Ağzına Yılan Kaçan Adam Hikayesi

Ağzına Yılan Kaçan Adam

Abone Ol google news
Ağzına Yılan Kaçan Adam
Ağzına Yılan Kaçan Adam

Akıllı Adamın Yılanı Ağzından Çıkarma İbretlik Hikayesi Oku

Akıllı birisi atına binmiş gidiyordu. Yol kenarında uyumakta olan birisinin de ağzına yılan kaçmak üzereydi. Atlı yılanı ürkütüp kaçırmak ve adamı kurtarmak için atını koşturdu fakat yetişemedi. Tutup o adama kırbacıyla bir kaç defa vurdu.

Uyunan adam darbelerin acısıyla bir ağacın altına kadar kaçtı. Oraya bir hayli çürük elma dökülmüştü, atlı bunları ye diye emretti. Beyim dedi adam, ben sana ne yaptım. Eğer bana hakikaten kastın varsa vur kılıcı öldür, sana çattığım saat ne uğursuzmuş, ne mutlu senin yüzünü görmeyene. Dinsizler bile kimseye sebepsiz böyle yapmazlar.

Bir yandan da lanet okuyor, beddua ediyordu. Yarabbi cezasını sen ver diyordu. Atlıysa onu dövüyor koş diyordu. Atlı adamı epeyce bir zaman koşturdu. Nihayet adamın safrası kabardı, yediklerini kusmaya başladı. Bu arada yılanda çıktı. Adam yılanı görünce atlının ayağına kapandı.

Sen bir rahmet meleğisin dedi, ne mübarek saatmiş ki seni gördüm. Sen beni analar gibi ararken, ben eşekler gibi kaçıyordum. Durumu biraz olsun bilseydim sana bu kadar kötü sözleri söyler miydim. Sükut ederek kızgın göründün hiçbir şey söylemeksizin kafama vurmaya başladın, bağışla.

Eğer ben biraz olsun sana hali çıtlatsaydım derhal ödün patlardı. İçindeki yılanı bilseydin ne alma ye bilir, ne koşabilir, ne kusa bilirdin. Sen bana söverken ben gizlice, Yarabbi işimi kolaylaştır diye dua ediyordum.

Nasrettin Hoca FıkralarıEzop Masalları


Benzer İçerikler

50 Kısa Korku Hikayesi
50 Kısa Korku Hikayesi
Namaz Kılan Hırsız
Namaz Kılan Hırsız Hikayesi
Çanakkale Geçilmez
Çanakkale Geçilmez Hikayesi
Mavi At Hikâyesi
Mavi At Hikâyesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.