Allah’ın Rahmetinden Kaçılır Mı Hikayesi

Allah'ın Rahmetinden Kaçılır Mı

Abone Ol google news
Allah'ın Rahmetinden Kaçılır Mı
Allah’ın Rahmetinden Kaçılır Mı

Nasrettin Hoca Yağmur Fıkrası

Bir gün, bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyormuş. Nasreddin Hoca pencerenin önüne oturmuş, sokağı seyrediyormuş. Bir ara, dostlarından birinin ıslanmamak için koşa koşa gittiğini görmüş: Hemen pencereyi açarak seslenmiş adama:

-Aman, ne kadar ayıp!.. Senin gibi akıllı ve olgun bir adam, hiç Allah’ın rahmetinden kaçar mı? Nasreddin Hoca’nın bu sözlerine hak vermiş adam, Koşmayı bırakıp ağır ağır yürümeye başlamış. Ama daha gideceği yere varana kadar da sırıl sıklam olmuş.

Nasreddin Hoca’nın kendisine oyun ettiğini anlamış. Garip bir rastlantı. Bir başka gün de, Nasreddin Hoca, yağmura tutulmuş. Koşar adım evine gidiyormuş. Tam birkaç gün önce oyun ettiği komşusunun evinin önünden geçerken, ona yakalanmış. Adam, hemen pencereyi açıp, Nasreddin Hoca’ya seslenmiş:
-Hoca’m, Hoca’m! Allah’ın rahmetinden neden kaçıyorsun? Utanmıyor musun bu yaptığından? Nasreddin Hoca, hiç istifini bozmadan, koşmasını sürdürmüş. Kendisine sitem eden komşusuna da şu cevabı vermiş:
-Ne kadar anlayışsız biriymişsin be komşu. Ben Allah’ın rahmetinden kaçmıyorum ki, sadece yeri ıslatan rahmeti çiğnememek için koşuyorum.

En Güzel MasallarEn Güzel Hikayeler6 Yaş Hikayeleri


Benzer İçerikler

Çakmak Gözün Yardım Severliği Hikayesi
Çakmak Gözün Yardım Severliği Hikayesi
Minik Dev
Minik Dev Hikayesi
Kurt İle Aslan
Kurt İle Aslan Hikayesi
Acemi Bülbül Bu Kadar Öter Fıkrası
Acemi Bülbül Bu Kadar Öter Hikayesi

Yorumlar

  1. tonguç says:

    hasahhahahashdashdhashasd

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.