Komşu Olan Tilki İle Kartal Hikayesi

Komşu Olan Tilki İle Kartal Masalı

Abone Ol google news

Komşu olan tilki ile kartal masalı, Çok yalnız bir tilki ile ondan çok uzaklarda yaşayan ancak onun kadar yalnız bir kartal varmış. Bir gün tilki ve kartal evlerinden çok uzaklara giderek yeni insanlar tanımaya ve artık bu yalnızlıklarını bir son vermeye karar vermişler.

Tilki kendi evinde kartal da kendi evinde birbirlerinden habersiz hazırlanmaya başlamışlar. Tilki dağlar, ormanlar ve derelere aşarak Kaf Dağı ülkesine gelmiş. Bu sırada kartal da günlerce, haftalarca ve aylarca aralıksız uçmaya başlamış. Uçtuğu yollarda hiçbir canlıya rastlamayan kartal artık neredeyse umudunu yitirmeye başlarken ileride hareketlilik olan bir yer görmüş.

Hızla alçalarak buraya konan kartal bir şehre geldiğini anlamış. Etrafına bakınırken tek başına oturan bir tilki görmüş ve yanına doğru yaklaşmış. Bizim tilki sonunda birisinin kendisine doğru geldiğini görünce sevincinden ne yapacağını bilememiş.

Kartal tilkiye burasının neresi olduğunu sormuş. Tilki kartala “burası Kaf Dağı ülkesi kartal kardeş. Gerçi ben de yeni geldim ne nerededir bilmiyorum. O yüzden bir şey soracaksan bende de bir şey yok Haberin olsun” demiş.

Kartal tilkinin de kendisi gibi buraya yeni geldiğini öğrenince onunla tanışmaya karar vermiş. “ben de buraya yeni geldim” demiş.

Kartal ve tilki oturdukları yerde saatlerce konuşup tüm hayatlarını ve buraya nasıl gelmeye karar verdiklerini birbirlerine anlatmışlar. Birbirlerine o kadar benzediklerini fark edince çok daha yakın arkadaş olmaya karar vermişler.

Ancak ne kartal ne dediler ki yakın arkadaş olmanın ne olduğunu bilmemekteymiş. En sonunda şehirde yaşayan insanları izleyerek yakın arkadaşlığın nasıl olduğunu öğrenmeye karar vermişler.

Her gün tüm şehri gezen kartal ve tilki insanların birbirlerine gidip geldiklerine, bir arada yaşadıklarını ve çocukların bir arada oynadıklarını görünce en sonunda komşu olurlarsa yakın arkadaş olacaklarına karar vermişler.

Kendilerine kalabilecekleri güzel bir yer aramak için ormanın içerisine giden kartal ve tilki nerede kalabileceklerini araştırmaya başlamışlar. Ancak bu hiç de planladıkları kadar kolay bir iş değilmiş. Ne tilki ağaca tırmanabiliyor ne de kartal tilkinin kalabileceği inlere girebiliyormuş. Günlerce uğraşan kartal ve tilki en sonunda umutlarını kaybetmeye başlamışlar.

Ancak tilkinin aklına çok harika bir fikir gelmiş. “neden beni yuvana uçuyorsun? Böylece hem seninle komşu olabiliriz hem de aynı yerde yaşayabiliriz” demiş. Bu fikir kartalın da aklına yattığından her gün arkadaşı tilkiyi ağacın üstüne çıkartıp daha sonra geri indirirmiş. Uzun bir süre böyle yaşayan kartal ve tilki bir gün dahi bu durumdan şikayet etmeyerek mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmişler.

Masal OkuKeloğlan Açıl Sofram AçılHikaye Oku


Benzer İçerikler

Fil Ailesi Masalı
Fil Ailesi Hikayesi
Başını Evde Unutmasın
Başını Evde Unutmasın Hikayesi
Atmaca İle Güvercinler
Atmaca İle Güvercinler Hikayesi
Yalancı Prenses Masalı
Yalancı Prenses Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.