Ayı ile Kurnaz Tilki Hikayesi

Ayı ile Kurnaz Tilki Masalı

Abone Ol google news

Ormanın birinde oldukça kurnaz bir tilki ile fazlasıyla saf bir ayı yaşanmaktaymış. Kurnaz tilki her gün bu ayı ile dalga geçer ve onu kandırmaya çalışırmış. Ancak safrayı kurnaz tilkinin bu durumunu hiç anlamaz onunla arkadaş olduğunu zannedermiş.

Bir gün kurnaz tilki yine saf ayı ile dalga geçmeye karar vermiş ve ona çıkart çok kötü bir tuzak hazırlamış.

Saf ayı ormana girdiğinde karşısında kocaman bir kovan bal bulmuş. Bu sırada kurnaz tilki kovanı yuvarlamış ve tüm arıların kovandan çıkmasına neden olmuş. Elinde bal kalan ayı ise arıların hedefi haline gelerek tüm ormanı koşmaya başlamış.

Ayı tüm gün koşmuş kurnaz tilki ise tüm gün onun bu haline gülerek eğlenmiş. Daha sonra etraftaki diğer hayvanların artık onu kurtarması gerektiğini söylemeleri ve baskı kurmaları üzerine kurnaz tilki ayıya el mecbur yardım etmiş.

Bu sırada tüm gün koşmaktan oldukça yorgun düşen ayı ise elinde balla kurnaz tilkiye bakakalmış. Ancak yine kurnaz tilkinin bu hain planını anlamayan ayı kendisini kurtardığı için arkadaşına teşekkür etmiş.

Onun bu saf halinden çok eğlenen kurnaz tilki ise sinsi sinsi gülerek “Ne demek arkadaşım. Benim sana yardım etmek arkadaşlık görevim” demiş. Bunun üzerine ayı “Elimde biraz bal kaldı benim artık yiyecek halim yok al senin olsun” demiş.

Kurnaz tilki hem tüm gün ayının bu haliyle eğlenmiş hem de günün sonunda ayının kendisine verdiği balı afiyetle yemiş.

Ertesi gün bu duruma sinirlenen ormanı halkı kurnaz tilkiye bir oyun yapmaya karar vermişler. Kurnaz tilki yine sinsi planlarını kafasında kurarken ormanın içerisine girmiş. Bu sırada yavru arı kurnaz tilkiye yaklaşarak “Seni ormanın toplanma yerinde bekliyorlar.” demiş.

Kurnaz tilki merakla ormanın toplanma yerine gitmiş ancak burada kimsenin olmadığını görmüş. Bu sırada zürafa tilkinin başından aşağıya balı dökmüş. Kurnaz tilki daha ne olduğunu anlayamadan etrafını bir sürü arı sarmış.

Bu sırada arılar hem ayının hem de kendi intikamlarını almak için kurnaz tilkiyi birçok noktadan sokmuşlar. Artık cezasını bulduğunu düşünen arılar tilki bırakarak oradan uzaklaşmışlar. Tilkinin çok canı yanmış. Bu sırada diğer orman halkı yanına gelerek içlerinden biri “Saf ayıya yaptığın şey hiç hoş değildi. Aynı zamanda arıları rahatsız etmende oldukça kötü bir şeydi. Umarım sen de saf ayının ne kadar canının yandığını anlamışsındır” dedi.

Kurnaz tilki bir yandan canı yanarken bir yandan da yaptığının oldukça kötü bir şey olduğunu düşünmüş. O günden sonra ise hiç kimseyi rahatsız etmemeye ve saf ayıya artık kötülük yapmamaya söz vermiş.

Masal OkuÇiftçi İle Padişah MasalıHikaye Oku


Benzer İçerikler

Yalnız Kaplumbağa
Yalnız Kaplumbağa Hikayesi
Mutlu Prens
Mutlu Prens Hikayesi
Habeşlinin Teri
Habeşlinin Teri Hikayesi
Tavşanın Arkadaşları
Tavşanın Arkadaşları Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.