1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri2 Yaş Masalları3 Yaş Masalları4 Yaş Masalları5 Yaş Masalları6 Yaş Hikayeleri7 Yaş Masalları8 Yaş Masalları9 Yaş MasallarıÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaÇocuk Masalları KısaHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerKısa MasallarMasallarOkul Öncesi HikayelerTürkçe MasallarUyku Öncesi Masallar

Köpek, Horoz ve Tilki

Köpek, Horoz ve Tilki
Köpek, Horoz ve Tilki

Köpek, Horoz ve Tilki Masalı Oku

Köpek ile horoz, birlikte yolculuğa çıkmış. Gece olunca horoz, bir ağacın en üst dalına tünemiş, köpek de ağacın altına kıvrılıp uyumuş. Sabah olunca, horoz ötmeye başlamış.

Onun sesini duyan tilki:

”Kahvaltım ayağıma geldi.” sevinmiş. Yanına gelip horoza seslenmiş:
”Sen ne kadar güzel bir kuşsun öyle. Haydi aşağı in de beraber şarkı söyleyelim.” demiş. ” Ağacın dibine gel, arkadaşım!” demiş horoz. Orada da yardımcım var, söyle de inmeme yardım etsin.” Tilki, ağacın dibine gelince köpek onu uzaklaştırmış.

La Fontaine MasallarıKısa Masallar3 Yaş Masalları

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Masal Oku

Türkiye'deki tüm öğrencilere ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına - Eğitime dair bilgiler ve çocuk masalları hakkında yararlı olacağımızı düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı düşünerek https://masaloku.com.tr sitesini yayına aldık.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. az önce sevgilime okudum o da dedi ki harika bir hikayeymiş o kadar çok etkilendi ki bir tane horoz aldık evimize

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu