2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Şirin Kedi Minnoş Masalı

Şirin kedi minnoş masalı, Artık yaz mevsiminin son demine gelinmesi ile birlikte okulların da tatil olması an meselesi haline gelmişti. Tatil olmasının ardından Almira ve onunla birlikte olan ablası Nilgün tatilde nereye gideceklerini araştırmaya başlamışlardı.

Annesi çocuklara nereye gideceklerinin sürpriz olduğunu söylemişti. Ardından akşam olmuştu ve çocukların babaları da eve gelmişti. Ancak babası da çocuklara nereye gideceklerini söylememişti. Sonrasında yemek yediler. Artık babası yemeğin ardından çocuklara Minnoş ismindeki kedinin yanına gideceklerini söylemiş. Bu durum çocukları oldukça sevindirmiş.

Çocuklar o akşam hemen hazırlıklarını yapmaya başlamışlar. Bir yandan da kedinin nerede olduğunu sorup duruyorlarmış. Nineleri ise bahçede olabileceğini düşünmüş. Şirin kedi Minnoş, çevresini saran çocuklara yağmur yağdıran kedinin masalını anlatmaya başlamış. Çocuklar da onu dinliyorlarmış.

Kedi çocuklara masalı anlatmayı bitirmiş. Sonrasında yaz tatilini orada geçireceklerini söylemişler. Sonrasında da Minnoş onlarla oynamayı teklif etmiş ve kendisini yakalamalarını söylemiş. Çocuklar ve kedi bu şekilde eğlenmeye başlamışlar. Ardından da yorularak eğlenen çocuklar o gece erkenden uyumuşlar.

Sonrasında kızlar Minnoş için biraz süt indirmişler ve uyuduğunu gördükleri için ona daha fazla yaklaşmadan oradan ayrılmışlar. Minnoş süt kokusunu alması ile direk olarak uyanmış ve kızlara teşekkür etmesinin ardından sütünü içerek karnını doyurmuş. Tüm yaz boyunca çocuklar ve Minnoş birlikte çok iyi zaman geçirmişler. Tatilin sona ermesi ardından da Minnoş ile vedalaşarak evlerine dönmüşler.

İlgili Makaleler

Minnoş kızlara bu süre zarfı içerisinde biri birinden eğlenceli olan masal ve hikayeler anlatmış. Tatillerinin kalan kısmını kasabada geçirmeye devam eden çocuklar bu masalları bir an olsun unutamıyorlarmış.

 

Şirin Kedi Minnoş Masalı
Şirin Kedi Minnoş Masalı

Şirin Kedi Minnoş Masalı Masalının Konusu Nedir?

Şirin Kedi Minnoş Masalı konusu küçük kızların tatil gelmesi ardından nenelerinin yanına gitmesi ve buradaki kedi ile birlikte çok güzel zaman geçirmeleri. Bu kedinin de kızlar ile çok iyi anlaşması ve birlikte sürekli olarak oyunlar oynayıp zamanlarını en iyi şekilde geçirmeleridir.

Şirin Kedi Minnoş Masalı Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Şirin Kedi Minnoş Masalı ana fikri incelendiği zaman özellikle de kedinin anlattığı hikayeler son derecede dikkat çekmektedir. Bu masal ve hikayeler içerisinde farklı dersler yer almaktadır. Kızlar da hayvan sevgisi oldukça yüksek olan çocuklardır.

Şirin Kedi Minnoş Masalı Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Şirin Kedi Minnoş Masalı masalından çıkarılabilecek dersler özellikle de hayvan sevgisidir. Eğer hayvanlara ne kadar iyi davranırsak bizler de en az onlar kadar mutlu olabiliriz. Yaşam alanlarımızı hayvanlar ile birlikte paylaştığımı zaman günlerimiz çok daha güzel ve verimli geçer. Aynı zamanda çocukların hayvanlar ile iletişim kurmaları da onların gelişimleri açısından son derecede önemlidir. Özellikle de hayvan sevgisinin aşılanması gerekir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!