Süpürgeli Cadı Hikâyesi

Süpürgeli Cadı Hikâyesi

Abone Ol google news

Süpürgeli cadı hikayesi, Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde herkesten uzak kocaman bir şatoda yaşayan bir cadı varmış. Bu cadı, hiçbir canlının şatosuna yaklaşmasına izin vermez, biri şatosuna yaklaşsa dahi hemen onu sihriyle taşa çevirirmiş.

Günlerden bir gün, gezip yeni yerler keşfetmeyi çok seven Miyav ve Hırhır adında bir kedi ve bir köpek dost, ormanda gezerken oradaki dağın tepesinde yer alan bu kocaman şatoyu görünce çok merak edip oraya çıkmaya karar vermişler. O şato, bizim kimseyi yakınına dahi yaklaştırmayan cadının şatosuymuş.

Miyav ve Hırhır zor da olsa dağın tepesine ve şatoya ulaşmışlar. Sihirli küresinden şatosunun önüne bir kedi ve köpek gören cadı çok sinirlenmiş ve hemen sihirli değneğini alıp kapıya çıkmış. Cadıyı gören Miyav ve Hırhır çok korkmuş. Cadı;

-Bu şatoya gelmeye nasıl cüret edersiniz. Şimdi sizi de diğerleri gibi taşa çevireyim de görün bakalım.

Demiş. Miyav ve Hırhır daha çok korkmuş ve Miyav titreyen bir sesle;

-Ca… Cad… Biz… Sadece geziyorduk hanımefendi.

-Gezmek için en yanlış yeri tercih ettiniz sizi küçük yaratıklar.

Miyav ve Hırhır ne yapacağını bilemeyip öylece kalırken, tam cadı onları da diğerleri gibi taşa çevireceği esnada gökyüzünde kanatlarını çırparak hızlıca şatoya doğru inen kocaman bir ejderha görmüş. Korkudan ne yapacağını bilemeyen cadı hemen kapısının önünde duran sihirli süpürgeyi almış ve “Yüksel” diyerek bir anda uçup oradan kaçmış.

Bu ejderha, Miyav ve Hırhır’ın biricik dostuymuş. Aslında canı sıkıldığı için gökyüzünde tur atıp gezmeye çıkan ve bir anda bu şatoda biricik dostlarının cadının karşısında olduğunu gören bu iyi kalpli ejderha, hemen buraya doğru inmiş. Ejderha sayesinde kurtulan Miyav ve Hırhır, ona çok teşekkür etmiş.

Miyav ve Hırhır, çok sevdikleri dostu ejderhanın üzerine atlayıp geze geze keyifle uçarken, cadının bir göl kenarında saklandığını görmüşler. Cadıya bir ders vermek isteyen ejderha, Miyav ve Hırhır, hemen onu gökyüzünden yere süzülüp yakalamış ve Miyav şöyle demiş;

-Eğer bu zamana kadar şatona gelen ve taşa çevirdiğin herkesi tekrardan eski hallerine getirirsen ve bir daha kötülük yapmazsan seni rahat bırakırız. Ancak eğer onları eski haline getirmezsen sihirli süpürgeni alıp Sihir Bakanlığı’na götürürüz.

Demiş. Bunu duyan cadı, hem korkmuş hem de sihir gücünü kaybetmemek için bunu kabul ederek tüm taşa çevirdiklerini eski hallerine döndürüp hepsinden özür dilemiş ve bundan sonra şatoya kim gelirse onları çok güzel bir şekilde ağırlayıp süpürgesiyle tur dahi attırmış.

Süpürgeli Cadı Hikâyesi
Süpürgeli Cadı Hikâyesi

Süpürgeli Cadı Hikâyesinin Konusu Nedir?

Masal oku, Süpürgeli Cadı hikâyesinin konusu, herkese kötü davranıp şatosuna gelen herkesi taşa çeviren kötü kalpli bir cadının, orayı gezmek isteyen Miyav ve Hırhır’ı da taşa çevirecekken dostları ejderha sayesinde korkup kaçan ve ardından yaptıklarından pişman olup herkese iyi davranan bir cadıyı anlatmaktadır.

Süpürgeli Cadı Hikâyesinin Ana Fikri Nedir?

Süpürgeli Cadı hikâyesi ana fikri, kötülük yapmanın kişinin kendisine zarar vereceğidir.

Süpürgeli Cadı Hikâyesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Süpürgeli Cadı hikâyesinden çıkartılabilecek dersler arasında güzel dostluklar kurmanın, yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğu ve kötülük yapmanın da ne kadar zararlı bir davranış olduğudur.


Benzer İçerikler

Utangaç Dabi Hikayesi
Utangaç Dabi Hikayesi
Vatan Sevgisi
Vatan Sevgisi Hikayesi
Kız Kulesi
Kız Kulesi Hikayesi
Aslan İle Çiftçi Hikayesi
Aslan İle Çiftçi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.