Allah De Ötesini Bırak Hikayesi

Allah De Ötesini Bırak

Abone Ol google news
Allah De Ötesini Bırak
Allah De Ötesini Bırak

Allah De Ötesini Bırak

Bir adam geceleri Allah’a zikrederdi bütün gecesi zikir içinde geçerdi. Zikir kalbine yerleşmiş gönlüne tat vermişti bir gün şeytan bu adama yaklaştı ve ona dedi ki şeytan böyle Allah’ı  zikretmen ne zamana  kadar sürecek dedi Gece gündüz Allah diyorsun peki bir kere olsun Allah sana buyur kulum dedi mi? zikrin karşılığını aldın mı. Madem sana bir karşılık verilmiyorsa sen bu kötü halinle bu kara yüzünle ne zamana kadar Allah diyeceksin dedi tövbe haşa, böyle bir vesvese verdi şeytan ama  bu vesvese adama etki etti.

Kalbi karıştı onu gerçek zannetti,demek ben Allah’ı zikretmeye layık bir kul değilim bana karşılık verilmiyor diyerek zikri bıraktı ve uyudu. Gece rüyasında hızır alleyüselam’ı gördü  hızır alleyüselam ona dedi ki Allah’ı zikretmeyi Ne için terk ettin zikirden ne için pişmanlık duydun diye sordu. Adam ben sürekli Allah, Allah, Allah, Allah diye zikrettiğim halde,bir gün olsun Allah’tan buyur kulum diye bir karşılık duymadım ben bu işe layık olmadığımdan ve Allah’ın kapısından kovulmaktan korkuyorum dedi.

O zaman hızır alleyüselam adamı şöyle uyardı senin Allah, Allah diye zikretmen onun buyur kulum demesidir, O seni zikretmese sen onu hiç zikredemezdin senin ona kavuşma arzusuyla  amel edip yapıp çırpınman onun tarafından sana bahşedilmiş bir bahşedilmiş cezbedir dedi o seni sevmese seni kendi  yolundan  koşturmazdı. Senin Allah’tan korkun ve ona duyduğun aşk onun sana lütfüdür dedi senin her yarabbi diye inleyişinde oda sana yönelir seni dinler ve sana karşılık verir.

Allah bir kulun kalbini bağlarsa o kul bir daha Allah’a zikredemez, Allah yolu açmasa kul dua edemez. Sen başına gelen bir dert içinde Allah diyorsan o sana kendisini zikrettirmek için bu derdi  vermiş demektir. Gaye seni kendisiyle seni meşgul etmesidir, korkma Allah de,  Allah de zikre duaya devam et hiç bir zikir hiçbir dua karşılıksız kalmaz, Zerre kadar amel dahi zahir olmaz, Allah firavuna mal  verdi dert vermedi. Oda inmeyip zikir etmedi. Allah’ı zikrettiren dert onu unutturan maldan ve sıhhatten daha hayırlıdır. Mesnevi tercümesinden konu aktarılırken denilir ki  kalp ya dertle ya da muhabbetle Allah der ve  Allaha yönelir. Kul bilmese de bu böyle bilinir onu severek zikredenler şükretmiş olur ve mükafat alır yüce Allah’a zikretmenin mükafatı Allah katında zikredilmek  ALLAH KATINDA SEVİLMEKTİR DER…

2 Yaş MasallarıLa Fontaine MasallarıKısa Masallar


Benzer İçerikler

Baba ile Oğul
Baba Ne Demek Hikayesi
Padişah Kızı İle Çobanın İbretlik Aşkı
Padişah Kızı İle Çobanın İbretlik Aşkı Hikayesi
Padisah-ve-uc-Ogulları
Kilitli Kapılar Hikayesi
Oğlunu Zehirleyen Adam
Oğlunu Zehirleyen Adam Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.