Aslan İle Eşek Hikayesi

Aslan İle Eşek

Abone Ol google news
Aslan İle Eşek
Aslan İle Eşek

Aslanın Yardımcısı Eşek Masalı Oku

Ormanlar kralı aslan, bir gün avlanmaya çıkmış. Fakat büyük bir av peşindeymiş. Öyle serçe gibi küçük avlarda gözü yokmuş. Kuşkusuz aslanın canı besilisinden geyik, ceylan gibi hayvanları çekiyormuş. Ormanda, ovada öyle avı tek başına yakalamak mümkün değilmiş. Çoğu zaman eli boş dönme ihtimali varmış. Aslan, bunun için yanına bir de yardımcı alacakmış. Sonunda gür sesli eşeği yanına yardımcı olarak almaya karar vermiş. Hatta onu borucu başı yapmış. Aslan ile eşek, av yerine gitmişler; eşek, yaprakların arasına saklanmış. Aslan:


-Anır, diye eşeğe emretmiş. Böylece en korkusuz hayvanlar bile fırlayıp dışarı çıkacak, kendini ele verecekmiş. Alışık olmadıkları ses, onların dikkatini çekecekmiş. Eşek, anırmaya başlamış. Hayvanlar, alışık olmadıkları bu sesi duyunca meydana doğru koşmaya başlamışlar. Hepsi de tuzağa düşmüş. Aslan, bulduğu bu avlanma şeklinden dolayı çok mutlu olmuş. Eşek için yeryüzünde kralı mutlu etmekten başka önemli bir iş yokmuş. Eşek:


-Aldığım görevi en iyi şekilde yerine getirdim Efendim, demiş. Kral:
-Seni ve soyunu tanımasam ben bile korkacaktım, demiş. Eşek bu söze biraz alınmış ve aslana kızmak istemiş. Fakat ona kızamamış. Hayvanların kralına kızmak, eşeğin haddine değilmiş. Aslan elbette haklıymış. Böyle kendini beğenmiş bir eşeğin nazını, aslandan başka kimse çekemezmiş.

Masal KitabıDeğişik MasallarNasrettin Hoca Fıkraları


Benzer İçerikler

Hansel ve Gretel
Hansel ve Gretel Hikayesi
Minik Dev
Minik Dev Hikayesi
Tüccar İle Papağan Hikayesi Oku
Tüccar İle Papağan Hikayesi Oku
Kayıkçı Keloğlan Masalı
Kayıkçı Keloğlan Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.