Küçük Meşe Palamudu Hikayesi

Küçük Meşe Palamudu Hikayesi

Abone Ol google news

Küçük meşe palamudu hikayesi bir varmış bir yokmuş baharın gelmesiyle ortamda yaşam süren canlıları sevinç kaplamasına neden olmuş. Kuşlar bile baharın gelmesiyle mutluluğunu daldan dala atlayarak kutluyormuş. Günler çabuk şekilde geçmeye devam ederken, tomurcuklar açarak çiçek olmaya başlamış. Ağaçlarda meyve vermeye başlamış. Ormanda her ne kadar pek çok farklı ağaç türleri olsa da ağaçlardan kendini somutlayan farklı bir meşe ağacı varmış. Orman içerisindeki çoğu canlı küçük meşe ağacıyla sürekli sohbet edermiş. Küçük meşe palamudu onlarla sohbet etmekten çok fazla keyif alıyor ve hatta zamanın nasıl geçmiş olduğunu bile anlamıyormuş.

Ormandaki tüm canlı ve meşe ağacı erken yatarken sabah erken şekilde kalkıyormuş. Sincap zamanın çoğunu Küçük Meşe palamudu ile birlikte geçirmeye devam ediyormuş. Baharın son bulması ve sonbaharın gelmesiyle tüm ağaçlar yapraklarını tek tek dökmeye başlamış. Bu duruma sincap ve kuşlar çok fazla üzülmüş. Herkes kendi kabuğuna doğru çekilmeye başlarken bahar geldiğinde tekrardan görüşürüz demiş.

Tekrardan bahar ayının gelmeye başlamasıyla özlem giderilmiş. Birbirlerine seni çok özledim demiş ve yeniden sohbet etmeye devam etmişler. Sincap, palamudun büyümesi için elinden her şeyi yapıyor ve onu düzenli bir şekilde suluyormuş. Aralarında çok güzel öbir arkadaşlık varmış ve her gün sohbet etmekten asla sıkılmıyormuş.

Meşe ormanda yaşayan tüm canlıları çok fazla seviyor ve hatta gölgesinde uyuklamalarını bile sağlıyormuş. Meşe ağacı, küçük meşe palamutlarının yetişmesini sağlamış. Küçük meşe palamutlarının büyümesi için yardımcı olurken, onlarla birlikte mutlu bir yaşam sürmeye devam etmiş.

Küçük Meşe Palamudu Hikayesi
Küçük Meşe Palamudu Hikayesi

Küçük Meşe Palamudu Hikayesi Konusu Nedir?

Küçük Meşe Palamudu Hikayesi konusu, meşe ağacının orman içerisinde yaşam süren canlılarla güzel bir arkadaşlık kurmasını anlatıyor. Öyle ki bahar ayı gelip çattığı zaman ormana sevinç gelirken, sürekli onlarla ilgilenip sohbet etmeyi çok seviyor.

Küçük Meşe Palamudu Hikayesi Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Küçük Meşe Palamudu Hikayesi ana fikri, aynı yaşam içerisinde yanınızda sevdiğiniz kişiler olması ve iyilik yapılması, karşılığında da aynı iyiliklerin görülmesine neden olur. Birlikte keyif aldığınız ve sohbet etmeye can atmış olduğunuz kişiler ile yaşam daha da güzel devam eder.

Küçük Meşe Palamudu Hikayesi Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Küçük Meşe Palamudu Hikayesi çıkartılabilecek dersler nelerdir diye inceleme altına aldığımız zaman hikaye bizlere ne ekersen onu biçersin diyor. Bu hayatta her ne yaparsak aynı şekilde karşılığını görecek olduğumuzu unutmayalım. Eğer sevdiğimiz bir kişiye fedakarlık yapıyor ve ince düşünüyorsak gün gelecek aynı yapılan davranışı da aramızda güzel bir bağ kurmuş olduğumuz kişiden görme şansına sahip olacağız. Hikayede zaten tüm bunun şüphesiz en güzel örneğini vermiş, orman içerisindeki yaşam süren canlıların birbirlerine karşı nasıl bir güzel davranışta bulunduğunu anlatmıştır.


Benzer İçerikler

Prenses Anastasia Masalı
Prenses Anastasia Hikayesi
İmtihan
İmtihan Hikayesi
Yaramaz Miyav Kedi Hikayesi
Yaramaz Miyav Kedi Hikayesi
Kısa Kulaklı Tavşancık Hikâyesi
Kısa Kulaklı Tavşancık Hikâyesi

Yorumlar

  1. Anonim says:

    Biraz fazla saçma değil mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.