1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Tarla Kuşu ve Yavruları

Tarla Kuşu ve Yavruları
Tarla Kuşu ve Yavruları

Tarla Kuşu ve Yavruları Hikayesi Oku

Anne kuş, yuvasını yeni ekilmiş bir buğday tarlasına yapmış. Bol güneşli bir tarlanın ortasına…

Günler geçmiş, buğday büyümüş, ekin zamanı yaklaşmış.

Buğdayların büyümesiyle, tarlanın sahibi gelmiş. ”Hadi komşularımızı yardıma çağıralım da çabucak buğdayı biçelim” demiş.

Bunu duyan kuşlar vakit kaybetmeden annelerine doğru uçmuşlar ve korku içinde, ”Hemen kaçalım, uçup gidelim buradan” diye bağırmışlar.

Annelerine, heyecanlı bir şekilde çiftçinin komşularından yardım isteyeceğini anlatmışlar. Anne kuş hiç istifini bozmamış. ” Korkmayın,” demiş.

İlgili Makaleler

”Eğer çiftçi komşularından yardım isteyecekse, daha çooook vaktimiz var.” Minik kuşlar şaşırmış ama annelerine bir şey söylememişler.

Günler birbiri ardına geçiyormuş. Ama tarlaya gelen giden olmamış. Çiftçi, bir süre sonra tarlaya geldiğinde ekinlerin iyice büyüdüğünü görmüş.

Eğer zamanında biçilmezse ekinlerin yarısı bozulacakmış. Çiftçi,”Daha fazla bekleyemeyiz. Yarın kendi tarlamızı kendimiz biçeceğiz.” demiş.

Minik kuşlar duyduklarını yine annelerine anlatmışlar. ”Hemen kaçalım, uçup gidelim buradan” diye bağırmışlar.

Anne  kuş bu sefer, ”Evet hemen gitmeliyiz,” demiş. ”Eğer bir insan kendi işini kendi yapmaya karar verdiyse, bilin ki o işte artık gecikme olmayacaktır.

Çiftçi ertesi gün geldiğinde anne kuş ve yavruları çoktan başka bir tarlaya uçmuş.

Uyku MasallarıTürkçe Masallar1 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!