Zıp Zıp Kanguru Masalı

Zıp Zıp Kanguru Masalı

Abone Ol google news

Zıp zıp kanguru masalı, ormanda yaşam süren canlıların gayeleri herkesi mutlu etmek istemeleridir. Bu canlılar bunun için kendini yaşama adarlar. Bu tarz yaşamı seçmiş olan canlılar bu yüzden bazı mutlu ve bazen de kendini çok mutsuz hissedebilirler. Bir gün ormanın kralı olan aslan tüm canlıları toplanması bir toplantı ilan eder.

Ormanın kralı aslan, tüm canlılara seslenerek sizler tüm kardeşleriniz ile barış ve huzur içerisinde yaşamalısınız. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız dedikten sonra ormanda alkış sesleri yükselmiş.

Bu durum karşısında da aslan çok memnun olmuştu.

Böylelikle seyrek orman halkı çelme yiyip düşmektense çelme takıp mutlu olacaklarını düşünmüşler. Bu nedenle kimse derdini sıkıntısını başkasını anlatmaktan çekinir olmuş. Ormanda herkes çok mutlu ve güçlüymüş gibi gözükmeye çalışıyormuş.

Çelme takmakla mutlu olabileceğini düşünen tüm canlılar zaman zaman düşmeye başlamış. Bu durumda çelme konusunda ustalığı olan orman kralı aslan ve akrabaları başarılı bir konuma ulaşmış.

Yanlış davranışlar sergileyerek mutlu olabileceğini düşünen orman halkı, gel zaman git zaman bu durumun onları hiçte mutlu etmediğini anlamaya başlayınca bu halden kurtulmak için kendilerine çareler aramaya başlamışlar.

Günlerden bir gün zıp zıp kangurunun seyrek ormanına yolu düşmüş. Zıp zıp kanguru orman dolaşıp kesesinde ki tüm hediyeleri canlılara dağıtarak onların mutlu etmek için elinden gelen iyilikleri sunuyormuş.

Seyrek orman halkı zıp zıp kanguruyu görünce ilk baştan bu duruma anlam verememişler. Yani bir canlı iyilik yapıyor ve bu iyilikten de kendisi de çok mutlu oluyor bu nasıl olur diye düşünmeye başlamışlar.

Tüm hayvanların gözü pür dikkat zıp zıp kanguruya çevrilmiş. Kanguru ormanda misafir kaldığı her gün, seyrek ormanının bir üyesini mutlu ediyor ve kendine hayran bırakıyor. Zamanla tüm orman halkı zıp zıp kangurun yapmış oldukları iyilikler karşısında daha da mutlu olduğunu görmüş ve kendi düşünce tarzlarında bir sıkıntı olduğuna daha da inanmaya başlamışlar.

Hem seyrek ormanının üyelerini mutlu ederek kendini de mutlu etmeyi başaran kangurunun, yanına bir gün ormanın en asi üyesi aslan gitmiş. Zıp zıp kangurunun yanına gider gitmez ona çelme takmaya çalışmış fakat yanlışlıkla kendisi çamurun içerisine düşmüş. Onu gören zıp zıp kanguru hemen elini uzatarak onu düşmüş olduğu çamurdan çıkartarak kesesinde taptaze bir meyve ikram etmiş. Şaşkınlığını gizleyemeyen aslan bu durum çok hoşuna gitmiş.

Kendi mutsuzluklarını saklayarak başkalarına zarar vererek mutlu olabileceğini düşünen seyrek ormanı halkı bu yargıdan tamamen kurtulmuş ve mutlu olmanın yolunu karşı tarafı mutlu etmekten geçtiğine inanmışlar.

Masal OkuZengin Çoban MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Orman Çocuğu Masalı
Orman Çocuğu Hikayesi
Mızmız Sinek Masalı
Mızmız Sinek Hikayesi
Ağustos Böceği İle Arı
Ağustos Böceği İle Arı Hikayesi
Farklı Dünyalar Hikayesi
Farklı Dünyalar Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.