Hızlı Ambulans Hikayesi

Hızlı Ambulans Masalı

Abone Ol google news

Hızlı ambulans masalı, Bir varmış bir yokmuş ülkelerin birinde hızlı bir ambülans varmış. Bu ambulans her hastaya çok hızlı gidermiş. Bu sayede şehirde kimin başı sıkışsa ambulans hemen yetişirmiş. Ancak ambulans çok hızlı gittiğinden kendisi de sürekli tehlikedeymiş.

Bir gün yine çok sevdiği bir arkadaşı bisikletten düştüğü için çok hızlı bir şekilde arkadaşının yanına gitmiş. Bu sırada arkadaşı “lütfen biraz hızlı git arkadaşım çok canım yanıyor” deyince hızlı ambulans daha da hızlı bir şekilde gitmeye başlamış. Ancak hastaneye giderken birden yolda bulunan taşı görmeyen hızlı ambulans çok hızlı gittiği için kaza yapmış ve her yeri hasar görmüş.

Kazadan sonra ambulansın uzun bir süre bakım görmesi gerekmekteymiş. Tüm parçaları yenilenmesi gerektiğinden tamir süresi de oldukça uzun sürecekmiş. Ancak hızlı ambulans bu duruma çok üzgünmüş. Ya bu sırada birinin canı yanarsa ve oraya gidemezse diye hüzünlenip dururmuş.

Bu durumu duyan dostları ise hızlı ambulans için çok üzülmüşler ve ne yapabiliriz diye düşünmeye başlamışlar. Bu sırada hızlı ambulansın yakın arkadaşının aklına bir fikir gelmiş ve bunu diğer insanlara da anlatmış.

Daha sonra ise hızlı ambulansın tamir edildiği dükkâna bugüne kadar yardım ettiği tüm insanlar gelmiş. Herkes ambulans için çok üzgünmüş. İçlerinden kazayı yaparken yanında olan arkadaşı “biz hepimiz sana yardıma geldik” demiş. Bunu duyan ambulans hem çok şaşırmış hem de çok sevinmiş.

“Bana nasıl yardım edeceksiniz ki?” diye sormuş. Bu sırada arkadaşı “hepimiz senin bir an önce tamir edilmen için yardımcı olacağız. Sen bizim her zaman yardımımıza koştun. Bizde senin yardımına geldik. Hem bu durum için kendimi suçluyorum. En son benimleyken kaza yaptın” demiş. Bunu duyan ambulans ise sevincinden dans etmek istemiş ancak her yeri ağrıyormuş.

Hep birlikte herkes bir işin ucundan tutarak ambulansın bir an önce iyi olması için çalışmışlar. Birkaç günlük bir koşturmadan sonra hızlı ambulans eskisinden daha iyi hale gelmiş. Hızlı ambulans tüm dostlarına binlerce kez teşekkür etmiş. Duygulandığından ağlamaya başlayan ambulansa hepsi birlikte sarılarak onu çok sevdiklerini söylemişler.

 

Hızlı Ambulans Masalı
Hızlı Ambulans Masalı

Hızlı Ambulans Masalının Konusu Nedir?

Hızlı Ambulans Masalının konusu kimin başına bir şey gelse herkesten önce oraya giden ambulansın yine böyle bir durumda kaza yapmasını ve bu kez de arkadaşlarının onun yardımına koşmasını anlatmaktadır.

Hızlı Ambulans Masalının Ana Fikri Nedir?

Hızlı Ambulans Masalının ana fikri hızlı ambulansın yardım sever olması ve insanlara yardım etmesinin ardından bu insanlarında kendisi zor durumda olduğunda yardım etmesidir.

Hızlı Ambulans Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Hızlı Ambulans Masalından çıkartılabilecek dersler içerisinde en önemlisi yardımsever biri olup ihtiyacı olan kişilere yardım edersek bir gün bizim yardıma ihtiyacımız olduğunda bize de yardım edecek insanların mutlaka bulunacağıdır.

Siz de masal oku sayfasında yer alan diğer masallar ile çocuğunuzun gelişime destek olabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Sihirli Çan
Sihirli Çan Hikayesi
Kayıkçı Keloğlan Masalı
Kayıkçı Keloğlan Hikayesi
Tavşan İle Kirpi
Tavşan İle Kirpi Hikayesi
Niloya Masalı
Muhteşem Küçük Kraliçe Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.