Elsa ve Anna Hikayesi

Elsa ve Anna Masalı

Abone Ol google news

Elsa ve Anna masalı, Çok uzak diyarlarda buz krallığı varmış. Yani bu krallıkta Elsa ve Anna isminde iki genç prenses yaşamaktaymış. Bu iki kız kardeş çok iyi anlaşır çok da eğlenirlermiş. Birbirleriyle oynamaktan mutlu olan bu iki kardeş yıllar geçtikçe büyümüş ve güzelleşmişler.

Ancak Elsa ve Anna kendilerinde meydana gelen bazı değişimlerin de farkına varmaya başlamışlar. Anne ve babalarından yaşadıklarını saklayarak onları korkutmak istemeyen bu iki kardeş aynı zamanda birbirlerinden de yaşadıkları durumları saklamaya başlamışlar.

Aralarında sırlar olmaya başladıkça iki kardeş birbirlerinden uzaklaşmış ve aynı saray içerisinde hiç görüşmez hale gelmişler. Elsa dokunduğu her yeri buz kütlesine çevirerek dondurduğunu fark ettiğinde oldukça korkmuş. Ancak bu durumu ne ailesine ne de küçük kız kardeşine anlatamamış. Ondan korkacaklarını ve onu istemeyecekleri düşünen Elsa bu sırrı ailesinden gizlemeye karar vermiş.

Ancak tam bu sırada kız kardeşi Anna’da da bazı değişiklikler görülmeye başlamış ve o da dokunduğu her şeyden alev çıkmasına neden olmaktaymış. O da tıpkı ablası gibi ailesinin kendisinden korkacağı düşündüğü için kimseye hiçbir şey anlatmama kararı almış.

Ancak bir gün kraliyete hiç beklenmedik bir olay meydana gelmiş ve nereden geldiklerini bilmedikleri askerler hem kraliyetlerini hem de saraylarını işgal etmişler. Panikle anne ve babasının yanına koşan Elsa ve Anna ailelerine ne olduğunu sormuşlar.

Kızların babası oldukça panik olmuş bir ses tonuyla kızlarına “nereden geldiğini bilmediğimiz birçok asker hem kraliyetimizi hem de sayımızı işgal etmeye çalışıyorlar” demiş. Kızlar babalarından duydukları bu cümleden sonra oldukça tedirgin olsalar da artık büyüdükleri için ailelerine yardım edebileceklerini düşünmüşler.

İki kız kardeş yalnız kalacakları sessiz bir yere giderek birbirlerine sırlarını açmaya karar vermişler. İlk olarak Elsa kız kardeşine bu gücünü göstererek ondan gücünün gizlediği için özür dilemiş. Ancak Anna’da aynı durumu yaşadığından içi rahatlayarak kız kardeşine gücünü göstermiş.

Bu iki kız kardeş hemen bir plan yaparak hem saraylarını hem de kraliyetlerini kurtarmaya karar vermişler. Koşarak dışarıya fırlayan iki kardeş anne ve babalarının seslerin işlerine aldırmadan planlarını uygulamaya başlamışlar.

İlk önce Anna askerliğinin bulunduğu yeri ateşe vermiş ve daha sonra Elsa tüm ateşi söndürecek buz kütlesini askerlerin üstüne doğru göndererek onları dondurmuş. Olanları gören diğer askerler ise panikle kaçmaya başlamış ve hızla saraydan uzaklaşarak kraliyeti terk etmişler.

Olanları şaşkınlıkla izleyen kral ve kraliçe ise kızlarının yanına gelerek neden bu güçlerini daha önce kendilerini anlatamadıklarını sormuşlar. Kız kardeşler ise birbirlerinden habersiz çekinerek aynı anda “benden korkmanızdan ve beni dışlamanın kızdan korktum” demişler.

Anne ve babası kızlarına gülümseyerek onlara kocaman sarılmış ve hem kraliyetlerini hem de saraylarını kurtardıkları için ikisine de ayrı ayrı teşekkür etmişler.

Daha sonra anne ve babası kız kardeşleri tüm olan biteni anlatarak aslında babalarının ateş kraliyetinde büyüdüğünü kendisinin ise bu kraliyetin tek varisi olduğunu anlatarak kendi güçlerini kızlarına göstermişler.

Gördükleri ve duydukları karşısında şaşıran kız kardeşler ise şaşkınlıkları geçtiğinde anne ve babalarına kocaman sarılmışlar. Elsa annesinin gücünü Anna ise babasının gücünü almış.

 

Elsa ve Anna Masalı
Elsa ve Anna Masalı

Elsa ve Anna Masalının Konusu Nedir?

Masal oku, Elsa ve Anna masalının konusu 2 kız kardeşin sahip oldukları güçler karşısında bu gerçekleri anne ve babasından sarayları tehlikeye girene kadar saklamaları ve daha sonra saraylarını kurtarmak için güçlerini birbirlerine ve ailesine anlatmalarıdır.

Elsa ve Anna Masalının Ana Fikri Nedir?

Elsa ve Anna masalının ana fikri ise güçleri karşısında ne yapacağını bilemeyecek ailesinin kendilerini dışlanmasından korktukları için bu güçleri saklamalarıdır.

Elsa ve Anna Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Elsa ve Anna masalından çıkarılabilecek dersler ise ne olursa olsun ve başımıza ne gelirse gelsin bunları anne ve babamızdan ya da kardeşlerimizden saklamamamızdır.


Benzer İçerikler

Çekirge Ve Karınca Hikayesi
Çekirge Ve Karınca Hikayesi
Kibirli-Gul Masali-min
Kibirli Gül Hikayesi
Biz Komşuyuz
Biz Komşuyuz Hikayesi
Vampir Hikayesi
Vampir Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.