1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri6 Yaş HikayeleriÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaDers Verici HikayelerEn Etkileyici Başarı HikayeleriEn Güzel HikayelerGerçek ve İlginç HikayelerHalk HikayeleriHikaye OkuHikayelerİbretlik HikayelerKısa HikayelerMasal ve Hikaye DinleOkul Öncesi Hikayeler

Tüccar İle Papağan Hikayesi Oku

Tüccar ile papağan hikayesi oku, Emre ninesinin her gün kendisine anlattığı farklı farklı hikayeleri çok beğenir ancak nesinden her seferinde tüccar ile papağan hikayesini dinlemek istermiş. Bir gün ninesi yine kendisine hangi hikayeyi dinlemek istediğini sorunca Emre “tüccar ile papağan hikayesi oku lütfen nineciğim” demiş. Ninesi bu sefer Emre’yi kırmak istemediği için bu h

Bir gün bir tüccar ülkenin en güzel kızı ile evlenmiş. Almira adındaki bu güzel kız tüccarı hiç sevmemekte ve her zaman aralarındaki yaş farkından şikayet etmekteymiş. Ancak kocasına onu sevmediğini söyleyemediği için türlü türlü bahaneler üreterek kendisinden uzak tutarmış. Her gece farklı bir hikaye anlatan Almira kocasının kervana katılması gerektiği güne kadar onu böylece oyalarmış.

Bir gün kocasının yeniden kervana gitme günü gelmiş ve karısına veda ederek yola koyulmak için hazırlanmış. karısının çok sıkıldığından şikayetçi olması ise adamın içine dert olmaktaymış. Kısa bir yol gitmiş gitmemiş karşısına papağan satmakta olan bir adam çıkmış. hemen aklına karısının kendisi evde yokken sıkılmaması için papağanı alarak ona hediye etmek gelmiş.

Papağını alarak eve geri dönen tüccar karısına “bu papağanın ben evde yokken sen sıkılma diye aldım. artık ben gelene kadar o güzel hikayelerini bu papağanı anlatırsın” demiş. Kadın elinde papağanına kocasının arkasından bakakalmış.

Papağını bir kenara koyan Almira hemen gerçekte sevdiği adamı evine çağırmış. Kocası yokken Almira aslında sevdiği adamla kocasını aldatmaktaymış. Tüm bu olanlara şahit olan papağan ise tüccar eve geldikten sonra her şeyi bir bir adama anlatmış.

İlgili Makaleler

Papağanın dediklerine inanmayan tüccar yine de az da olsa bir tereddüt yaşayarak karısına bu durumu sormuş. karısı panikle “aman beyim geçen gün 10’a çıkart bir hikaye anlattım o günden beri aynı hikayeyi anlatıp duruyor. Papağan işte ne yapacaksın” demiş. Tüccar karısının bu dediklerini mantıklı bularak yeniden içeriye geçmiş. Ancak papağan her gün karısının tüccarı aldattığını anlatıp durmaktaymış. En sonunda duyduklarına daha fazla dayanamayan tüccar bir hışımla alıp papağanı öldürmüş. Aslında karısı da papağandan kurtulduğu için oldukça mutluymuş.

Bir gün yine tüccar kervana katılmak için evden ayrıldığı sırada kervanın kardan yürüyemediğini öğrenince evine geri dönmeye karar vermiş. Ancak eve döndüğünde karısının yanında bir başka adamı görünce sinirden ikisini de evden kovmuş ve papağandan onu öldürdüğü için özür dilemiş.

Tüccar İle Papağan Hikayesi Oku
Tüccar İle Papağan Hikayesi Oku

Tüccar İle Papağan Hikayesi Konusu Nedir?

Masal oku, Tüccar ile papağan hikayesi konusu yaşlı bir tüccarın genç karısına yalnızken ona çıkart arkadaşlık etmesi için aldığı papağanın eve döndükten sonra sürekli karısının onun aldattığını söyleyerek aslında karısının aldattığını tüccara bildirmeye çalışmaktaymış. Ancak tüccar papağana inanmayarak karısının sözüne inanmış ve papağanı öldürmüş. Hikayenin sonunda ise papağanın söylediklerinin doğru olduğunu gören tüccar papağana yaptığı için çok üzülmüş ve ondan özür dilemiş.

Tüccar İle Papağan Hikayesinin Ana Fikri Nedir?

Tüccar ile papağan hikayesinin ana fikri ise papağının doğru söylemesine rağmen tüccarın ona inanmamasıyla aslında hayvanların da birçok durumda insanlar gibi akıllı olduklarını göstermelidir.

Tüccar ile Papağan Hikayesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Tüccar ile papağan hikayesinden çıkartılabilecek dersler ise bazen hayvanların bile anlatmak istediklerini kulak kesilmemiş gerektiği ve onların da birer duygusunun olduğunu unutmamaktır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Sizin masal okuyan dinleyen kitleniz farklı galiba bu nedir böyle Çocuk sayfasından kaldırın lütfen hemde en kısa zamanda

  2. Tüccar İle Papağan hikayeniz çok çirkin. Kızlarıma okurken yarıda bıraktım. Siz biliyorsunuzdur nerede bıraktığımı da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!