Yılan ile Yengeç Hikâyesi

Yılan ile Yengeç

Abone Ol google news
Yılan ile Yengeç
Yılan ile Yengeç

Kötü Yılan ve İyi Yengecin Hikayesi

Bir yılan ile bir yengeç komşuymuş. Yengeç iyi kalpli ve dürüst bir hayvanmış. Gel gelelim yılan için ayı şeyleri söylemek pek mümkün değilmiş. Yengeç ne kadar iyi ise, yılan da o kadar kötüymüş Yengeç ne kadar dürüst ise yılan da o kadar hainmiş.

Yengeç yılanın bu huyunu biliyormuş Bu yüzden de her gün onu uyarıyormuş
“Yılan kardeş, şurada komşuyuz birbirimizle iyi geçinelim Kötülükten kimseye bir yarar gelmez, kötülük yapan kötülük bulur Kötü düşünceleri aklından çıkar.” dermiş Yılan bu sözlere gülermiş ama yengecin bu iyilik çağrılarına hiçbir zaman karşılık vermezmiş.


Yengeç, yılana karşı her zaman tedbirli davranıyormuş, yanıma fazla yaklaşmıyor sözlerine de pek güvenmiyormuş. Çünkü yılan kötülük yapmak için hiçbir şeyden kaçmazmış Yengeci göndermek için fırsat kollar dururmuş.

Yılan birkaç kez, yengeç uyurken yanına yaklaşmaya çalışmış. Amacı omu uykudayken savunmasız bir şekilde göndermekmiş. Böylece işi kolay olacakmış Yengeç ise ne kadar kötü niyetli olduğunu bildiği için hep tedirgin uyuyormuş. Bu yüzden de en küçük bir çıtırtıda bile hemen uyanıyormuş.
Yılanın akıllanacağı yokmuş. Yengeç de ondan ümidi kesmiş. Sonunda bir gün, yılan uyurken yengeç ona yaklaşmış. Bastırıp kıskaçları ile onu itmiş. Biraz sonra da yılan korkup kaçmış

Yengeç, yılanın gidişine bakıp: “Ah yılan kardeş, keşke yanımdayken de böyle dosdoğru olabilseydin böyle gitmezdin ” demiş.

Uzun Hikayeler9 Yaş MasallarıUyku Öncesi Masallar


Benzer İçerikler

Kızılderili Masalı Oku
Kızılderili Hikayesi
İyilik Perisi
İyilik Perisi Hikayesi
Kıtır ile Pıtır Masalı
Kıtır ile Pıtır Hikayesi
Tarihli Giysiler
Talihli Çizmeler Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.