1 Yaş Hikayeleri10 Yaş Hikayeleri6 Yaş HikayeleriÇocuk Hikayeleri | Çocuk Kitapları OkuÇocuk Hikayeleri KısaDers Verici HikayelerEn Etkileyici Başarı HikayeleriEn Güzel HikayelerGerçek ve İlginç HikayelerHalk HikayeleriHikaye OkuHikayelerKısa HikayelerMasal ve Hikaye DinleOkul Öncesi Hikayeler

Küçük Yeşil Sabun Hikâyesi

Küçük yeşil sabun hikayesi, Günlerden bir gün annesi, kızı Cansu’nun ellerinin her zaman temiz kalabilmesi ve bu sayede mikropların onu hasta edememesi için kızına küçük yeşil bir sabun almış. Kızı Cansu’ya her gün okuldan geldiğinde, yemek yemeden önce ve yemek yemeden sonra bu sabunla ellerini güzelce yıkayarak ellerindeki tüm mikropları ortadan kaldırarak tertemiz yapabileceğini söylemiş.

Cansu ilk başlarda bu küçük yeşil sabun ile her gün ellerini düzenli olarak güzelce yıkasa da, bir süre sonra ellerini sadece suya tutmaya hatta bazen hiç yıkamamaya başlamış. Hal böyle olunca da Cansu’nun kendisiyle ellerini yıkayıp tertemiz yapmasından mutlu olan ve bu sayede kendisini iyi hisseden küçük yeşil sabun, Cansu’nun artık onu kullanmamasından dolayı çok üzülmüş ve görevini yerine getiremediği için kendini kötü hissetmeye başlamış.

Yine bir gün sırf annesi ona ellerini yıkamasını söylediği için lavaboya gelen ama yalnızca ellerini ıslatan Cansu’yu gören küçük yeşil sabun, daha fazla dayanamayarak ağlamaya başlamış. O kadar ağlamış ki gözyaşları üzerine aktıkça köpürmeye başlamış.

Cansu tam lavabodan çıkarken bu ağlama sesini duyunca ne olduğunu anlamamış. Daha sonra arkasını döndüğünde bu ağlama sesinin annesinin onun için aldığı sabundan geldiğini görmüş ve hemen yanına giderek;

-Neden ağlıyorsun? Bir şey mi oldu?

İlgili Makaleler

Demiş. Küçük yeşil sabun ise ağlayarak;

-Ben senin ellerin tertemiz olsun ve sen bu sayede hastalanma diye buradayım ama sen beni artık hiç kullanmıyorsun. Ben sen beni her kullandığında görevimi yerine getirdiğim için çok mutlu oluyordum. Ama artık beni hiç kullanmadığın için ellerini temiz tutamıyorum demiş.

Bunları duyan Cansu, küçük yeşil sabun için çok üzülmüş ve ne kadar haklı olduğunu anlamış. Elleri gerçekten kirliymiş ve kendisini bu günlerde hasta hissediyormuş. Hemen eline küçük yeşil sabunu alan ve güzelce ellerini sabunla yıkayan Cansu, ellerinin tertemiz olduğunu ve çok güzel koktuğunu görünce çok mutlu olmuş.

Bundan sonra her gün küçük yeşil sabunu kullanarak ellerini yıkayacağına söz vermiş ve küçük yeşil sabun çok mutlu olmuş. Cansu bundan sonra hep evden geldiğinde, yemek yemeden önce ve yemekten sonra ellerini çok sevdiği dostu sabunu ellerine sürtmüş ve köpükleriyle ellerini bir güzel yıkayıp tertemiz yapmış.

Temizlik ile ilgili hikâyeler kısa arasında yer alan bu hikayenin de böylece sonuna geldik.

Küçük Yeşil Sabun Hikâyesi
Küçük Yeşil Sabun Hikâyesi

Küçük Yeşil Sabun Hikâyesinin Konusu Nedir?

Küçük Yeşil Sabun hikâyesinin konusu, Cansu’nun ellerini tertemiz yapmak ve onu mikroplara karşı korumak için alınan küçük yeşil sabunun, Cansu’nun artık ellerini sabunlamaması üzerine çok üzülmesi ve bir gün ağlarken Cansu’nun onu duyması ile küçük sabuna hak vererek ellerini hep sabunla güzelce yıkamaya başlamasıdır.

Küçük Yeşil Sabun Hikâyesinin Ana Fikri Nedir?

Masal oku, Küçük Yeşil Sabun hikâyesinin ana fikri, çocukların ellerini eve geldikten hemen sonra, yemek yemeden önce ve yemekten sonra mutlaka sabunla güzelce yıkaması gerektiğidir.

Küçük Yeşil Sabunu Hikâyesinden Çıkartılabilecek Dersler Nelerdir?

Masal Oku, Küçük Yeşil Sabun hikâyesi ile ellerimizi temiz tutmanın ne kadar önemli olduğunu ve bu yüzden ellerimizi her zaman sabunla iyice yıkamamız gerektiği dersini çıkartabiliriz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
13 Oy

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Güzel olmuş eline sağlık çok güzel olmuş eline sağlık çok güzel olmuş eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Kapat!

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün!