Şirin Robot Hikayesi

Şirin Robot Masalı

Abone Ol google news

Şirin robot masalı, Çocuğunuza ders vermek istiyorsanız ya da bebeğinizi uyuturken onunla konuşmak istiyorsanız anlatmak için tercih edebilirsiniz.

Şirin Robot Masalı Oku

Şirin robot hikayesi havanın güzel olduğu bir yaz sabahında geçer. Berat adlı yaramaz bir çocuk anne-babasının sözünü hiç dinlemez, diğer çocuklar ile sürekli kavga edermiş. Her ne kadar annesi bunun yanlış olduğunu dinlese de o laf dinlemez, eskisi gibi kavga etmeyi sürdürürmüş.

Bu böyle devam ederken babası bir gün ona ders vermek istemiş. Bu amaçla yanında büyük bir paket getirmiş. Berat merak ederek, babasına bunun ne olduğunu sormuş. O da gülümseyerek ona bir hediye olduğunu söylemiş.

Berat zaman kaybetmeden paketi kucaklayarak açmış ve oldukça güzel bir mavi robot ile karşılaşmış. Robot ona yeni arkadaşını olduğunu söylemiş. Berat şaşırsa da oldukça sevinmiş. Karşısında onun gibi konuşan bir robot görmüş.

Ancak robot hikayesi içinde yer alan bu robot, her zaman iyilik için programlanmış. Berat ile sürekli konuşuyor, ona sevdiği masalları anlatıyormuş. Böylece bir süre sonra onun arkadaşı haline gelmiş. Okuldan sonra saatlerce birlikte oynuyor dışarı çıkıyorlarmış.

Günlerden bir gün yine Berat okuldan dönmüş. Evde yemek yedikten sonra robot ile dışarı çıkmışlar ve oynamışlar. Ardından da birlikte parka gitmişler. Berat burada salıncağa binmek istese de başka bir çocuğun burada olduğunu görmüş.

Berat onu indirmek istese de robot Berat’a hakkı olmadığını ve sırasını beklemesini söylemiş. Berat o epey sallandığını sıranın kendine geldiğini söylese de robot saygılı olmasını, biraz oturup beklemelerini, onun bir masal anlatmasını söylemiş. Berat da masalları sevdiği için bu teklifi kabul etmiş.

 

Şirin Robot Masalı
Şirin Robot Masalı

Şirin robot hikayesi böyle devam etmiş. Robot ona saygının ne kadar önemli olduğunu anlatıyormuş. Ancak Berat da bu esnada salıncağa binmek istiyor, bunun için plan yapıyormuş. Böylece bir süre sonra robota beklemesini söylemiş. Zorla çocuğu indirmiş ve kendisi binmiş.

Akşam olduğunda onu da alarak eve dönmüşler. Yemekten sonra yarın okul olmadığını ve birlikte parka gitmelerini, bu sefer onu da bindireceğini söylemiş. Robot kabul etse de başkasının hakkını alırsa salıncağa binmeyeceğini belirtmiş.

Berat kendileri sallandıktan sonra isteyenin tekrar sallanabileceğini söylese de robot iyilik yapmak ve doğruyu göstermek için programlandığını söylemiş ve iyilik ile ilgili bir masal anlatmayı teklif etmiş. Berat bu sefer sabah dinlemediğini artık dinleyeceğini söylemiş.

Masal bitince Berat hatalarını anlamış ve artık kötü biri olmayacağını, anne ve babasının ona öğrettği güzel şeyleri yapacağını söylemiş.

 

Şirin Robot Masalı
Şirin Robot Masalı

masal oku sitesinde yer alan diğer masallarımız da ilginizi çekebilir.

Şirin Robot Masalının Konusu Nedir?

Şirin robot hikayesi, Berat’ın yaramazlıklarını, babasının ona ders vermek için bir robot hediye etmesini anlatmaktadır.

Şirin Robot Masalının Ana Fikri Nedir?

Başka insanlara karşı her zaman saygılı olmalıyız. Kötü davranışlardan kaçınarak iyi bir insan olmalıyız.

Şirin Robot Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Anne-babamızın sözlerini dinlemeliyiz. İnsanlara karşı davranışlarımızı düzelterek, iyi bir insan olmak için çaba göstermeliyiz.


Benzer İçerikler

Uykucu Tavşan
Uykucu Tavşan Hikayesi
Uğur Böceği Masalı
Uğur Böceği Hikayesi
Pıtır Arı
Pıtır Arı Hikayesi
Mağrur Ağaç
Mağrur Ağaç: Vefalı Ağaç Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.