1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Tilki ile Üzümler

Tilki ile Üzümler
Tilki ile Üzümler

Tilkinin Kurnazlığı Hikayesi

Kurnaz tilki kendi başına dolaşırken, ne kadar akıllı ve görkemli olduğunu düşünüyormuş. Çiftçiler avlamak için peşinde dolaşırmış ama tilki o kadar akıllıymış ki hepsinden kaçmayı başarırmış. Çiftçilerin kilitlediği kümeslerin kapılarını da rahatlıkla açarmış. Öylesine akıllıymış ki tavuk ya da horoz çalamazsa, rahatlıkla başka yiyecekler bulabilirmiş.

Bir gün yine etrafta dolaşırken, lezzetli oldukları her hallerinden belli olan bir tutam üzüm görmüş. Hemen aklına üzümleri midesine indirmek gelmiş.

“Ne kadar zor olabilir ki?” diye düşünmüş. “Tam da benim ulaşabileceğim yükseklikte bu üzümler. Zaten ben her istediğimi elde etmez miyim?”

Hemen harekete geçmiş ama ne kadar denediyse de üzümlere bir türlü ulaşamamış. Sonunda yorgun argın bir köşeye uzanmış. “Amaaan,” demiş. “Zaten pek de tatlı görünmüyorlar. Hem canım üzüm istemiyor ki..”

Kıssadan hisse:

İlgili Makaleler

Bazen istediğimiz şeyleri elde edemediğimizde, sanki onları hiç istememişiz gibi davranırız.

En Güzel MasallarEn Güzel Hikayeler6 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!