Masal Battaniyesi Hikayesi

Masal Battaniyesi Hikayesi

Abone Ol google news

Masal battaniyesi hikayesi, Köyün birinde Ayşe teyze adından bir kadın yaşamakta ve çocuklara her gün farklı farklı masallar anlatmaktaymış. Çocuklar her gün bir an önce masal saatinin gelmesini bekleyip koşa koşa Ayşe teyzenin evine giderlermiş. Ayşe Teyze’de çocukları her gün aynı saatte bekler ve onlara değişik değişik masallar anlatırmış.

Çocuklar her gün farklı bir masalı dinlermiş ve her seferinde Ayşe Teyze’ye yeni yeni masalları nereden bulduğunu sorarlarmış. Ayşe teyzenin çocuklardan sakladı bir sırrı varmış. Ayşe teyze anlattığı her masalı evinde bulunan masal battaniyesi sayesinde öğrenir çocuklara da öğrendiği bu masalları anlatırmış.

Bu sihirli battaniye her gün farklı bir masalı Ayşe teyzeye anlatır Ayşe teyze de köydeki çocuklara anlatırmış. Bir gün Ayşe teyze evinin ihtiyaçlarını almak için pazara doğru inmiş. Bu sırada köyde bulunan hırsız ise Ayşe teyzenin bu sırrını öğrenmiş. Aklından “eğer bu masal anlatan battaniyeyi çalarsam başka bir ülkede çok pahalı bir paraya satarım” demiş.

O gün de Ayşe teyzenin evde olmamasını fırsat bilen bu hırsız koşarak Ayşe teyzenin evine girmiş ve masal battaniyesini sakladığı yerden alarak evden hızla uzaklaşmış. Ayşe teyze eve geldiğinde akşama çocuklara anlatacağı masalı dinlemek için masal battaniyesinin yanına gitmiş ancak koyduğu yerde olmadığını görünce telaşlanmış. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra eve çocuklar gelmeye başlamış ancak Ayşe teyze battaniyesi olmadığı için hangi masalı anlatacağını bilememiş. Sonunda çocuklara doğruyu söylemesi gerektiğini düşünerek tüm olan biteni kendisinden masal dinlemeye gelen çocuklara anlatmış.

Çocuklar Ayşe teyzenin söylemiş olduğu bu sözlere hem çok üzülmüş hem de bu durumun altında yatan kişinin hırsız olduğunu hemen anlamışlar. Ayşe teyzenin evinden çıkan çocuklar yolun kenarında toplanarak hemen Ayşe teyzenin masal battaniyesini hırsızdan geri alacak bir plan yapmaya başlamışlar. Tüm planı hazır olduktan sonra çocuklar sabah erken saatlerde hırsızın evinin orada buluşmak için sözleşmişler. O gece hiçbirinin gözüne uyku girmemiş ve bir an önce sabah olmasını beklemişler. Sabahın ilk ışıklarında ise hemen hırsızın evinin oraya giderek planlarını uygulamaya başlamışlar.

Hırsız evden çıkar çıkmaz yanındaki çuvalın içerisinde Ayşe teyzenin masal battaniyesi olduğunu anlayan çocuklar hemen planlarını uygulamaya başlamışlar ve hırsızın önüne çıkmışlar. Bu sırada 2 arkadaşı hırsıza saçma sapan sorular sorarak onlara yardımcı olmasını istemişler ve yaka paça hırsızı oradan uzaklaştırmışlar. Bu sırada çuvalın altını kesen çocuklarda yanılmadıklarını anlayarak masal battaniyesini çuvaldan almışlar. Sonra koşarak Ayşe teyzenin evine giden çocuklar battaniyeyi Ayşe Teyze’ye geri vermişler.

O günden sonra ise Ayşe teyze çocuklara hem masal anlatmış hem de güzel güzel kurabiyeler yaparak karınlarını doyurmaya devam etmiş.

Masal oku, Masal battaniyesi hikayesinin konusu köyün tüm çocuklarına her gün aynı saatte masal anlatmakta olan Ayşe teyzenin bir gün hırsız tarafından masal battaniyesinin çalınması ancak çocukların yaptığı plan sayesinde masal battaniyesinin yeniden Ayşe Teyze’ye verilmesini anlatmaktadır.

Minik Gökkuşağı MasalıKral Şakir MasalıKibar Prens Masalı


Benzer İçerikler

Hamarat Leylek
Hamarat Leylek Hikayesi
nasreddin hoca baba sozu dinleyecegi tutmus fikrasi
Baba Sözü Dinleyeceği Tutmuş Hikayesi
Dört Güzel Arkadaş
Dört Güzel Arkadaş Hikayesi
Arzunen Gamber Halk Hikayesi
Arzunen Gamber Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masal Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.