Bill Gates Hikayesi

bill gates hikayesi

Abone Ol google news
bill gates hikayesi

Bill Gates Kimdir?

Bill Gates 1955 yılın da seatel da dünyaya geldi. Başarılı bir avukatın oğlu olan Gates, oldukça zengin bir ailenin çocuğuydu. Elindeki kaynakları doğru kullanarak ve azimle çalışarak, Amerikan rüyasını gerçeğe dönüştüren Bill Gates’in Microsoft ve başarılarına ulaşmasındaki en büyük özelliği azimli olmasıydı.

Bill Gates oldukça zorlu yollardan geçti maddi sıkıntı yoktu. Fakat bu onun hayallerine ulaşmasına o kadar da yardımcı olmuyordu.
Henüz 12 yaşında iken Yazılım anlamında eğitimler almaya başladı. Tüm boş zamanlarını yazılım üzerine çalışarak geçiriyordu. Bilgisayarlarını bedava kullanmak için arkadaşı ile firmanın yazılım hatalarını buluyor, karşılığında ise bilgisayarlarını kullanıyorlardı. Zaman geçtikçe uzmanlaştılar.

Kendilerini hazır hissettiklerin de 1972 de ilk şirketlerini kurdurlar.


İlk projeleri olan trafik denetleme programını geliştirdiler ve 20.000 dolar para kazandılar. Bu onların ilk kazandığı paralarıydı.

Asıl başarıyı 1973 yılında kurduğu Microsoft ile yakalıyor. İlk Micro bilgisayara yazılım yazdılar. Tüm telif haklarını aldılar.
Büyük başarıyı da Apple Microsoft a sipariş verdiğinde yakaladılar. Bundan sonrası ise çorap söküğü gibi geldi programı geliştirdikçe daha çok talep gördüler.

Bill Gates in arkadaşı şöyle yorumluyor olanları;
Bill, video oyunları ve poker ile zaman geçirirken, ona elimde bir makale ile geldim ve yerinden zıplayarak direkt laboratuvara gitti. Günlerce Microsoft için geliştirme çalışmaları yaptık. İlk firmaya görücüye çıkardığımızda çalıştığından bile emin değildik. Şansımız yolunda gitti ve çalıştı. Bu başarı hakkımızdı. Asla vazgeçmeyin! Şans sizi arar ve bulur!

Ders Verici HikayelerDede Korkut Hikayeleri8 Yaş Masalları


Benzer İçerikler

Tembel Tavuk Hikâyesi
Tembel Tavuk Hikâyesi
elon musk
Elon Musk Hikayesi
Tepegöz Hikayesi
Tepegöz Hikayesi
nikein hikayesi
Nike Başarı Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.