1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaEn İlginç Hayvan HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Kedi, Küçük Tavşan ve Gelincik

Kedi, Küçük Tavşan ve Gelincik Masalı
Kedi, Küçük Tavşan ve Gelincik Masalı

Hakem Kedi Masalı

Gelincik, olanca kurnazlığı ile tavşanın yuvasına el koymuş. Gelinciğin yuvaya geldiği sabah saatlerinde, tavşan çoktan evinden çıkıp avlanmak amacıyla yola koyulmuş.

Gelincik bunu fırsat bilerek aceleyle eşyalarını tavşanın evine taşımış. Tavşan kekik kokuları içinde dolaşıp, güneşin doğuşunu izlemiş.

Taze otlardan yemiş.. Akşam olup toprak altındaki yuvasına döndüğünde, bir de ne görsün! Yuvasına bir gelincik yerleşmiş.

Tavşanla gelincik çıkmışlar uzun saçlı, yağlanmış bilgiç bir kedinin yanına. Kedi onları görünce:

Kedi, Küçük Tavşan ve Gelincik
Kedi, Küçük Tavşan ve Gelincik

-Yanaşın evlatlarım, demiş. İhtiyarladım, sesiniz kulaklarıma dek gelmiyor artık..

İlgili Makaleler

Gelincik ile tavşan hiç kuşkulanmamışlar. Ermiş kediye yaklaşmışlar. Kedi iki pençe darbesiyle yakalamış gelincik ile tavşanı ve onları yutarak anlaşmalarına gerek bırakmamış.

Hakem özenle seçilmezse ve hak nedir bilinmezse sonu böyle olur işte!

La Fontaine MasallarıKısa Masallar3 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
2 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!