1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn Güzel MasallarEn İlginç Hayvan HikayeleriKısa MasallarMasallarTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Karga ile Tilki

Tilki İle Karga Hikayesi
Tilki İle Karga Hikayesi

Tilkinin Bugün ki Yemeği

Tilki yiyecek ararken ormanda bakmış ki, dala konmuş bir karga! Havasından geçilmiyor, üstelik pek de keyifli. Nereden bulmuş acaba, ağzındaki peyniri? Tilki bu ya adı çıkmış kurnaza. Bir plan yaptı çabucak kafasında Durdu ağacın altında, hayranlıkla baktı kargaya. En nazik sesiyle başladı konuşmaya; Oooo, sizi görmek ne büyük şeref, sayın karga! Yine ne güzel, ne zarifsiniz. Tüyleriniz pırıl pırıl, ya o güçlü pençeleriniz! Nedense pek sessizsiniz, acaba dedikleri kadar güzel mi sesiniz? Karga, hiç böyle güzel sözler işitmemiş. Hiç bu kadar övülmemişti, gururla kanatları kabardı, sevincinden neredeyse uçacaktı. Heyecandan gagasındaki peyniri unuttu. Teşekkür etmek için açtı ağzını, asıl amacı sesini duyurmaktı. Ama, o da ne? Cup! diye düştü koca peynir bekleyen tilkinin önüne. Eyvah, dedi karga “Ben ne yaptım?” Doğrusu yaptığınız pek akıllıca değildi dedi, afiyetle yalanırken bizim kurnaz tilki. Sonra kargaya şunları söyledi: “Sağlık olsun, karga kardeş. Bugün ucuz atlattınız ama her övgüye kanmayınız, sonra çak ağlarsınız”

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!