Küçük Kızın Hikayesi

Küçük Kızın Hikayesi

Abone Ol google news

Küçük kızın hikayesi masal sevenlerin severek okuyacağı bir içerikle karşımıza çıkmıştır. Hikayede baharın gelmesi ile birlikte çocuklar dışarıya çıkarak keyif içerisinde oyun oynamaya başlamışlar. Bahar onların da çok fazla mutlu olmasını sağlamıştır. Öyle ki çocukların kimisinin elinde uçurtma varken bir diğerinde de uçurtmalar yer alıyordu.

Bahar mevsiminin tüm keyfi de arkadaşlarıyla birlikte en güzel şekilde çıkarılmaya başlanıyordu. Oldukça keyifli zamanlar geçirilmeye devam edilirken bir yandan da yeni arkadaşlıkların kazanılmaya başlanması sevincin kat ve kat daha fazla şekilde artmaya başlamasına neden oluyordu.

 

Küçük Kızın Hikayesi
Küçük Kızın Hikayesi

Melisa, annesinden izin alarak hemen dışarıya çıkmıştır. Dışarıda oyun oynama halinde olanlara seslenerek hep birlikte oynayalım mı demiştir. Oyun oynadıkları sokakta işe kocaman bahçeli bir ev bulunuyormuş. Yaşıtları olan ve hiç oyun oynamayan Selen diye bir kızda onları karşıdan izliyormuş. Küçük kızın oldukça kıskanç bir huyu varmış. O kadar çok kıskanç bir yapıya sahipmiş ki tüm duyulan sesleri bile duymak istemiyormuş.

Bir ara çocukların oynamış olduğu top bahçeye geldiğinde hemen topu içeriye saklayarak sanki hiç top gelmemiş gibi davranıyormuş. Daha sonrasında topu tek başına kendi oynuyormuş. Bir gün yine aynı durum yaşandığında kapı çalmış. Gelenler dışarıda oyun oynayan çocuklar olurken topu almak istemiş. Selen’e topun onda mı olduğunu sordukları zaman hayır ben de top yok diyerek yalan söylemiş.

Yine bir gün top bahçeye kaçmış ve huyundan asla vazgeçmeyen Selen’in yine aynı bir davranışı olmuştu. Fakat bu sefer çocuklar topun nereye kaçmış olduğunu görmüşlerdir. Hemen eve doğru koşturup topu verir misin demişler.

 Bildiğimiz selen gelen çocuklara yine aynı cevabı verdiğinde topun bahçeye kaçmış olduğunu gördüklerini ve onunda kendileriyle oynayıp isteyip istemediklerini sormuşlar. Çocukların böyle bir davranışla kendisine gelmesi onu çok fazla kötü hissettirmeye neden olmuş. Yaptıklarından utanırken bir daha asla böyle bir şey yapmayacağına söz vermiş.

Küçük Kızın Hikayesi
Küçük Kızın Hikayesi

Küçük Kızın Hikayesi Konusu Nedir?

Küçük Kızın Hikayesi konusu Selen’in diğer çocuklarla oyun oynamadığı gibi bahçesine kaçan topları gizleyerek kendi oynamasını anlatıyor. Fakat sürekli olarak aynı durum yaşanmaya devam ederken günlerden bir gün dışarıda oynayan çocukların topun nereye kaçmış olduğunu fark etmesi ile işin rengi değişiyor.

Küçük Kızın Hikayesi Ana Fikri Nedir?

Küçük Kızın Hikayesi ana fikri, Selen’in tüm arkadaş grubundan sıyrılması ve kıskançlık beslemesinin ona bir yararı olmadığı gibi tam aksine daha da kötü davranışlar sergilemesine neden olmuştur.

Küçük Kızın Hikayesi Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal oku, Küçük Kızın Hikayesi çıkartılabilecek dersler, Selen’in yaptığı gibi insanlara kötülük ve kıskançlık beslersek hiçbir faydası olmaz. Başkaları iyilik düşünürken, daha sonrasından utanç duygusuna kapılmamak amacıyla kıskançlık duygusunun yok edilmesi gerekir. Yalan söylediğin zaman gün gelir o yalan çıkabilir..


Benzer İçerikler

Ağustos Böceği İle Arı
Ağustos Böceği İle Arı Hikayesi
Fareler Kurultayı
Fareler Kurultayı Hikayesi
Kusursuz Prens Masalı
Kusursuz Prens Hikayesi
Ayakkabıcı ve Küçük Adamlar
Ayakkabıcı ve Küçük Adamlar Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.