Dini Hikayeler - İslami Hikayeler

Çobanın Dillere Destan Takvası Ve Kulluk Şuuru

Çobanın Dillere Destan Takvası Ve Kulluk Şuuru
Çobanın Dillere Destan Takvası Ve Kulluk Şuuru

Çobanın Dillere Destan Takvası Ve Kulluk Şuuru Hikayesi Oku

Abdullah İbni Ömer arkadaşlarıyla birlikte Medine civarında bir yere

çıkmıştı. Onun için bir sofra kurdular. Bu sırada yanlarına bir koyun çobanı uğradı  ve selam verdi. Abdullah İbni Ömer, gel ey çoban, sofraya buyur.

Çoban ben oruçluyum cevabını verdi. Abdullah İbni Ömer bu şiddetli sıcakta oruç mu tutuyorsun, bir de bu halde koyun güdüyorsun dedi. Daha sonra çobanın kalbi seviyesini anlamak için şu sürüden bize koyun satsa.

Parasını sana ödesek, etinden de iftar yapacağın kadarını da sana versek olmaz mı teklifinde bulundu. Çoban sürü benim değil bu koyun efendimindir cevabını verdi.

Abdullah İbni Ömer yine çobanı denemek için kayboldu dersin, efendin nerden bilecek ki diyince çoban ondan yüzünü çevirdi ve parmağını semaya kaldırarak, Allah nerede dedi.

İlgili Makaleler

Abdullah ibni Ömer çobanın bu takva ve ihsan şuurundan çok duygulandı. Bu düşünceler içinde bir müddet kendi kendine. Çoban dedi ki Allah nerede deyip durdu.

Medine’ye vardığında da ilk iş olarak çobanın efendisine bir elçi gönderip, sürüyü ve çobanı satın aldı.

Çobanı azat ettikten sonra sürüyü de ona bağışladı

Anadolu MasallarıHayvan HikayeleriResimli Hikaye

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu