Küçük Ayı Hikayesi

Küçük Ayı Hikayesi

Abone Ol google news

Küçük ayı hikayesi bir varmış bir yokmuş evvel saman içerisinde kalbur saman içerisinde mağarada kış uykusuna yatarak yaşam süren Kuki isminde bir kız varmış. Çok meraklı bir özelliğe sahip olan Kuki, her şeyi merak eden sevimli mi sevimli bir yanı varmış. Üstelik Kuki, zamanın pek çoğunu annesiyle birlikte kış uykusuna yatarak geçirirmiş.

Kuki, ormanda sürekli yeni yerler görme isteği içerisinde gezinip duruyormuş. Sürekli mağarada yaşam süren annesini uyandırarak baharın gelip gelmediğini soruyormuş. Annesi de yavrusunun sürekli aynı şeyleri sorup durması karşısında daha var diyerek cevap veriyormuş.

Kış mevsiminin gelip çatmasıyla çevredeki tüm yeşillikler ortadan kalkmaya başlamış.  Annesi kış mevsiminin gelmesiyle mağaradan çıkarken Kuki annesinin arkasından giderek takip etmiş. Annesi ile birlikte Kuki bir dere kenarına gelerek karınlarını doyurmaya başlamış.

Annesi karınlarını doyurmak için bir yandan balık avına çıkarken, Kuki annesi için birbirinden güzel papatyaları toplayarak ona armağan etmek istiyormuş. Annesi avlamış olduğu balığı Kuki’ye verirken, Kuki’nin balığın lezzetinden çok fazla keyif alarak mutlu olmasını sağlamıştı.

Annesi ile Kuki daha sonrasında çevreyi gezerken, anne ayı daha çok gezecek yerimiz var mı diye düşünmeye başlamış. Çok akıllı biri olan Kuki, annesinin sözünden hiçbir şekilde çıkmıyormuş. Üstelik en önemli özelliğinden biri hemen her şeyi çok hızlı şekilde öğrenmeye başlamasıymış. Günlerden bir gün Kuki’nin annesi artık yalnız başına dolaşmaya başlayabilirsin demiş. Kuki bunu duyduğu zaman çok sevinmiş. Çünkü annesinin böyle bir şey diyecek olduğunu asla beklemiyormuş. Kuki’ye annesi artık çok fazla güveniyordu.

Kuş mevsimi oluncaya kadar bahar ayında gönlünce eğlenmeye başlayan Kuki oldukça güzel zamanlar geçirmeye devam ediyormuş. Kışın ilk uykusuna yatmak için artık mağaraya gitme ihtiyacı duymaya başlamış. Baharın yeniden gelmesini merakla beklemeye başlamış. Böylelikle Kuki, mutlu mesut zamanlar geçirip yeni bir baharın gelmesini beklerken masalda buradan son bulmuş. Kuki’nin hayatını okuyan masal severler de masalı okurken keyif içerisinde olmuş.

Küçük Ayı Hikayesi
Küçük Ayı Hikayesi

Küçük Ayı Hikayesi Konusu Nedir?

Küçük Ayı Hikayesi konusu, Kuki ile annesinin beraber vakit geçirmelerini anlatan bir içeriğe sahip olduğunu söylemeliyiz. Kış uykusuna yatan Kuki, annesinin bahar ayında izin vermesiyle artık mağaradan dışarıya çıkarak özgürlüğün tadını çıkaracaktı.

Küçük Ayı Hikayesi Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Küçük ayı hikayesi ana fikri, Kuki’nin kış uykusuna yatmış olduğu mağaradan çıkarak baharı artık mağara dışından kutlayabilecek olmasıydı.

Küçük Ayı Hikayesi Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Küçük Ayı Hikayesi çıkartılabilecek dersler, sürekli aynı şeyler yapıldığı zaman bu durum bir süre sonra sıkıcı bir hal alabilir. Bu nedenle Kuki’nin hayatında olduğu gibi yeri geldiği zaman özgürlüğünde keyfini çıkarmaya başlamak oldukça önemli. Bu nedenle arada bahar sevincini özgürlükle taçlanmaya başlamak gerekebilir.


Benzer İçerikler

Yaşlı Kaplumbağa Masalı Oku
Yaşlı Kaplumbağa Hikayesi
Yedi Minik Kedi Masalı
Yedi Minik Kedi Hikayesi
Nasreddin Hoca Minare Nasıl Yapılır
Minare Nasıl Yapılır Hikayesi
Kar Beyazı ve Kırmızı Gül
Kar Beyazı ve Kırmızı Gül Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.