Aslanın Burnu Hikâyesi

Aslanın Burnu

Abone Ol google news
Aslanın Burnu
Aslanın Burnu

Aslanın Burnu Masalı Oku

Ormanlar kralı aslan artık iyice yaşlanmıştı Yaşlanmış Olduğu için de artık eskisi gibi ava çıkıp karnını doyuramıyordu. Aslan oturduğu yerden karnını doyurmak için çareler düşünmeye başladı ve somunda kendince bir çare buldu.

Burnunun çok kötü şiştiği bahanesiyle ortalıkta çok fazla görünmeyeceğini söyledi, numara yapıp inlemeye başladı. Bir süre sonra aslan ortalıkta göremeyen diğer hayvanlar, merak edip onun yuvasına yaklaşıp içeriye baktılar. İçeriden aslan inleyen sesini duyunca onu ziyaret etmek istediler  Onun halini hatırını sormak için içeriye girmeye karar verdiler.

Aslanın hasta olduğu kısa süre içinde bütün ormanda duyulu. Hayvanlar birer ikişer gelip onu ziyaret etmeye başladılar ama aslan her gelen hayvanı hoş karşılamadı. Birkaç gün sonra tilki de aslanın hasta olduğunu öğrendi Aslanı ziyaret etmek için hemen aslanın evine koştu Kapının önüne gelen tilki içeri girmeden başını uzatıp baktı.


 “Nasıl oldun aslan kardeş iyi misin?” diye sordu
Aslan numaradan inlemeye başladı
“Nasıl olacağım tilki kardeş? dedi
“Çok hastayım, sen de kaç gündür gelmedin Hep yolunu gözledim, öyle kapının önünde durma içeri gel de beni daha yakından gör, gör de neler çektiğimi anla”
Tilki bu sözleri hiç umursamadı.


“Gelmek isterdim aslan kardeş ama burada gördüklerim, gelmeme engel oluyor.” Aslan merakla sordu: “Ne görüyorsun orada?”Tilki:
 “Ne göreceğim, kapının önündeki tüm ayak izleri hep içeri doğru Hiç dışarı çıkan yok, bu nedenle beni hoş gör İçeri girip de mutlu çıkan yok. Biz uzaktan uzağa görüşelim seninle Böylesi benim için daha hayırlı olur.”

Değişik MasallarNasrettin Hoca FıkralarıEzop Masalları


Benzer İçerikler

Orman Çocuğu
Orman Çocuğu Hikayesi
Parmak Çocuk Masalı Oku
Parmak Çocuk Hikayesi
orman hikayesi
Orman Hikayesi
Gerçek Prenses Masalı
Gerçek Prenses Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.