Bir Noel Sürpriz Hikayesi

Bir Noel Sürpriz Masalı

Abone Ol google news

Noel baba görmek isteyen bir çocuğun ve onu görmek için gösterdiği çabayı konu eden güzel bir çocuk masalı, Her yaş çocuk için uygun olan Yeni Yıl Masalları İyi okumalar..

Bir Noel Sürpriz Masalı
Bir Noel Sürpriz Masalı

Noel Babanın Sürprizi

Noelden iki gün önceydi. Harry, Cornelius, Monty ve ben Fritz küçük yeğeni Emily ile dışarı çıktı ve  bir kardan adam yapmaya başladı. “Emily Güney’den geldi ve daha önce hiç kar görmemişti,” diye anlattı Fritz. 

“Bizim kışlarımız hakkında fazla bir şey bilmiyor.” Emily’nin Noel hakkında fazla bir şey bilmediği ortaya çıkmıştı.

“Noel Baba kim, Waldo?” Diye sordu bana, soğuk havada titreyerek.

“Noel Baba” dedim, “Noel zamanında hediye ve oyuncakları çocuklara getiriyor.”

“Ona yazarsam geleceğini düşünüyor musun?” Diye sordu Emily.

“Sanmıyorum,” dedi Monty. “Onu hiç görmedim.”

“Bende görmedim,” diye ekledi Harry, başını salladı. “Noel

Baba sadece insanların çocukları içindir, ”dedi Fritz Emily’ye. “Şimdi soğuktan donmadan önce eve gidelim. ” Ertesi sabah erkenden, Emily’nin Fritz’i posta kutusuna doğru çekerken gördüm. “Noel Baba‘ya bir mektup yazdım,” dedi, büyük bir zarfı sallayarak, “gelmesini ve bana bir hediye getirmesini istedim!”

“İyi şanslar!” Dedim. “Ama umudunu fazla yüksek tutma. Gelmedi diye hayal kırıklığına uğramanı istemiyorum. “Gelecek, göreceksin!” dedi Emily ve ağladı. Zavallı Emily, diye düşündüm. 

Noel günü oldu. Büyük bir hayal kırıklığı için kendini hazırlıyordu. Emindim. Aniden bir fikir aklıma geldi. Eğer Emily Noel Baba’yı görmek istiyorsa, o zaman görmeli diye karar verdim. Çabucak şehre gittim ve sürpriz için birkaç şey aldım. Düşüncemden çok memnun kaldım ve Noel sabahı Emily’nin gözlerini görmek için sabırsızlanıyordum!

Ertesi gün hazırlanmak için çok erken kalktım. Satın aldığım kırmızı Noel Baba kıyafetini giydim. Aynaya baktım. Gayet iyiydi ve bundan memnun oldum! Kendi annem bile beni tanıyamazdı.

Botlarımı giydim ve Ho, Ho, Ho demeyi denedim. Sonra gidip, Emily için bir hediye taşıdım. Fritz’in evine gittiğimde, ön kapısına giden kardaki diğer birçok parçayı fark ettim.

Fritz’in büyük bir Noel partisi geçirdiğini tahmin ettim. Davet almamam garip, diye düşündüm. Sonra kapıyı çaldım. Emily’nin kapıya gelen küçük ayak seslerini duyabiliyordum. “Merhaba Waldo!” Emily kapıyı açtığında ağladı. “Ben de gelebildiğine çok sevindim. Seni bekliyorduk. 

Lütfen içeri gel.” Beni mi bekliyorsun? Waldo? Benim olduğunu nereden biliyordu? Noel Baba’ya benzememiş miydim? Ho, Ho, Ho’umu denemek için zamanım olmadı, onu oturma odasına kadar takip ettim.

Kanepede oturup çay içen Fritz, Monty, Cornelius ve Harry vardı. Ve her biri Noel Baba gibi giyinmişti! “Emily’nin hayal kırıklığına uğramasını istemedik!” diyerek Monty açıkladı. “Biliyorum, biliyorum!” Dedim. “Aynı sürprizi bende düşündüm. 

Hepinize mutlu Noeller! ” Sonunda Emily tüm hediyelerini açtı. Fritz’den güzel bir ceket, Monty’den bir çift sıcak kış pantolonu, Harry’den bir yünlü şapka ve Cornelius’tan eldivenler vardı.

Sonra Emily benim hediyemi açtı. “Oh, kırmızı botlar en sevdiğim renk!” Dedi mutlu bir şekilde. “Hadi dışarı çıkalım ve karda oynayalım. Artık üşümeyeceğim! ”Diye ekledi. Aniden kapı yüksek sesle vuruldu.

“Bu kim olabilir?” Diye sordu Fritz. “Herkes zaten burada.” Dikkatle kapıya gittik. Ancak Fritz kapıyı açtığında, ziyaretçi çoktan ayrılmıştı. Köknar ağaçlarının karla kaplı tepelerinin ardında kaybolan kızağın arkasını görebiliyorduk. “Noel Baba!”

Emily’yi olabildiğince yüksek sesle bağırdı. Ama duyduğumuz tek şey bir “Ho, ho, ho!” idi. “Bak bana bir hediye getirdi!” Dedi Emily. Güzel bir kırmızı kızağa işaret etti. “Geleceğini biliyordum! Bunu biliyordum! ”Emily yeni kızağı etrafında dans ederken bir yandan ağlıyordu.

Bu kesinlikle, şimdiye kadar sahip olduğumuz en iyi Noel günlerinden biriydi! Ve Emily özel kızağına binmekten hoşlanıyordu!

Bu masal da ilginizi çekebilir.

Binbirgece MasallarıAndersan MasallarıAnadolu Masalları


Benzer İçerikler

İnanmayan Ölçsün
İnanmayan Ölçsün Hikayesi
kurbaga-ile-okuz
Öküz Olmak İsteyen Kurbağa Hikayesi
Serçe ve Kartal Hikayesi
Serçe ve Kartal Hikayesi
Çürük Diş Masalı
Çürük Diş Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.