Eğitici Masallar1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıEn Güzel MasallarKısa MasallarMasallarModern MasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Akıllı Tavşan Momo Masalı

Akıllı tavşan Momo masalı etrafındaki tüm arkadaşlarına yardım eder ve onlara zor durumda kaldıklarında akıllıca fikirler üreterek yardımcı olurmuş. Tüm arkadaşları başı sıkıştığında veya ne yapacaklarını bilemediklerini de hemen akıllı tavşan Momo’yu ziyaret eder ve ona ne yapmaları gerektiğini sorarmış.

Bir gün arkadaşlarından tombul fil yine başı sıkıştığı için akıllı tavşan Momo’nun yanına gitmiş. tombul fil arkadaşına “Momo bana yardım et yarın okulda sunumum var ancak ben ne anlatmam gerektiğini hala bilmiyorum” demiş.

Akıllı tavşan Momo hemen bir fikir düşünmeye başlamış ve sonunda oldukça parlak bir fikir bularak bu fikrini arkadaşına anlatmış. Yarın ben de seninle okula geleyim ve birlikte insanlarla ilgili bir sunum yapalım demiş.

 

Akıllı Tavşan Momo Masalı
Akıllı Tavşan Momo Masalı

Tombul fil akıllı tavşan Momo’nun bu fikrine oldukça sevinmiş ve koşarak evine gitmiş. Ancak akıllı tavşan Momo tombul file evine gitmeden önce yarın için insanlar hakkında mutlaka bilgi topla demiş. Fakat tombul fil akıllı tavşan Momo’nun her şeyi bildiğini bildiği için herhangi bir çalışma yapmamış.

İlgili Makaleler

Ertesi güne kadar oyun oynayan ve daha sonra ise uyuyan tombul fil sabah akıllı tavşan Momo’yu evinden almak için koşarak gitmiş.

Ancak tombul fil Momo’nun evine gittiğinde onu evde bulamamış. Kapıda akıllı tavşan Momo’nun bıraktığı bir not asılıymış. Momo arkadaşı tombul file okula gitmesine ve orada kendisini beklemesini söylemiş.

Tombul fil hemen okula giderek Momo’yu beklemeye başlamış. ancak sunum dersi gelene kadar arkadaşı Momo okula gelmemiş. Tombul fil ise hiç çalışmadığı için sunumda herhangi bir şey anlatamamış ve düşük not almış.

Tombul fil üzgün bir şekilde evine dönerken arkadaşı Momo’yu görmüş. Sinirle “neden beni kandırdın. senin yüzünden düşük not aldım” demiş. Akıllı tavşan Momo ise arkadaşına gelecektim ancak ninem rahatsızlandığı için gelemedim. Fakat görüyorum ki sen de dün akşam yap dediğim çalışmayı yapmamışsın. Bu yüzden de düşük not alman benim yüzümden değil senin yüzünden” demiş.

Tombul fil aslında arkadaşı Momo’nun doğru söylediğini biliyormuş. Arkadaşına güvenerek tüm yükü onun üzerine bırakmış ve kendi sorumluluğunu yerine getirmemiş. Bu nedenle de almış olduğu not aslında kendi yüzündenmiş.

 

Akıllı Tavşan Momo Masalı
Akıllı Tavşan Momo Masalı

Akıllı Tavşan Momo Masalının Konusu Nedir?

Akıllı Tavşan Momo masalının konusu arkadaşına güvenerek okulda yapacağı sunum için çalışmayan tombul filin sorumluluğunu yerine getirmediği için düşük not almasıdır.

Akıllı Tavşan Momo Masalının Ana Fikri Nedir?

Akıllı Tavşan Momo masalının ana fikri ise kendisine yardımcı olacak olan arkadaşım Momo’ya kendi sorumluluğunu yükleyen tombul film sonunda göstermiş olduğu sorumsuz davranışının cezasını görmesidir.

Akıllı Tavşan Momo Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Akıllı Tavşan Momo masalından çıkarılabilecek dersler içerisinde özellikle kendi sorumluluğumuzda olan işleri bizlere yardım etme talebinde bulunan kişilerin üzerine yıkmadan kendi yapmamız gereken şeyleri mutlaka yerine getirmemiz gerektiği. aksi halde yine sonucunun bizi olumsuz etkileyeceğidir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!