1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi MasallarUzun Hikayeler

Aslan İle Eşek

Aslan İle Eşek
Aslan İle Eşek

Aslanın Yardımcısı Eşek Masalı Oku

Ormanlar kralı aslan, bir gün avlanmaya çıkmış. Fakat büyük bir av peşindeymiş. Öyle serçe gibi küçük avlarda gözü yokmuş. Kuşkusuz aslanın canı besilisinden geyik, ceylan gibi hayvanları çekiyormuş. Ormanda, ovada öyle avı tek başına yakalamak mümkün değilmiş. Çoğu zaman eli boş dönme ihtimali varmış. Aslan, bunun için yanına bir de yardımcı alacakmış. Sonunda gür sesli eşeği yanına yardımcı olarak almaya karar vermiş. Hatta onu borucu başı yapmış. Aslan ile eşek, av yerine gitmişler; eşek, yaprakların arasına saklanmış. Aslan:


-Anır, diye eşeğe emretmiş. Böylece en korkusuz hayvanlar bile fırlayıp dışarı çıkacak, kendini ele verecekmiş. Alışık olmadıkları ses, onların dikkatini çekecekmiş. Eşek, anırmaya başlamış. Hayvanlar, alışık olmadıkları bu sesi duyunca meydana doğru koşmaya başlamışlar. Hepsi de tuzağa düşmüş. Aslan, bulduğu bu avlanma şeklinden dolayı çok mutlu olmuş. Eşek için yeryüzünde kralı mutlu etmekten başka önemli bir iş yokmuş. Eşek:


-Aldığım görevi en iyi şekilde yerine getirdim Efendim, demiş. Kral:
-Seni ve soyunu tanımasam ben bile korkacaktım, demiş. Eşek bu söze biraz alınmış ve aslana kızmak istemiş. Fakat ona kızamamış. Hayvanların kralına kızmak, eşeğin haddine değilmiş. Aslan elbette haklıymış. Böyle kendini beğenmiş bir eşeğin nazını, aslandan başka kimse çekemezmiş.

Masal KitabıDeğişik MasallarNasrettin Hoca Fıkraları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

İlgili Makaleler

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu