ardından akşam olmuştu ve çocukların babaları da eve gelmişti. Ancak babası da çocuklara nereye gideceklerini söylememişti. Sonrasında yemek yediler. Artık babası yemeğin ardından çocuklara Minnoş ismindeki kedinin yanına gideceklerini söylemiş. Bu durum çocukları oldukça sevindirmiş.

Çocuklar o akşam hemen hazırlıklarını yapmaya başlamışlar. Bir yandan da kedinin nerede olduğunu sorup duruyorlarmış. Nineleri ise bahçede olabileceğini düşünmüş. Şirin kedi Minnoş, çevresini saran çocuklara yağmur yağdıran kedinin masalını anlatmaya başlamış. Çocuklar da onu dinliyorlarmış.

Kedi çocuklara masalı anlatmayı bitirmiş. Sonrasında yaz tatilini orada geçireceklerini söylemişler. Sonrasında da Minnoş onlarla oynamayı teklif etmiş ve kendisini yakalamalarını söylemiş. Çocuklar ve kedi bu şekilde eğlenmeye başlamışlar. Ardından da yorularak eğlenen çocuklar o gece erkenden uyumuşlar.

Sonrasında kızlar Minnoş için biraz süt indirmişler ve uyuduğunu gördükleri için ona daha fazla yaklaşmadan oradan ayrılmışlar. Minnoş süt kokusunu alması ile direk olarak uyanmış ve kızlara teşekkür etmesinin ardından sütünü içerek karnını doyurmuş. Tüm yaz boyunca çocuklar ve Minnoş birlikte çok iyi zaman geçirmişler. Tatilin sona ermesi ardından da Minnoş ile vedalaşarak evlerine dönmüşler.

Minnoş kızlara bu süre zarfı içerisinde biri birinden eğlenceli olan masal ve hikayeler anlatmış. Tatillerinin kalan kısmını kasabada geçirmeye devam eden çocuklar bu masalları bir an olsun unutamıyorlarmış.

 

Şirin Kedi Minnoş Masalı
Şirin Kedi Minnoş Masalı

Şirin Kedi Minnoş Masalı Masalının Konusu Nedir?

Şirin Kedi Minnoş Masalı konusu küçük kızların tatil gelmesi ardından nenelerinin yanına gitmesi ve buradaki kedi ile birlikte çok güzel zaman geçirmeleri. Bu kedinin de kızlar ile çok iyi anlaşması ve birlikte sürekli olarak oyunlar oynayıp zamanlarını en iyi şekilde geçirmeleridir.

Şirin Kedi Minnoş Masalı Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Şirin Kedi Minnoş Masalı ana fikri incelendiği zaman özellikle de kedinin anlattığı hikayeler son derecede dikkat çekmektedir. Bu masal ve hikayeler içerisinde farklı dersler yer almaktadır. Kızlar da hayvan sevgisi oldukça yüksek olan çocuklardır.

Şirin Kedi Minnoş Masalı Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Şirin Kedi Minnoş Masalı masalından çıkarılabilecek dersler özellikle de hayvan sevgisidir. Eğer hayvanlara ne kadar iyi davranırsak bizler de en az onlar kadar mutlu olabiliriz. Yaşam alanlarımızı hayvanlar ile birlikte paylaştığımı zaman günlerimiz çok daha güzel ve verimli geçer. Aynı zamanda çocukların hayvanlar ile iletişim kurmaları da onların gelişimleri açısından son derecede önemlidir. Özellikle de hayvan sevgisinin aşılanması gerekir.


Benzer İçerikler

Dipsiz Kuyu Masalı
Dipsiz Kuyu Hikayesi
Beyaz Geyik Masalı
Beyaz Geyik Hikayesi
Yalnız Kaplumbağa
Yalnız Kaplumbağa Hikayesi
Kuğu Gölü Balesi Hikayesi
Kuğu Gölü Balesi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.