1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Aslan Postu Giyen Eşek

Aslan Postu Giyen Eşek
Aslan Postu Giyen Eşek

Eşeğin Aslan Postu Giymesi

Ormanda boş boş dolaşan eşek, avcıların güneşte kurumaya bıraktığı aslan postunu görünce, ”Amma şaşkın şu insanlar” demiş kendi kendine. Sonra aklına bir fikir gelmiş.

Postu üzerine geçirip hemen kendi köyüne gitmiş. ”Kaçın!” diye bağırmış. ”Koca aslan geliyor…” Doğruca pazar yerine dalmış.

Onu gören köy halkı, korku içinde kaçışmaya başlamış. İnsanların, hatta köydeki hayvanların korku içinde kaçması eşeğin çok hoşuna gitmiş. Eşek sesini kalınlaştırıp kükremiş.

Eşeğin sahibi ve şişman oğlu bile ne yapacağını şaşırmış. Her ikisi de saklanacak bir yer aramış. Eşek bir kez daha kükreyince, eşeğin sahibinin dikkati dağılmış.

Ayağı kaydığı gibi çamurun içine yuvarlanmış. Bunu gören eşek gülmeye başlamış. ama gelin görün ki, gülmeye başlayınca sesi daha ince çıkmış.

İlgili Makaleler

 Bir sessizlik oluşmuş. Gülenin bir aslan değil, bir eşek olduğunu fark etmişler. Eşeğin foyası meydana çıkmış. Sahibi, aslan postunu tuttuğu gibi almış eşeğin üzerinden.

Köy halkı kızgınlıkla ve ellerinde sopalarla eşeğin üzerine yürümeye başlamış. Eşek utanç içinde bir köşeye sığınmış.

O sırada oradan geçen bir tilki,” İşte böyle,” diye anlatmaya başlamış. ”Güzel giysiler bazen kişilerin akılsızlığını maskeleyebilir. Ama konuştuklarında her şey ortaya çıkar. Siz siz olun, olmadığı biri gibi davrananlardan uzak durun.”

Çocuk Masalları KısaÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!