10 Yaş Hikayeleri3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Yılan ile Yengeç

Yılan ile Yengeç
Yılan ile Yengeç

Kötü Yılan ve İyi Yengecin Hikayesi

Bir yılan ile bir yengeç komşuymuş. Yengeç iyi kalpli ve dürüst bir hayvanmış. Gel gelelim yılan için ayı şeyleri söylemek pek mümkün değilmiş. Yengeç ne kadar iyi ise, yılan da o kadar kötüymüş Yengeç ne kadar dürüst ise yılan da o kadar hainmiş.

Yengeç yılanın bu huyunu biliyormuş Bu yüzden de her gün onu uyarıyormuş
“Yılan kardeş, şurada komşuyuz birbirimizle iyi geçinelim Kötülükten kimseye bir yarar gelmez, kötülük yapan kötülük bulur Kötü düşünceleri aklından çıkar.” dermiş Yılan bu sözlere gülermiş ama yengecin bu iyilik çağrılarına hiçbir zaman karşılık vermezmiş.


Yengeç, yılana karşı her zaman tedbirli davranıyormuş, yanıma fazla yaklaşmıyor sözlerine de pek güvenmiyormuş. Çünkü yılan kötülük yapmak için hiçbir şeyden kaçmazmış Yengeci göndermek için fırsat kollar dururmuş.

Yılan birkaç kez, yengeç uyurken yanına yaklaşmaya çalışmış. Amacı omu uykudayken savunmasız bir şekilde göndermekmiş. Böylece işi kolay olacakmış Yengeç ise ne kadar kötü niyetli olduğunu bildiği için hep tedirgin uyuyormuş. Bu yüzden de en küçük bir çıtırtıda bile hemen uyanıyormuş.
Yılanın akıllanacağı yokmuş. Yengeç de ondan ümidi kesmiş. Sonunda bir gün, yılan uyurken yengeç ona yaklaşmış. Bastırıp kıskaçları ile onu itmiş. Biraz sonra da yılan korkup kaçmış

Yengeç, yılanın gidişine bakıp: “Ah yılan kardeş, keşke yanımdayken de böyle dosdoğru olabilseydin böyle gitmezdin ” demiş.

İlgili Makaleler

Uzun Hikayeler9 Yaş MasallarıUyku Öncesi Masallar

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!