1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuHikaye OkuHikayelerMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi MasallarUzun Hikayeler

Caillou Hikayesi

Telefon Görüşmesi
Telefon Görüşmesi

Bitmeyen Telefon Konuşması Masalı

Caillou “Anne, anne!” diye kolunu çekiştirerek annesini çağırdı. Ama annesi cevap vermiyordu. Telefonda biriyle görüşüyordu. Caillou’ya döndü ve “Şu anda meşgulüm Caillou, telefonla görüşüyorum. Lütfen bana bir dakika verir misin?” dedi.

Caillou üzgündü. Annesine söyleyeceği çok önemli bir şey vardı. Annesi telefonu kapattı ve “Affedersin Caillou bana söylemek istediğin şey nedir?” dedi. Caillou yüksek sesle “Rosie! Kitabın yaprağını yırttı.” dedi. Telefon tekrar çaldı ve annesi telefona uzandı. Caillou biraz daha beklemesi gerektiğini biliyordu.

Caillou odasına gitti. “Buldum, anneme bir resim çizeceğim. Onun için bir resim çizmemden çok hoşlanır.” diye düşündü. Resmi bitirdiğinde, annesine göstermek için heyecanla mutfağa doğru gitti.

Caillou, “Anneciğim bak senin için ne çizdim!” diye seslendi. Annesi hala telefondaydı. Telefonu kapattıktan sonra “Görebilir miyim?” dedi. Ama telefon tekrar çaldı.

İlgili Makaleler

“Üzgünüm Caillou!” dedi annesi. “Sabahtan beri beklediğini biliyorum ama bu son telefon.” Caillou annesinin kendisiyle ilgilenmekten hoşlanmadığını düşündü. Arkasını döndü ve gitti.

Caillou odasına gitti ve etrafa bakındı. “Telefonumla annemi arayacağım.” dedi. Numaraları çevirir çevirmez gerçekten telefon çaldı. “Heey!” dedi Caillou şaşırarak.

Caillou mutfağa koştu. “Anne! Bu bendim.” dedi annesinin elindeki telefona bakarak. Annesi gülümsedi ve “Hayır Caillou o …” derken telefon tekrar çaldı. Annesi “Caillou, neden benim için telefona sen bakmıyorsun” dedi.

Caillou telefona cevap vereceği için sevindi. Kendini büyümüş gibi hissetti. “Alo!” dedi. “Büyükanne!.. Sen misin? Tamam…Anne! Büyükannem bizi evine çağırıyor. Gidelim mi?” diye sordu Caillou. “Tabi ki” diye cevapladı annesi. “Büyükannene birazdan orada olacağımızı söyle.”

“Caillou, bu yavru köpeği hatırlıyor musun?” diye sordu büyükannesi, onlar içeri girerken. “Evet hatırladım,” dedi Caillou ve onu okşamak için yere oturdu. “Onunla oynayabilirsin, bundan hoşlanacaktır.” dedi büyükannesi. Caillou ve Rosie küçük köpekle oynuyorlardı. Köpekçik ayakları havada sırtının üzerinde yuvarlanıyordu.

Birden telefon çaldı ve küçük köpek havlayarak zıpladı. Büyükannenin yanına koştu ve eteğini çekiştirmeye başladı. Caillou ve Rosie şaşırmışlardı. Büyükanne telefonu kapatınca köpek eteğini bıraktı. Caillou ve Rosie gülmeye başladılar. “Buna inanabiliyor musunuz? Ne zaman telefonda konuşsam hep bunu yapıyor.” dedi büyükanne.

“Neden?” diye sordu Caillou. “Belki de onu tamamen unutacağımı zannediyordur.” diye cevapladı büyükannesi. Caillou’ya gülümseyerek “Tıpkı tanıdığım bir çocuğa benziyor.” dedi annesi.

Caillou Kurt Masalı

Telefon Görüşmesi
Telefon Görüşmesi

Caillou Kurt Gördüğünü Sanması Masalı

Caillou, babasının çatı katından indiğini gördü. Caillou, çok meraklı bir çocuktu  ve hiç orayı görmemişti. Caillou, çatı katına çıkmaya karar verdi.

Caillou merdivenlerden çıktı. Çatı katı çok karanlık ve sessizdi. Caillou korkmuştu. Bir kurt gölgesi gördüğünü sanmıştı.

Caillou alt kata indi. Nefes nefese kalmıştı ve kalbi küt küt atıyordu. ”Baba, çatı katında kurt var!” diye bağırdı. Babası şaşırmıştı:

”Kurt mu? Emin misin, Caillou? Ben çatı katında hiç kurt görmedim. Ne gördüğünü anlatır mısın?” Caillou; ” Büyük dişli ve büyük kulaklı bir kurt gördüm!”dedi.

Babası; ” Caillou, gördüğün kurt çok büyük olmalı.” dedi. Caillou; ” Gözleri ateş gibi kıpkırmızıydı.” diye devam etti. Babası dikkatle dinliyordu.

”Çok korkmuş olmalısın, Caillou. Neler olduğunu bana tekrar anlatır mısın?”

Caillou, gördüğü kurt hakkında konuşmak istiyordu. Babasına kurdun ne yaptığını anlattı: “Kurt, etrafta sinsince dolaşıyor ve hırlıyordu.” dedi ve Caillou kurdun sesini taklit etti. Parmak uçlarında gezinerek öfkeyle hırladı.

Caillou, babasına anlatınca korkusu geçmişti: “Kurdun uzun tüyleri vardı ve kötü kokuyordu. O çok sinsi görünüyordu. Onu yakalayıp camdan atmalıydım!”

Babası, Caillou’nun elinden tuttu. Ve; “Benimle gel, Caillou. O kurdu bulmalıyız. Haydi birlikte çatı katına gidelim.” dedi. Caillou endişeliydi. Babasının elini sıkıca tuttu. Birlikte merdivenleri çıktılar.

Caillou ve babası, etrafa bakmaya başladılar. Babası; “Hayır, kurt burada değil.”dedi. “Bakalım; burada da yok!” Caillou ve babası, çatı katının her yerini aradılar. Ama hiçbir yerde kurdun izine rastladılar.

Babası; “Evet, Caillou. Kurt nerede?” diye sordu. Caillou; “Onu göremedim.” diye cevap verdi. Babası; “Sen çok korkmuştun Caillou. Belki de bir kurt gördüğünü sandın.” diye açıkladı.

Çocuk Masalları KısaÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Hikayeleri

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
5 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!