Üç İnekler Hikayesi

Üç İnekler Masalı Oku

Abone Ol google news
Üç İnekler Masalı Oku
Üç İnekler Masalı Oku

Dost Olan İneklerin Masalı

Çok iyi birer dost olan üç ineği avlamak isteyen bir Aslan’ın onları birbirinden ayırmak için kurduğu planı konu edinen güzel bir Aslan masalı. İyi okumalar…

Bir zamanlar, üç inek bir ormanın yakınındaki yeşil ve taze bir arazide dostça bir yaşam sürüyordu. Beyaz inek, kırmızı inek ve siyah bir inek, Bu inekler birbirlerine karşı her zaman naziklerdi. Birlikte çayırda otlanıp birbirlerine yakın uyurlardı.

Bir gün, bir aslan, ormandan başka bir ormana doğru yürüyüşe çıkmıştı. Bir süre sonra epey acıktığından yiyecek bir şeyler aramaya başladı.

Bir süre yürüdükten sonra otlanan üç inek görünce buna çok sevindi. Ama onlara saldırmaya gözü kesmedi. Çünkü üç inek de yan yanaydı. Böylece aslan bir kayalığın arkasına oturarak ineklerin birbirinden ayrılmalarını sabırla bekledi.

Ancak, inekler çok akıllı oldukları için birbirlerinden ayrılmıyordu. Birlikte oldukları zaman avcıların onlara saldıramayacağını biliyorlardı. Aslan iki ya da üç gün boyunca onların yakında pusuda yattı. Ama inekler birlikte kalmaya devam etti ve birbirinden ayrılmadılar.

Aslan açlıktan sabırsızlanmaya başladı. Sonrada onları kandırmak için bir plan yaptı. Planı uygulamak için ineklerin yanına gitti ve onlara; “Nasılsınız dostlarım? İyi misiniz? Son zamanlarda meşguldüm, bu yüzden sizi ziyaret edemedim. Bugün sizi ziyaret etmek aklımdan geçti.” dedi. 

Kırmızı inek; “Efendim, gelmeniz bizi gerçekten mutlu etti. bir o kadarda meraklandırdı. ” dedi.

Diğer iki inekler Aslan’ın söylediklerinden rahatsız olmuştu birbirleri arasında konuştular.

Siyah inek “Kırmızı inek neden aslanın, söylediğine inanıyor ki? Aslanların başka hayvanları, sadece onları avlamak için aradıklarını bilmiyor mu?” 

Beyaz İnek: “Bilmem ki, biliyordur herhalde.”

Aradan bir kaç gün geçmişti. kırmızı inek aslana daha fazla bağlanmıştı. Siyah inek ve beyaz ineğe, aslanla dost olmaları için tavsiyede bulunsa da onlar aslan ile dost olmayı düşünmüyorlardı.

Bir gün aslan, kırmızı ineğe: “Bedenimizin renginin koyu olduğunu ve beyaz ineğin vücudunun renginin açık olduğunu biliyorsunuz. Ayrıca açık renklerin koyu rengin karşıtı olduğunu da biliyorsunuz. Beyaz ineği yediğimde çok iyi olacak, böylece artık aramızda hiçbir fark olmayacak ve birlikte iyi yaşayabileceğiz.” 

Kırmızı inek, aslanın teklifini kabul etti ve oyalamak için siyah inekle konuşmaya başladı.

Böylece aslan, beyaz ineği kolaylıkla yiyebilirdi. Beyaz inek yalnız bırakılmıştı. Aslan fırsatı bulur bulmaz. Aslanın beyaz ineği yemeye başladı.

Aradan iki ya da üç gün geçmişti. İyice acıkan aslan, kırmızı ineği yanına çağırınca;

Üç İnekler Masalı
Üç İnekler Masalı

inek: “Evet efendim!”

Aslan ” Vücudumun rengi ve senin vücudunun rengi farklı olduğundan birlikte gitmez. Eğer ben siyah ineği yersem çok iyi olacak, böylece bu ormanda hepimiz aynı renkte olacağız. Kırmızı inek bu teklifi de kabul etti ve siyah inekten uzaklaştı.

Aslan bu defa siyah ineği yakaladı ve yedi. Kırmızı inek ise ne olup bittiğini anlamadığı için neşeyle doluydu. Gezdi ve kendisine “aslanın rengine sahip olan sadece benim” diye düşünüyordu.

Birkaç gün sonra, aslan tekrar acıktı. Kükredi ve şöyle dedi: “Hey kırmızı inek! Neredesin?”

Kırmızı inek korkuyla: “Evet efendim!” Dedi.

Aslan: “Bugün senin sıran,  kendini hazırla, seni yiyeceğim.” demiş.

Büyük bir korku duyan inek; “Neden efendim, ben senin arkadaşınım, yapmamı istediğin şeyi yaptım. Hala neden beni yemek istiyorsun? “

Aslan kükredi ve şöyle dedi: “Hiç arkadaşım yok, bir aslanın bir inekle arkadaşlık kurması nasıl mümkün olabilir?” 

İnek ne kadar yalvarırsa yalvarsın, aslan sözlerini kabul etmedi. Sonunda inek; “Aslan, lütfen beni yemeden önce üç kez ağlamama izin verin.” dedi.

Aslan dedi ki; “Tamam, hızlı ol.”

Sonunda aslan kırmızı ineği de yedi. Sonra kendisine şöyle dedi: “Bu ormandaki işimi bitirdim, şimdi diğer ormanlara gitmeliyim.”
Birlik olmadan herhangi bir grup kolayca tahrip olacaktır.

Bu masallar da ilginizi çekebilir.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri


Benzer İçerikler

Kendini Beğenmiş Tavşan
Kendini Beğenmiş Tavşan Hikayesi
Tilki ile Pelikan Kuşu Masalı
Tilki ile Pelikan Kuşu Hikayesi
Nasreddin Hoca Tanrı Misafiri
Tanrı Misafiri Hikayesi
Kediye Çanı Kim Takacak?
Kediye Çanı Kim Takacak Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.