Tüccar İle Papağan Hikayesi Oku

Tüccar İle Papağan Hikayesi Oku

Abone Ol google news

Emre ninesinin her gün kendisine anlattığı farklı farklı hikayeleri çok beğenir ancak nesinden her seferinde tüccar ile papağan hikayesini dinlemek istermiş. Bir gün ninesi yine kendisine hangi hikayeyi dinlemek istediğini sorunca Emre “tüccar ile papağan hikayesi oku lütfen nineciğim” demiş. Ninesi bu sefer Emre’yi kırmak istemediği için bu h

Bir gün bir tüccar ülkenin en güzel kızı ile evlenmiş. Almira adındaki bu güzel kız tüccarı hiç sevmemekte ve her zaman aralarındaki yaş farkından şikayet etmekteymiş. Ancak kocasına onu sevmediğini söyleyemediği için türlü türlü bahaneler üreterek kendisinden uzak tutarmış. Her gece farklı bir hikaye anlatan Almira kocasının kervana katılması gerektiği güne kadar onu böylece oyalarmış.

Bir gün kocasının yeniden kervana gitme günü gelmiş ve karısına veda ederek yola koyulmak için hazırlanmış. karısının çok sıkıldığından şikayetçi olması ise adamın içine dert olmaktaymış. Kısa bir yol gitmiş gitmemiş karşısına papağan satmakta olan bir adam çıkmış. hemen aklına karısının kendisi evde yokken sıkılmaması için papağanı alarak ona hediye etmek gelmiş.

Papağını alarak eve geri dönen tüccar karısına “bu papağanın ben evde yokken sen sıkılma diye aldım. artık ben gelene kadar o güzel hikayelerini bu papağanı anlatırsın” demiş. Kadın elinde papağanına kocasının arkasından bakakalmış.

Papağını bir kenara koyan Almira hemen gerçekte sevdiği adamı evine çağırmış. Kocası yokken Almira aslında sevdiği adamla kocasını aldatmaktaymış. Tüm bu olanlara şahit olan papağan ise tüccar eve geldikten sonra her şeyi bir bir adama anlatmış.

Papağanın dediklerine inanmayan tüccar yine de az da olsa bir tereddüt yaşayarak karısına bu durumu sormuş. karısı panikle “aman beyim geçen gün 10’a çıkart bir hikaye anlattım o günden beri aynı hikayeyi anlatıp duruyor. Papağan işte ne yapacaksın” demiş. Tüccar karısının bu dediklerini mantıklı bularak yeniden içeriye geçmiş. Ancak papağan her gün karısının tüccarı aldattığını anlatıp durmaktaymış. En sonunda duyduklarına daha fazla dayanamayan tüccar bir hışımla alıp papağanı öldürmüş. Aslında karısı da papağandan kurtulduğu için oldukça mutluymuş.

Bir gün yine tüccar kervana katılmak için evden ayrıldığı sırada kervanın kardan yürüyemediğini öğrenince evine geri dönmeye karar vermiş. Ancak eve döndüğünde karısının yanında bir başka adamı görünce sinirden ikisini de evden kovmuş ve papağandan onu öldürdüğü için özür dilemiş.

Masal OkuTilki İle Eşek MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

John D. Rockefeller
John D. Rockefeller Hikayesi
Keloğlan Hindistan'da Masalı
Keloğlan Hindistan’da Hikayesi
Papatya Masalı Oku
Papatya Hikayesi
Neden Şükredersin Ki?
Neden Şükredersin Ki Hikayesi

Yorumlar

 1. Anonim says:

  Sizin masal okuyan dinleyen kitleniz farklı galiba bu nedir böyle Çocuk sayfasından kaldırın lütfen hemde en kısa zamanda

 2. Hülya says:

  Çocuk masalı olamaz

 3. İbrahim Halil ÖZTÜRK says:

  Tüccar İle Papağan hikayeniz çok çirkin. Kızlarıma okurken yarıda bıraktım. Siz biliyorsunuzdur nerede bıraktığımı da

 4. Anonim says:

  Bu masal mı acaba? Öldürmeli, aldatmalı masal mı olur? Lütfen kaldırın. Acil!!!!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.