10 Yaş Hikayeleri3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi MasallarUzun Hikayeler

Kartal İle Baykuş

Kartal ile Baykuş
Kartal ile Baykuş

Kartal İle Baykuş Hikayesi

Uzun yıllar Kartal ile baykuşlar savaş yapmışlar fakat savaştan kârlı çıkan olmamış. Sonunda savaşı bırakıp barış yapmışlar. Biri baykuş, diğeri kartal andı içmiş; artık birbirlerinin yavrularını yemeyeceklermiş. Baykuş:
-Benim yavrularımı tanır mısın, diye sormuş.

Kartal:
-Hayır, tanımam, demiş. Kartalın bu sözü baykuşu tasalandırmış.
-Öyle ise yavrularımın hayatından endişe ederim. Yaşarlarsa da buna rastlantı derim. Sen kralsın, dilediğini yaparsın. Krallar kimseyi dinlemez, onlar için herkes aynıdır. Yavrularımla karşılaşırsan eğer, onların hayatlarının sonu gelmiştir, demiş. Kartal:
-önce yavrularını bana iyice anlat, tanıt. Ya da onları bana göster. Hayatım boyunca onlara dokunmam, demiş. Baykuş:
-Yavrularım ufak tefektir. Güzeldir, şirindir, arkadaşlarının en yakışıklısıdır. Onlar, benim gözümde çok değerlidir. Herkese yavrusu Anka görünür. Ama sakın unutma, bunu aklında iyi tut. Seninle benim arama kötülük ve ölüm girmesin, demiş. Bir zaman sonra baykuşun yavruları olmuş. Kartal, bir akşamüstü yiyecek bulmaya çıkmış. Rastlantı sonucu büyük bir kayanın köşesinde ya da yıkık bir çamın deliğinde çirkin mi çirkin bir sürü kuş yavrusu olduğunu görmüş. Hepsi de pis suratlı, biçimsiz ve kötü sesliymiş.

Kartal:
 -Bu yavrular arkadaşımın olamaz. Hepsini mideme indireyim, demiş. Kartal az yemekle doymadığından yavruların hepsini midesine indirmiş. Yuvada hiç yavru kalmamış. Baykuş, yuvaya dönünce bir de ne görsün? Geride sadece sevgili yavrularının ayakları kalmış. üzüntü ve acıyla dualar etmiş. Yuvasını yıkan hırsızın cezasının verilmesini dilemiş.Biri ona demiş ki:
-Suçu sen kendinde ara. Daha doğrusu herkese kendi benzeri, diğerlerinden güzel ve sevimli gelir. Yavrularını kartala sen de böyle tanıttın. Ama yavruların, hiç anlattıklarına benzemiyordu.

Hikaye Oku5 Yaş MasallarıEn Güzel Masallar

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

İlgili Makaleler

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!