Dini Hikayeler - İslami Hikayeler

Yunus Peygamber Kavmini Terk Ediyor

Yunus Peygamber Kavmini Terk Ediyor
Yunus Peygamber Kavmini Terk Ediyor

Hz Yunus’un Hayatı Hikayesi Oku

Yunus peygamber, peygamberlik vazifesini yüklendikten sonra 33 sene ninova halkını Hakka çağırmakla meşgul oldu fakat ninovalılar Hz Yunus’u dinlemediler.

Sefaat ve şirkte ısrar ettiler. 33 senenin sonunda kendisi ancak iki kişi inanmış, diğerleri inkarda kalmıştı. Yunus peygamber artık kavminden ümidini kesilmeye başlamış.

Doğru yola geleceklerine olan inancı sönmeye yüz tutmuştu. Yunus peygamber kendilerini dinlememelerinden dolayı kavmine canı çok sıkılıyor, ruhu daralıyordu.

Böyle çok sıkıldığı bir gün ninovayı terk etmeye karar verdi. Şehirden ayrılırken halka pek yakında büyük bir azabın çatacağını da haber verdi. Yunus peygamber bu karara Allahtan izinsiz varmış, şehri ondan emir almadan terk etmişti.

Halbuki o Allah’ın emrine bağlı bir kulu ve şerefli bir peygamberiydi. Bir peygamber Rab’inden izin almadan bulunduğu yeri terk edemezdi.

İlgili Makaleler

Aslında bu terk ediş ne görevden kaçıştı, ne de görevi verene baş kaldırış. Sadece ilahi çağrıya boyun eğmeyen halktan bir kızgınlık neticesi uzaklaşıştı. Böyle bile olsa bir peygamber için bu davranış büyük bir hata sayılırdı.

Okul Öncesi HikayelerMasallar2 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!