2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Masalları KısaDeğişik MasallarEğitici MasallarEn Güzel MasallarKlasik MasallarMasallarTürkçe MasallarUyku MasallarıUyku Öncesi Masallar

Kırmızı Pabuçlu Kız

Kırmızı pabuçlu kız, Geçmiş zamanlardan bir gün Begüm isminde güzel mi güzel al yanaklı ve kırmızı pabuçları olan bir kız çocuğu varmış. Ne zaman dışarı çıksa kırmızı ayakkabılarını gidermiş. Gezmekten ve çevresindekilere ayakkabılarını göstermekten büyük bir keyif alırmış.

Bir gün yine yeni aldığı kırmızı ayakkabılarını giymiş ve neşe ile sokaklarda gezmeye başlamış. Bir süre dolaşmasının ardından eğlenmek için arkadaşları ile parka gitmiş. Parka yaklaştığı an tüm arkadaşlarının el ele tutuştuklarını ve şarkı söyleyerek eğlendiklerine de şahit olmuş.

Anında koşar olan adımlar ile onlara doğru girmiş ve arkadaşlarına yeni ayakkabısını ne kadar güzel demi diye göstermiş. Arkadaşları da bayılmış ve nereden aldın diye sormuşlar.

O an Esma isminde fakir bir arkadaşı da arkadaşlarının yanından uzaklaşarak yırtık olan ayakkabını kimse görmesin diye uzaklaşmış. Herkes Begüm ve ayakkabıları ile ilgilenirken Esma gözü yaşlı evine dönmüş.

Fakat Begüm Esma’nın olmadığını fark edince o da burada değil miydi diye sormuş. Arkadaşları senin ayakkabılarını görene kadar buradaydı ama şimdi nerede biz de görmedik demiş. Begüm arkadaşları ile ayakkabılarını konuşmaya devam etmiş.

İlgili Makaleler

Sema acaba ayakkabıları yırtık olduğu için üzgün olmasın diye sorunca herkes onun ayakkabıları yırtık mıydı deyince sema da evet demiş. Begüm iyi de bu benim suçum değil, üzülmeseydi diye sert çıkmış.

Cansu hariç herkes Begüm sözleri karşısında sinirlenmiş ve evlerine gitmişler. Begüm de olanları annesine anlatınca annesi de yaptığı hareketin hoş olmadığını, Esma için de bir çift ayakkabı alabileceklerini söylemiş ve hemen almışlar.

Begüm arkadaşının evine giderek ona hediye paketini vermiş ve Esma o kadar sevinmiş ki çok teşekkür ederek evine davet etmiş. Begüm o an arkadaşının gönlünü alma sevincini yaşamış ve arkadaşı ile bir süre oynadıktan sonra evine gelmiş.

Artık ne zaman yeni ayakkabı alsa bir daha kimseye göstermemiş.

Kırmızı Pabuçlu Kız
Kırmızı Pabuçlu Kız

Kırmızı Pabuçlu Kız Masalının Konusu Nedir?

Kırmızı Pabuçlu Kız masalı konusu fakir olan insanlar da hayatımızda vardır. Begüm aldığı bir ayakkabının heyecanı ile Esma’nın kalbini kırar. Arkadaşlarının verdiği tepki üzerine Begüm ve annesi Esma için de bir ayakkabı alarak onun gönlünü alırlar. Artık Begüm de bu konuda daha hassas olma kararı verir.

Kırmızı Pabuçlu Kız Masalının Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Kırmızı Pabuçlu Kız masalı ana fikri bizim sahip olduğumuz şeyler bazen bazılarının hayali olabilir. Bu yüzden güzel şeyler ile karşımızda olan kişilerin gönlünü kırmamaya özen göstermemiz gerekir.

Kırmızı Pabuçlu Kız Masalından Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Kırmızı Pabuçlu Kız masalından çıkarılabilecek dersler bazen kötü niyetle yapılmayan şeyler insanların kalbini kırabilir. En ufak gösterişten uzak olmak daha mutlu yaşamı bizlere sunar.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!