Yunus Peygamber Kavmini Terk Ediyor Hikayesi

Yunus Peygamber Kavmini Terk Ediyor

Abone Ol google news
Yunus Peygamber Kavmini Terk Ediyor
Yunus Peygamber Kavmini Terk Ediyor

Hz Yunus’un Hayatı Hikayesi Oku

Yunus peygamber, peygamberlik vazifesini yüklendikten sonra 33 sene ninova halkını Hakka çağırmakla meşgul oldu fakat ninovalılar Hz Yunus’u dinlemediler.

Sefaat ve şirkte ısrar ettiler. 33 senenin sonunda kendisi ancak iki kişi inanmış, diğerleri inkarda kalmıştı. Yunus peygamber artık kavminden ümidini kesilmeye başlamış.

Doğru yola geleceklerine olan inancı sönmeye yüz tutmuştu. Yunus peygamber kendilerini dinlememelerinden dolayı kavmine canı çok sıkılıyor, ruhu daralıyordu.

Böyle çok sıkıldığı bir gün ninovayı terk etmeye karar verdi. Şehirden ayrılırken halka pek yakında büyük bir azabın çatacağını da haber verdi. Yunus peygamber bu karara Allahtan izinsiz varmış, şehri ondan emir almadan terk etmişti.

Halbuki o Allah’ın emrine bağlı bir kulu ve şerefli bir peygamberiydi. Bir peygamber Rab’inden izin almadan bulunduğu yeri terk edemezdi.

Aslında bu terk ediş ne görevden kaçıştı, ne de görevi verene baş kaldırış. Sadece ilahi çağrıya boyun eğmeyen halktan bir kızgınlık neticesi uzaklaşıştı. Böyle bile olsa bir peygamber için bu davranış büyük bir hata sayılırdı.

Okul Öncesi HikayelerMasallar2 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Allah Kıyamet Günü Bu Üç Kişiyle Konuşmaz Yüzüne Bakmaz
Allah Kıyamet Günü Bu Üç Kişiyle Konuşmaz Yüzüne Bakmaz Hikayesi
Baba ile Oğul
Baba ile Oğul Hikayesi
Son Pişmanlık
Son Pişmanlık Hikayesi
Anne Seni Çok Özlüyorum
Anne Seni Çok Özlüyorum Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.