Andre İle Aslan Hikayesi

Andre İle Aslan

Abone Ol google news
Andre İle Aslan Masalı
Andre İle Aslan Masalı

Minnettar Aslan Masalı

Bir zamanlar zalim bir adamın Andre adında bir kölesi vardı. Andre, bir fırsatını bularak adamın yanından kaçtı, ormana sığındı.

Ne yapacağını bilemez bir halde ağaçlar arasında dolaşırken, önüne bir aslan çıktı, Önce, hemen kaçmayı düşündüyse de, aslanın ağlıyormuş gibi ses çıkardığını, inlediğini gördü.

Andre, hayvanın yanına yaklaşınca, aslan pençesini uzattı. Hayvanın pençesi kan içindeydi. Büyük bir diken etine girmiş, yarmıştı.

Andre, hemen dikeni çıkardı ve gömleğinden yırttığı bir parça bezle de hayvanın yarasını sardı. Aslan, Andre’ye, ne kadar minnettar kaldığını göstermek istercesine sarıldı ve bir köpek gibi elini yaladı.

 Daha sonra da, Andre’yi kendi inine götürdü. Yarası kısa zamanda iyileşen aslan, her gün ormana çıkıyor, avlanıyor, efendisi Andre’ye yiyecek getiriyordu.

Fakat bir gün beraberce avlandıkları bir sırada, avcılar, ikisini de yakalayarak bir sirke götürdüler. Aslana, bir süre hiç yiyecek verilmeyecek ve ondan sonra da Andre, bu aç hayvanın önüne bırakılacaktı.

Andre’nin, aslanın önüne çıkarılacağı gün, bütün şehir halkı meydanı doldurmuş; imparator ve sarayın ileri gelenleri de localarındaki yerlerini almışlardı.

Andre İle Aslan
Andre İle Aslan

Önce, kendisine günlerdir yiyecek verilmeyen aslan getirildi. Kafesten çıkarılır çıkarılmaz meydanı dört dönmeye başladı, parçalayacak birini aradı.

Ardından, Andre de getirildi ve imparatorun locası önünde zincirleri çözüldü. Aslan, kükreyerek kurbanın üzerine yürüdü.

Fakat Andre’nin önüne gelir gelmez, onu tanıdı ve herkesin köleyi parçalayacağını sandığı bir sırada, kucaklarcasına Andre’ye sarıldı.

İmparator böyle bir manzarayı ilk defa görmüştü. Andre’nin huzuruna getirilmesini emretti ve ona kim olduğunu sordu.

Andre de, başından geçenleri imparatora anlattı. Onun hikâyesi, imparator ve yanındakileri derinden etkiledi.

İmparator, Andre’yi affederek serbest bıraktı, aslanın da, kendi hür hayatını sürdürmesi için yeniden ormana bırakılmasını emretti.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri


Benzer İçerikler

İyi Kalpli Padişah
İyi Kalpli Padişah Hikayesi
Zürafa Zambi Masalı
Zürafa Zambi Hikayesi
Sabırsız Kraliçe Masalı
Sabırsız Kraliçe Hikayesi
Zengin Çoban Masalı
Zengin Çoban Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.