10 Yaş Hikayeleri3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıKomik HikayelerUyku Öncesi Masallar

Allah’ın Rahmetinden Kaçılır Mı

Allah'ın Rahmetinden Kaçılır Mı
Allah’ın Rahmetinden Kaçılır Mı

Nasrettin Hoca Yağmur Fıkrası

Bir gün, bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyormuş. Nasreddin Hoca pencerenin önüne oturmuş, sokağı seyrediyormuş. Bir ara, dostlarından birinin ıslanmamak için koşa koşa gittiğini görmüş: Hemen pencereyi açarak seslenmiş adama:

-Aman, ne kadar ayıp!.. Senin gibi akıllı ve olgun bir adam, hiç Allah’ın rahmetinden kaçar mı? Nasreddin Hoca’nın bu sözlerine hak vermiş adam, Koşmayı bırakıp ağır ağır yürümeye başlamış. Ama daha gideceği yere varana kadar da sırıl sıklam olmuş.

Nasreddin Hoca’nın kendisine oyun ettiğini anlamış. Garip bir rastlantı. Bir başka gün de, Nasreddin Hoca, yağmura tutulmuş. Koşar adım evine gidiyormuş. Tam birkaç gün önce oyun ettiği komşusunun evinin önünden geçerken, ona yakalanmış. Adam, hemen pencereyi açıp, Nasreddin Hoca’ya seslenmiş:
-Hoca’m, Hoca’m! Allah’ın rahmetinden neden kaçıyorsun? Utanmıyor musun bu yaptığından? Nasreddin Hoca, hiç istifini bozmadan, koşmasını sürdürmüş. Kendisine sitem eden komşusuna da şu cevabı vermiş:
-Ne kadar anlayışsız biriymişsin be komşu. Ben Allah’ın rahmetinden kaçmıyorum ki, sadece yeri ıslatan rahmeti çiğnememek için koşuyorum.

En Güzel MasallarEn Güzel Hikayeler6 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

İlgili Makaleler

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!