1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Uçan Kaplumbağalar

Uçan Kaplumbağalar
Uçan Kaplumbağalar

Kaplumbağalar da Uçar Hikâyesi Oku

Evvel zaman içinde bir kaplumbağa yuvasında oturmaktan sıkılmış. Değişik ülkeler, çeşitli hayvanlar görmek istemiş.

Kaplumbağa:

 -Yabancı ülkeleri ziyaret etmenin de ayrı bir tadı olmalı. Artık yeter, evde daha fazla bekleyemem, demiş. Önce bu kararını çevresindekilere anlatmak istemiş. Hayvanlar bu fikri çok acayip bulmuşlar.

-Kaplumbağa kim, dünyayı dolaşmak kim? Bu yavaş yürüyüşle dünya mı gezilir? Kanat takıp uçmaya başlasa ancak dünyayı gezebilir. Bu hayvanın aklından zoru var galiba, demişler.

Kaplumbağa, gezi düşüncesini iki ördeğe de anlatmış.

İlgili Makaleler

Ördekler:

-Sen hiç merak etme! Şu geniş gökyüzünü görüyor musun? Oradan seni istediğin ülkeye uçururuz. Yolda çeşitli ülkeler görürsün, yeni hayvanlar tanırsın. Bilgin, görgün artar. Yol boyunca karşılaştığın halkın davranışlarını incelersin, demişler.

Kaplumbağa, ördeklerin söylediklerini dikkatle dinlemiş. Sonunda:

 -Peki, sizin önerinizi kabul ediyorum, demiş.

Ördekler, kaplumbağayı taşımak için bir uçak uydurmuş. Kaplumbağanın ağzına, yanlamasına bir değnek vermişler:

 -İyi tutun, sakın bırakma ha! Yolda sakın ağzını açmaya kalkışma, demişler.

İki ördek, değneği birer ucundan yakalamışlar. Değneğe tutunan kaplumbağa havalanınca bütün hayvanlar şaşırıp kalmış. Bu yavaş hayvanı iki ördeğin arasında görünce:

Bu, şaşılacak bir şey! Geliniz, bakınız. Kraliçe Kaplumbağa göklerde uçup geziyor. Sonunda emeline ulaşacak. Biz de bu yürüyüşle hiçbir yere gidemeyeceğini düşünüyorduk, yanılmışız, demişler.

Kaplumbağa, hayvanların konuşmalarını duymuş. Kendine kraliçe denmesi kaplumbağanın hoşuna gitmiş. Öyle ya, gökyüzünde ancak bir kraliçe dolaşabilirmiş.

Kaplumbağa ağzını açmış:

 -Kuşkusuz ben bir kraliçeyim. Ördekler de beni taşıyan hizmetçilerimdir. Sakın benimle alay etmeyiniz, demiş.

Kaplumbağa ağzını açmasaymış yolculuğu daha uzun sürecekmiş. Konuşmak için azını açınca değnekten kurtulmuş. Göklerden aşağıya doğru düşmeye başlamış. Tam da seyirci hayvanların bulunduğu yere doğru düşüyormuş. Hayvanlar, branda gerip kaplumbağanın yere çakılmasına engel olmuşlar.

Kaplumbağa:

 -Arkadaşlar, sizden özür dilerim. Beni kraliçe ilan ettiniz ya, bu hoşuma gitti. Fakat en güzeli de siz dostlarımın arasına sağ salim dönmektir, demiş.

Kaplumbağanın başına gelenler, boş boğazlığı yüzündenmiş. Dikkatsiz, gereksiz merak ve gevezelik az kalsın kaplumbağayı canından edecekmiş.

Okul Öncesi HikayelerMasallar2 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!