1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Tavşan ve Arkadaşları

Tavşan ve Arkadaşları
Tavşan ve Arkadaşları

Tavşan ve Arkadaşları

Minik tavşanın bir sürü arkadaşı varmış. Arkadaşlarıyla her gece şarkı söyleyip dans edermiş. Minik tavşan, ”Kimsenin benim kadar çok arkadaşı yok” diyerek övünmüş her zaman.

Bir gün, bir tazının geldiğini duymuş. Hemen arkadaşı atın yanına koşmuş. “Çabuk,” demiş. “Beni sırtına al ve uzaklara götür.”

Ama at, “Benim işim var, iyisi mi sen boğadan yardım iste” diye yanıt vermiş.

Tavşan, hemen boğanın yanına koşmuş. Yol boyunca kendi kendine, “Mutlaka yardım eder bana. Boynuzlarıyla tazıyı uzaklaştırır” diye düşünmüş. Ama boğa, “Çok özür dilerim, bir randevum var. iyisi mi sen keçiye git. O ne istersen yapar. Eminim, sana yardım edecektir” demiş.

Ama keçi, “Sırtım çok ağrıyor, seni taşırsam daha da beter olur” diyerek tavşana yardım edemeyeceğini söylemiş.

İlgili Makaleler

Bunun üzerine tavşan hemen koça koşmuş, durumu anlatmış. Ama koç, “Başka bir zaman sevgili dostum. Tazıların işine karışamam. Hem biliyorsun, tazılar, tavşanları yedikleri gibi koçları da yiyebilirler” diyerek tavşana yardım etmeyi reddetmiş.

Tavşan, bu sefer de koca inekten yardım istemek için yola koyulmuş ama yine istediği cevabı alamamış, inek de ona yardım etmemiş. Bu arada tazı çok yakınlara kadar gelmiş. Minik tavşan, bakmış başka çare yok, tüm gücüyle kaçmaya başlamış.

Yolda gördüğü başka bir tavşan merakla sormuş: “Nereye koşuyorsun?” Minik tavşan, “Tazıdan kaçıyorum. Gördüm ki çok arkadaşın olacağına başın sıkıştığında yardım edecek arkadaşın olsun yeter” demiş.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bence sonu çok uzatılmış daha kısa ve öz olabilirdi… Bu arada çok eğlendim. Tavşanları çok seviyorum ama ördekleri de seviyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu