Gezgin Uzaylı Hikayesi

Gezgin Uzaylı Masalı

Abone Ol google news

Gezgin uzaylı masalı uzaya yıldızlara dünyaya çok hevesli olan Akın’ın hikayesidir. Akın çok meraklı olan çocuklardan bir tanesidir. Devamlı olarak dünya uzay ve gezegenler ile alakalı olarak kendini geliştirmeye çalışan bir çocuktu. Bu durumda devamlı araştırma yapar ve bilimsel makaleler okurmuş. Uzay hayat olduğunu ve orada da yaşayan kişiler olduğun u düşünürmüş. Ama bunu nasıl kanıtlayacak ve nasıl uzaya gidecekmiş. Devamlı olarak bunları düşünür düşündükçe de üzülür ve yıpranırmış

Her gece çatı katında yatağına uzanır uzayı ve yıldızları düşünürmüş. Dua edermiş bir gün o da gezegenlere ve uzaya çıkabilsin diye… Akın’ın ailesi onun özel yeteneği bilirmiş. Ama ellerinden ne gelir ki maksimum yapılacak olan şey onu meslek olarak uzay ve astronomi bilimlerine yönlendirmek olduğuymuş. Ama bu durum akın için daha bir hayal ve uzak bir hayalmiş. O bir an önce uzaya çıkmak istiyor uzaylılar ile tanışmak istiyormuş.

Bir gün Akın yine odasına çıkmış ve gökyüzünü seyre dalmış. Gökyüzünde parlak ve yuvarlak olan bir cismin ona doğru geldiğini görmüş. Hayır ya yanılıyor olmalıymış bu büyük ihtimalle kayan bir yıldız olmalı diye düşünüyormuş. Ama yaklaştıkça hayır bu olmaz bu bir yıldız değil artık bundan eminmiş. Hem Akın korkuyor hem de o kadar heyecanlanıyormuş ki… Eli ayağı titremiş birbirine karışmış. Bu bir UFO ve evinin çatısına inmiş. Akın hemen üzerinde kapüşonlusunu alarak çatıya çıkmış.

Yuvarlak bir makine bu uçak gibi ama uçak olmadığı da belliymiş. Bu uzaylıları taşıyan bir UFO aracı olduğuna artık eminmiş. UFO’nun kapısı açılmış ve içerinden uzaylılar çıkmaya başlamış. Bu bir uzay ailesi imiş. Anne baba ve çocuktan oluşan bir uzaylı ailesi… İnanamamış hatta o kadar inanamamış ki kendisine küçük bir tokat bile atmış. Akın hem korkmuş hem de büyülenmiş gibi onlara bakıyormuş. Sonunda bu sessizlik bir son bulmalıymış

Uzaylı baba araçlarında yakıt kalmadığını ve çocuklarının çok hasta olduğunu söylemiş. Akın’dan onlara yardım etmesini istemiş. Bunun üzerine Akın ilk şoku atlattıktan sonra hemen depoya inmiş ve babasının bir bidona koyduğu yakıtı çatı katına çıkarmış. Uzaylı çocuk içinde annesinin kendi ateşi çıktığında verdiği ilaçları vermiş. Çocuk hemen gözünü açmış. Ailesi bu duruma çok sevinmiş.

Akın çok iyi bir çocukmuş. Onlara çok yardım etmiş. Bunun üzerine akına bir uzay turu yaptırmaya karar vermişler. Akın gezgin bir uzaylı gibi uzayı gezmiş ve hayallerini yaşamış. Sonrasında Akın tekrardan evine dönmüş ve çok mutluymuş.

 

Gezgin Uzaylı Masalı
Gezgin Uzaylı Masalı

Gezgin Uzaylı Masalının Konusu Nedir?

Akın’ın macerasıdır.

Gezgin Uzaylı Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, İnsanların her zaman hayallerine kavuşma ihtimali vardır.

Gezgin Uzaylı Masalından Çıkarılabilecek Olan Dersler Nelerdir?

Yardımsever olmak ve kişinin kendine inanması çok önemlidir.


Benzer İçerikler

Yardımsever Tavuk Masalı
Yardımsever Tavuk Hikayesi
Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Bülbül İle İmparator Masalı
Bülbül İle İmparator Hikayesi
Farklı Dünyalar Hikayesi
Farklı Dünyalar Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.