Tavşan ve Arkadaşları Hikayesi

Tavşan ve Arkadaşları

Abone Ol google news
Tavşan ve Arkadaşları
Tavşan ve Arkadaşları

Tavşan ve Arkadaşları

Minik tavşanın bir sürü arkadaşı varmış. Arkadaşlarıyla her gece şarkı söyleyip dans edermiş. Minik tavşan, ”Kimsenin benim kadar çok arkadaşı yok” diyerek övünmüş her zaman.

Bir gün, bir tazının geldiğini duymuş. Hemen arkadaşı atın yanına koşmuş. “Çabuk,” demiş. “Beni sırtına al ve uzaklara götür.”

Ama at, “Benim işim var, iyisi mi sen boğadan yardım iste” diye yanıt vermiş.

Tavşan, hemen boğanın yanına koşmuş. Yol boyunca kendi kendine, “Mutlaka yardım eder bana. Boynuzlarıyla tazıyı uzaklaştırır” diye düşünmüş. Ama boğa, “Çok özür dilerim, bir randevum var. iyisi mi sen keçiye git. O ne istersen yapar. Eminim, sana yardım edecektir” demiş.

Ama keçi, “Sırtım çok ağrıyor, seni taşırsam daha da beter olur” diyerek tavşana yardım edemeyeceğini söylemiş.

Bunun üzerine tavşan hemen koça koşmuş, durumu anlatmış. Ama koç, “Başka bir zaman sevgili dostum. Tazıların işine karışamam. Hem biliyorsun, tazılar, tavşanları yedikleri gibi koçları da yiyebilirler” diyerek tavşana yardım etmeyi reddetmiş.

Tavşan, bu sefer de koca inekten yardım istemek için yola koyulmuş ama yine istediği cevabı alamamış, inek de ona yardım etmemiş. Bu arada tazı çok yakınlara kadar gelmiş. Minik tavşan, bakmış başka çare yok, tüm gücüyle kaçmaya başlamış.

Yolda gördüğü başka bir tavşan merakla sormuş: “Nereye koşuyorsun?” Minik tavşan, “Tazıdan kaçıyorum. Gördüm ki çok arkadaşın olacağına başın sıkıştığında yardım edecek arkadaşın olsun yeter” demiş.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri


Benzer İçerikler

Gülmeyen Prenses
Gülmeyen Prenses Hikayesi
sihirli kalem masali hikayesi
Sihirli Kalem Hikayesi
Kaplan Masalı
Kaplan Hikayesi
Yalancı Prenses Masalı
Yalancı Prenses Hikayesi

Yorumlar

  1. tonguç says:

    bence sonu çok uzatılmış daha kısa ve öz olabilirdi… Bu arada çok eğlendim. Tavşanları çok seviyorum ama ördekleri de seviyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.