1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Tek Gözlü Geyik

Tek Gözlü Geyik
Tek Gözlü Geyik

Beklemediği Yerden Gelen Tehlike Masalı

Not: Bu Masalda Ölüm ve Şiddet Geçmektedir.

Bir geyik, bir talihsizlik sonucu bir gözünü kaybetmişti. Kör gözünün bulunduğu taraftan gelebilecek düşmanlarını göremeyeceğinden, deniz kenarındaki sarp bir kayanın yanında otlamaya başladı.

Böylece, gören gözü ile karadan gelebilecek tehlikelerden vaktinde kaçabilecekti. Denizden gelecek bir düşmanı olmadığından kendini güvenlik içinde hissetti.

Fakat bir gün sahilde kürek çeken biri, sarp kayanın yanında huzur içinde otlayan geyiği gördü. Hemen okunu nişanlayarak hayvanı öldürdü.

 Geyik ölürken şunu söyledi:

İlgili Makaleler

– Ah, ne kötü bir talihim varmış! Beklediğim tehlike karadan gelmedi de, beni koruması için sırtımı dayadığım denizden geldi.

Kısa HikayelerKeloğlan Masalları4 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!