2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKısa MasallarKlasik MasallarMasal ve Hikaye DinleMasallarModern MasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Uçan Çocuk Masalı

Uçan Çocuk Masalı, zamanın birince Mete isminde bir çocuk varmış. Bu çocuk, Okulunu başarı ile bitirip karnesini alarak anne anne diye mutlulukla bağırarak eve koşmuş. Karneye bakan annenin, oğlunun derslerinin çok iyi olduğunu görünce çok sevinmiş.

Akşam saati gelince de Mete’nin babası işten gelmiş ve Mete heyecanla babası da karnesini göstermiş. Babası Mete’nin karnesine çok sevinmiş ve benimde size bir sürprizim var demiş.

Heyecanlanan Mete,  neee sürpriz mi diye kalbi yerinden çıkarcasına meraklanmış. Baba da bu halini görünce gülümseyerek ‘Evet tahminleri alayım, bu yaz tatile nereye gideceğiz sizce?’ demiş

Mete babasının sorusuna cevaben ‘denize mi gideceğiz babacığım’ dedi. Baba ‘hayır’ cevabını verdi. Peki ‘babaannemin köyüne olabilir mi?’ diye sordu. Baba tekrardan ‘hayır’ yanıtını verdir. Sorularına hayır cevabı alan Mete, peki ya baba nereye gideceğiz biz diyerek daha fazla dayanamadı. Mete2nin babası, ‘hani senin çok istediğin bir ormanlık olan vardı, işte oraya gideceğiz’ dedi. Bunu duyan Mete sevinçten havaya uçtu.

Bu habere çok mutlu olan Mete, babasına sarılarak ‘seni çok seviyorum babacığım’ diyerek odasına çekilip hayaller kurmaya başlamış. Ormanda ki tüm hayvanlarla oyunlar oynadığını ve ağaçların üzerinden uçtuğunu düşünerek uykuya dalmış.

İlgili Makaleler

Sabah olunca Mete, annesinin tatlı sesiyle o derin uykusundan hemen uyanıvermiş. Kahvaltı sonrası eşyalarını arabaya yerleştirip yola koyulmuşlar. Akşamüzerine doğru gidecekleri otele yere varmışlar. Otel ormanın içerinde olduğu için Mete gider gitmez balkondan hemen ormanı seyre dalmış. 

Otelin balkonundan ormanın eşsiz güzelliğini seyreden Mete, oracıkta uykuya dalmış. Rüyasında iki omuzunda da beyaz iki kanat çıktığını görmüş ve ağaçların üzerinde süzülerek uçmaya başlamış. Mete orman da bazen aşağılara inip yanından geçen hayvanlar ile konuşup sonra tekrar ağaçların arasından süzülerek kanat çırpıyordu.

Uçan Mete’yi gören çocuklar, hayranlıklarla gözlerini ondan alamıyorlar ve parmakları ile birbirlerine onu işaret ediyorlardı. Tam gölün kıyısında su içen bir zürafanın yanına doğru yaklaşan Mete, bir ses duymuş. ‘Mete mete hadi uyan oğlum’…  Rüyasından uyanan Mete anneciğim rüyamda uçuyordum beni neden uyandırdın ‘demiş.

Anne ‘benim canım oğlum, insanların kanatları olmaz ki’ demiş ve Mete ile annesi gülüşerek içeriye doğru gitmişler.

Bu tatlı masal da burada sonlanmış…

Uçan Çocuk Masalı
Uçan Çocuk Masalı

Uçan Çocuk Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Uçan çocuk masalının konusu Mete adında ki bir çocuğun ormana gitmeyi ve uçmayı çok istemesi ve bu isteğinin ailesinin gerçekleştirmesi ile rüyasında birtakım eğlenceli olaylar yaşamasıdır.

Uçan Çocuk Masalının Ana Fikri Nedir?

Uçan çocuk masalının ana fikri Ormanı çok seven bir çocuğun hayal dünyasında kurmuş olduğu istekleri anlatan bir masaldır.

Uçan Çocuk Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Uçan çocuk masalından çıkartılabilecek dersler İstediğiniz şeyler imkânsız bile gözükse bu isteklerinize bazı vesileler ile kavuşmanız mümkün olabilir. Yeter ki isteyin.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!