1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Andre İle Aslan

Andre İle Aslan Masalı
Andre İle Aslan Masalı

Minnettar Aslan Masalı

Bir zamanlar zalim bir adamın Andre adında bir kölesi vardı. Andre, bir fırsatını bularak adamın yanından kaçtı, ormana sığındı.

Ne yapacağını bilemez bir halde ağaçlar arasında dolaşırken, önüne bir aslan çıktı, Önce, hemen kaçmayı düşündüyse de, aslanın ağlıyormuş gibi ses çıkardığını, inlediğini gördü.

Andre, hayvanın yanına yaklaşınca, aslan pençesini uzattı. Hayvanın pençesi kan içindeydi. Büyük bir diken etine girmiş, yarmıştı.

Andre, hemen dikeni çıkardı ve gömleğinden yırttığı bir parça bezle de hayvanın yarasını sardı. Aslan, Andre’ye, ne kadar minnettar kaldığını göstermek istercesine sarıldı ve bir köpek gibi elini yaladı.

 Daha sonra da, Andre’yi kendi inine götürdü. Yarası kısa zamanda iyileşen aslan, her gün ormana çıkıyor, avlanıyor, efendisi Andre’ye yiyecek getiriyordu.

İlgili Makaleler

Fakat bir gün beraberce avlandıkları bir sırada, avcılar, ikisini de yakalayarak bir sirke götürdüler. Aslana, bir süre hiç yiyecek verilmeyecek ve ondan sonra da Andre, bu aç hayvanın önüne bırakılacaktı.

Andre’nin, aslanın önüne çıkarılacağı gün, bütün şehir halkı meydanı doldurmuş; imparator ve sarayın ileri gelenleri de localarındaki yerlerini almışlardı.

Andre İle Aslan
Andre İle Aslan

Önce, kendisine günlerdir yiyecek verilmeyen aslan getirildi. Kafesten çıkarılır çıkarılmaz meydanı dört dönmeye başladı, parçalayacak birini aradı.

Ardından, Andre de getirildi ve imparatorun locası önünde zincirleri çözüldü. Aslan, kükreyerek kurbanın üzerine yürüdü.

Fakat Andre’nin önüne gelir gelmez, onu tanıdı ve herkesin köleyi parçalayacağını sandığı bir sırada, kucaklarcasına Andre’ye sarıldı.

İmparator böyle bir manzarayı ilk defa görmüştü. Andre’nin huzuruna getirilmesini emretti ve ona kim olduğunu sordu.

Andre de, başından geçenleri imparatora anlattı. Onun hikâyesi, imparator ve yanındakileri derinden etkiledi.

İmparator, Andre’yi affederek serbest bıraktı, aslanın da, kendi hür hayatını sürdürmesi için yeniden ormana bırakılmasını emretti.

Prenses MasallarıPeri Masalları10 Yaş Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!