Dans Edemeyen Prenses Hikayesi

Dans Edemeyen Prenses

Abone Ol google news

Dans edemeyen prenses, Bir zamanlar herkesin büyük bir hayranlıkla izlediği güzeller güzeli olan bir prenses yaşarmış. Her ne kadar dans etmeyi çok sevse bile bir türlü dans etmeyi başaramazmış. Bu yüzde de büyük bir istek ile katılmış olduğu her balodan çok mutsuz bir şekilde ayrılırmış.

Balo ya da nerede bir etkinlik olsa ilk katılan olup bu sefer kesin dans edeceğim dese bile dans edemeden saraya geri dönermiş.

Günler hep hayatında bu şekilde devam ederken artık çok üzgün bir hale gelmiş ve ne yapacağını bilemez olmuş.

Dans Edemeyen Prenses
Dans Edemeyen Prenses

 

Annesi tarafından bir gün balo düzenlenmiş buraya komşu kral, kraliçe, prens ve prensesler herkes gelecekmiş. Dans edememekten korktuğu için o gün kimseye haber vermeden direk saraydan ayrıldı.

Ormana kadar ilerleyen prenses çok üzgün bir şekilde ağacın altında oturup ağlarken uzun sakallı bir cüce yanına gelerek ağlama, ben senin sesini duyarak geldim dedi.

Prenses o an göz yaşlarını silse bile yeniden ağlamaya devam etti. Cüce de prensese kıyamadı ve ona elini uzatarak davet etti ve prenses de cüce ile beraber gitti.

Her şeyin düzeleceğine ikna eden cüce sorunun ne olduğunu sordu. Olayı prenses anlatınca cücenin aklına dano geldi.

Dana çok güzel dans ettiği için hemen öğretebilirdi. Yanına gittiler ve kahvaltı ettikten sonra dano direk dans etmeyi öğretmeye başladı. Hava kararmadan kendisine yardım eden cüce ile danoya teşekkür ederek saraya doğru yol aldı.

O kadar güzel dans ediyor ki prensesi gören herkes gözlerine inanamadı. Herkes ilk defa dans ederken görmüştü ve adeta gören herkesi kendisine hayran bıraktı. İstediği gibi dans edebilmenin verdiği mutluluk ile de prenses artık her baloda sonsuz dans edebilen birisi haline geldi.

Dans Edemeyen Prenses Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Dans Edemeyen Prenses masalı konusu dans etmek için can atan prenses her ne kadar denemeler yapsa bile bir türlü başarılı olamıyordu. Fakat bir gün ağlarken cüce ile karşılaştı ve cücenin en yakın arkadaşı dano ona çok güzel dans etmeyi öğretti. Prenses de artık o kadar güzel dans ediyordu ki resmen görenler gözlerine inanamadı ve prenses çok mutlu oldu.

Dans Edemeyen Prenses Masalının Ana Fikri Nedir?

Dans Edemeyen Prenses masalı ana fikri bir şeyi ne kadar çok istersen er ya da geç üzerine gittiğin zaman o konuda çok başarılı olabilirsin. Pes etmeden devam etmek gerekir.

Dans Edemeyen Prenses Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Dans Edemeyen Prenses masalından çıkarılabilecek dersler arasında ilk sırada bir insan bir şeyi ne kadar çok isterse o konuda o kadar mutlu olabilir. Bu yüzden de pes etmemek gerekir.


Benzer İçerikler

Karıncalar İle Çekirge Hikayesi
Karıncalar İle Çekirge Hikâyesi
En Güzel Günler
En Güzel Günler Hikayesi
Rüzgâroğlu Masalı
Rüzgâroğlu Hikayesi
Otobüs Tostos Masalı
Otobüs Tostos Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.