Tom ve Jerry Fındıkkıran Hikayesi

Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalı

Abone Ol google news

Tom ve jerry fındıkkıran masalı, sürekli kavga eden kedi ve fareymiş. Bu kedi ve fare aynı evde yaşamalarına rağmen asla birbirleriyle anlaşamaz Jerry sürekli Tom’un başının belaya girmesine neden olurmuş. Tom’da sürekli Jerry’nin peşinde onu yakalamaya çalışırmış.

Bir gün Jerry yine bir plan yaparak Tom’u kızdırmaya karar vermiş. Ancak o kadar çok kızdırmış ki bu sefer ne yapacağını bir türlü bulamamış. Tüm gün düşünmüş ancak ne yapsın bilememiş. Sonunda dışarı çıkıp Tom’u bulmaya karar vermiş.

Jerry Tom’un sahibinin yanında olduğunu görünce iyice sinirlenmiş ve koşarak kuyruğundan ısırmış. Tom can acısı ile yerinden fırladığı gibi Jerry’nin peşine düşmüş. Tüm gün Jerry önde Tom arkada koşmaya başlamışlar.

En sonunda yorgun düşen Jerry bir yere saklanmaya karar vermiş. Gördüğü ilk deliğe girenJerry burada kendisini arayan Tom’u izlemeye başlamış. Ancak Tom hiçbir yerde yokmuş. Uzun bir süre saklandığı yerde bekleyen Jerry Tom’un gelmeyeceğini anladığında dışarı çıkmaya karar vermiş.

Hızla evine doğru giderken Tom’un acı ile yer de kıvrandığını görmüş. Hemen Tom’un yanına giden Jerry ona ne olduğunu sormuş. Tom ise hem kızgın hem de acı dolu bir ifade ile Jerry’nin yüzüne bakmış. Tom Jerry’nin peşinden koşarken yerde bulunan fındıkkıran Tom’un ayağına batmış. Bu yüzden de Jerry’nin peşinden gidememiş. Jerry Tom’un acı çeken halini göründe arkadaşına çok üzülmüş. Ona yardım etmesi gerektiğini biliyormuş.

Koşarak Tom ile yaşadıkları eve gitmiş. Tom’un sahibi Jerry’i görünce bir çığlık basmış. İnsanlatr farelerden çok korkarmış. Jerry bu seferde Tom’un ev sahibi ile kovalamaca oynamaya başlamış. En sonunda Tom’a yardım etmesi gerektiğini hatırlayan Jerry koşarak evden çıkmış. Tom’un sahibide onun arkasından yola fırlamış.

Jerry Tom’un olduğu yere doğru koşmaya başlamış. En sonunda sahibi Tom’u yerde koşunca Jerry’i unutmuş ve Tom’a ne olduğunu öğrenmeye çalışmış. Bu sırada Tom’un sahibi Tom’u da yanına alarak hemen hastaneye gitmiş. Jerry ise kimseye gözükmeden arkadaşını takip etmeye başlamış.

Tom kısa bir süre hastanede kaldıktan sonra tamamen iyileşmiş ve evine dönmüş. Jerry Tom’un hastanede kaldığı süre boyunca onu hiç yalnız bırakmamış. Eve döndüklerinde ise akadaşından üzür dilemiş ve bir daha asla Tom’u kızdırmayacağına söz vermiş. Tom’da arkadaşının gerçekten üzgün olduğunu görünce onu affetmiş.

O günden sonra ise Tom ve Jerry hep çok iyi arkadaş olmuşlar ve birlikte oyunlar oynayarak eğlenmişler.

Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalı
Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalı

Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalının konusu arkadaşına şaka yapmak için onun peşinden koşturan Jerry’nin arkadaşı Tom’un sakatlanmasına neden olması ve Tom’un bir süre hastanede tedavi görmesi ile Jerry’nin bu duruma çok üzülmesi anlatılmaktadır. Aynı zamanda Jerry ve Tom bu olaydan sonra barışmışlar ve çok iyi arkadaş olmaya karar vermişlerdir.

Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalının Ana Fikri Nedir?

Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalının ana fikri ise oldukça yaramaz olan Jerry’nin arkadaşı Tom’u sürekli kızdırmak için planlar yapması ancak son planının Tom’un canının yanmasına neden olduğu için yaptıklarından pişman olması.

Tom ve Jerry Fındıkkıran Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Tom ve Jerry Fındıkkıran masalından çıkartılabilecek dersler ise arkadaşlarımızın canının yanabileceği şakaları ona yapmamaktır. Aynı zamanda yine sevdiğimiz insanların veya arkadaşlarımızın sinirlendiği davranışları sırf eğlenmek için onlara yapmamamız ve onların isteklerine saygı duymamız gerektiğidir. Eğer Jerry arkadaşına saygı duysaydı Tom asla sakatlanmazdı.

Masal OkuSabırsız Kraliçe MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Niloya Masalı
Muhteşem Küçük Kraliçe Hikayesi
Bülbül İle İmparator Masalı
Bülbül İle İmparator Hikayesi
Kurbağa İle Öküz
Kurbağa İle Öküz Hikayesi
Kar Keyfi
Kar Keyfi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.